Žaidimų nešiojamojo kompiuterio „Acer Predator 17“ apžvalga

Šių metų pradžioje „Acer“ pristatė žaidimų nešiojamųjų kompiuterių seriją su daugeliui žaidėjų jau gerai pažįstamu prekės ženklu „Predator“. Vienu iš jų tapo šio apžvalgos herojus – „Acer Predator 17“, kuris, pasak gamintojo, buvo sukurtas atsižvelgiant į visus galimus geimerių pageidavimus.

Testavimui gavome vieną iš brangesnių modifikacijų su 17,3 colių Full HD ekranu, Intel® Core™ i7-6700HQ keturių branduolių procesoriumi (2.60 GHz, Turbo – 3.50 GHz), 32 GB RAM, „NVIDIA GeForce GTX 980M“ vaizdo plokšte, 512 GB SSD ir 1TB HDD, kuri kainuoja apie 1700 JAV dolerių. Kompiuteris turi pakankamą jungčių rinkinį: keturias USB 3.0, vieną Thunderbolt 3, tinklo sąsają RJ-45, kortelių skaitytuvą ir DisplayPort išorinio monitoriaus prijungimui.

Išorė

„Acer“ savo žaidimų kompiuterį nusprendė pavadinti plėšrūnu (angl. Predator) ne be priežasties. Iš pirmo žvilgsnio tampa aišku, kad tai ne paprastas biuro nešiojamas kompiuteris, o aukštos klasės prietaisas žaidimams. Modelis jokiu būdu netaiko į ploniausio arba lengviausio kompiuterio statusą, tačiau žada pakankamą našumą naujausiuose žaidimuose. Visa „Predator 17“ išvaizda šaukia, kad tai žaidimų kompiuteris: taikiklį primenantis didžiulis maitinimo mygtukas, pilno dydžio klaviatūra su įvairių spalvų apšvietimu, ant dangčio įsikūręs „Predator“ serijos logotipas ir dvi abiejose pusėse esančios raudonai paryškintos dekoratyvinės juostelės.

Acer Predator 17 Acer Predator 17

Galinėje pusėje yra didžiulis, automobilių variklių radiatorius primenančios grotelės karšto oro išėjimui ir LED indikatorių skydelis, kuris dėl neįprastos savo vietos – prie ekrano dangčio vyrių, lieka matomas net tada, kai nešiojamasis kompiuteris dirba su uždarytu dangčiu (pavyzdžiui, prijungus prie išorinio monitoriaus).

Visa tai kartu su aštriais kampais prietaisui suteikia brutalią ir agresyvią išvaizdą. Tokia didelė  dekoratyvinių elementų gausa gali kai kam nepatikti, tačiau svarbiausia yra tai, kad šio kompiuterio eiliniu arba neįsimenamu tikrai nepavadinsi.

„Predator 17“ gavosi gana sunkus (4,2 kg), tačiau žaidimų nešiojamajam kompiuteriui toks svoris yra normalus – gamintojas aiškiai nesitiki, kad kiekvieną dieną jį nešiosite kuprinėje į mokyklą arba į darbą. Galų gale, šis modelis buvo sukurtas vienam tikslui – suteikti vartotojui maksimalų našumą, prietaisą paliekant tyliu ir šaltu. Į ploną korpusą sukišti galingus komponentus neprarandant priimtinų temperatūros sąlygų yra beveik neįmanoma.

Korpusas pagamintas iš matinio minkšto liesti plastiko (SoftTouch), o blizgesio čia nerasite nė su žiburiu, na išskyrus logotipą. Vienintelis reikšmingas šios medžiagos trūkumas yra gana greitas, tačiau ne tragiškas, pirštų atspaudų rinkimas. Tačiau jie gana lengvai pašalinami be kokiu skudurėliu. Išvaizdai ir surinkimo kokybei jokių priekaištų neturime – spaudžiant korpusas nelinksta, o ekrano lankstai atlenktą dangtelį laiko patikimai.

