Neįkliūkite į spąstus: vogti kompiuteriai
Monika pasakoja, kad jai nesiojami kompiuteriai pigiau niekada tarsi ir nerūpėjo, tačiau kaip tik sulūžo jos senasis, ir prireikė naujo. Kaip tyčia, pasipainiojo tipas, siūlantis naują kompiuterį, ir Monika pamanė, jeigu jau taip pigiai, tai kodėl gi nenusipirkus? Šitoks pirkimas pagal skelbimą merginai išėjo ne į naudą. Pasirodo, ji įsigijo vogtą kompiuterį, o dėl to net ir pati įsipainiojo į reikalus su teisininkais. Šis pavyzdys tik rodo, kad iš nepatikimų pirkėjų perkami nešiojami kompiuteriai pigiau gali privesti visai ne prie pinigų sutaupymo, o net ir prie nekokių pasekmių. Kaip neįkliūti sukčiams į nagus?
Iš ko nepirkti
Visų pirma, reikia žinoti, kad tai jūs patys esate už save atsakingi ir turite saugoti savo pinigus. Taigi, jeigu domina nešiojami kompiuteriai išsimoketinai iš patikimos firmos, tuomet viskas gerai. Tačiau, ką daryti, jeigu tokią paslaugą siūlo kažkoks fizinis, o ne juridinis asmuo? Žinoma, kad legalios lizingo sutartys gali būti sudaromos tik su patikimais pardavėjais, su žinomomis įmonėmis, tarpininkaujant kažkuriam bankui.
Rizikingos vietos, kur gali taip pat būti pardavinėjami nešiojami kompiuteriai pigiau, iš neaiškių pardavėjų, galbūt vogti prietaisai – turgus, pardavimai pagal skelbimus. Niekada nebūsite tikri, kad viskas yra gerai, jeigu jūsų pirkime vyks kažkokia juodoji buhalterija, jeigu pardavėjas nėra įteisinęs savo veiklos, jeigu nemoka mokesčių, jeigu neduoda garantinio čekio, jeigu apskritai tai ką tik įsisteigusi, niekam niekada negirdėta firma, apie kurią netgi nėra niekur jokių atsiliepimų. Jeigu jūsų nauji nešiojami kompiuteriai „Samsung“ pas jus atkeliaus kaip tik tokiu keliu, tai yra tikimybė, jog čia tie patys kompiuteriai, kuriuose galbūt prieš mėnesį ilgapirščiai iššvarino iš jūsų tetos namų.
Kur pirkti pigiau saugiai
Tuomet kyla klausimas: jeigu reikalingi patikimai perkami nešiojami kompiuteriai „Asus“ ar bet kurie kiti, tai kur pirkti, kad viskas būtų saugu, legalu, tačiau ir ne brangu? Atsakymas paprastas: tiesiog naudokitės žinomų pardavėjų paslaugomis. Nešiojami kompiuteriai be palukanu, išsimokėtinai, ar tiesiog už nedidelę kainą išpardavimo metu gali būti parduodami įvairiose elektronikos, buitinės technikos parduotuvėse, kuriose vyksta skaidri prekyba. Ten pigiau parduodami nešsiojami kompiuteriai, ispardavimas vyksta tada, kai to reikalauja tam tikri marketinginiai sprendimai. O ne kažkokios nuolaidos atsiranda dėl neskaidrių priežasčių. Tuo ir skiriasi parduotuvė ir turgus. Parduotuvėje nešiojami kompiuteriai internetu parduodami galbūt todėl, kad kažkas uoliai planuoja parduotuvės finansus ir nori pritraukti klientų su mažesnėmis kainomis, o galbūt laukia naujos naujesnio modelio siuntos. O turguje tokie „išpardavimai“ gali vykti dėl to, kad pardavėjas kaip tik nori kuo greičiau pabėgti iš miesto, kol jo dar nesučiupo policija.
Jeigu įtariate klastą
Monika sako, kad dabar tikrai jau galėtų atpažinti nusikaltėlius. „Ne tuos pačius, bet apskritai, jeigu man kas nors bandytų parduoti vogtą daiktą. Man atrodo, aš pasimokiau ir dabar jau žinau, kaip kas galėtų būti. Manau, kad atpažinčiau. Vis tie, žinau, kad tai nėra veltui atiduodami daiktai, nešiojami kompiuteriai, ir ju kainos visur turi būti panašios, o ne iš kažkokio tipo perkant kažkodėl pareikalaujama dvigubai mažiau. Jeigu taip vyksta, tai greičiausiai yra kažkas nešvaraus. Be to, jeigu nėra jokio čekio, jokio dokumento, jokios garantijos – irgi įtartina. Man atrodo, visi, kas įtaria, kad susidūrė su vagimis – pardavėjais, gali iš karto skambinti į policiją“, – dalijasi patirtimi Monika.