Įvesties įrenginiai

„Predator 17“ klaviatūra yra normalaus dydžio, išdėstymas standartinis – taip kad prie jos priprasti nereikės. W / A / S / D klavišai ir rodyklių blokas nudažyti raudonai, o apšvietimas tolygus. Jo spalvas galite nustatyti naudojant firminę programėlę „PredatorSence“. Joje visi mygtukai yra suskirstyti į keturias grupes, iš kurių kiekviena gali būti išryškinta atskira spalva. Vienintelis trūkumas – nesugebėjimas reguliuoti apšvietimo ryškumą. Jis arba yra, arba jo nėra.

Kitais atžvilgiais klaviatūrą galima laikyti beveik etalonine – klavišų eiga santykinai trumpa, juos lengva paspausti, ir aplamai naudojimas sukelia tik teigiamus pojūčius. Dėl jos pakankamo dydžio su ja labai patogu tiek žaisti, tiek rašyti ilgus tekstus.

Kairėje pagrindinio bloko pusėje įsikūrė programuojamų mygtukų eilė „Predator ProZone“,  kuriai galite priskirti makrokomandas ir kitas įdomių funkcijas. Pavyzdžiui, galite priversti įjungti diskrečiąją grafikos plokštę, priversti ventiliatorių veikti maksimaliu greičiu arba greitai pakeisti ekrano spalvų temperatūrą.

Apie jutiklinę sritį taip pat sunku pasakyti ką nors neigiamo. Problemų su žymeklio padėtimi arba netinkamu gestų atpažinimu nepastebėjome. Šalia jos įsikūręs mygtukas, kuris išjungia touchpad‘ą ir „Windows“ klavišą. Tai užtikrina, kad aršių mūšių metu nebūtų nenumatytų paspaudimų, kurie trukdytų žaidimui – geimeriai tikrai bus dėkingi už šią galimybę.

Garsas

Su kompiuterio garsu situacija yra dviprasmiška. Integruotos keturios kolonėlės ir du žemų dažnių garsiakalbiai („Acer“ šią garso sistemą vadina „SoundPound 4.2“) sudrebino trisdešimt kvadratinių metrų kambarį be jokių problemų – garso rezervas tikrai didžiulis.

Tačiau su kokybe situacija nėra tokia gera – subjektyviai išvesties garsas atrodo gana plokščias, be erdvinio efekto. Be to, esant dideliam garsumui garsiakalbiai pradeda šiek tiek traškėti. Nepadeda ir technologija „Dolby Audio“ – ją aktyvavus garsas tampa labiau erdvinis ir aiškiau girdimi žemi dažniai, bet iš esmės situacija nesikeičia. Aplamai, garso kokybė geresnė nei daugumos konkurentų ir iš nešiojamojo kompiuterio daugiau tikėtis nereikėtų.

Ekranas

Matinė 17,3 colių IPS matrica puikiai sukalibruota ir beveik tobulai atkuria spalvas. Spalvų gama atrodyto natūraliai, o matymo kampas yra salyginai nedidelis (spalvų inversijos palenkus ekraną pasirodo gan greitai).

Toks ekranas puikiai tiks ne tik žaisti, bet ir profesionaliai užsiimti nuotraukų apdorojimu, vaizdo redagavimu arba bet kurios kita veikla, kuriai yra svarbi teisingas spalvų atkūrimas.

Ryškumo reguliavimo diapazonas taip pat nenuvylė. Nustačius minimalią reikšmę ekranas neakina, todėl kompiuterį galima patogiai naudoti tamsoje, o aukščiausias lygis leidžia skaityti tekstą net tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Šio modelio ekranas turi Full HD raišką (1920 × 1080 taškelių), kuri šiuo metu yra aukso vidurys. Tikriems gurmanams gamintojas siūlo ir 4K modifikaciją, tačiau turėkite omenyje, kad tokia aukšta raiška reikalauja daugiau resursų.

Čia taip pat yra G-SYNC – technologija, skirta ekrano vaizdo atnaujinimą sinchronizuoti su vaizdo plokšte. Tačiau norint pasinaudoti jos teikiamais privalumais teks prijungti tinkamą išorinį monitorių, kadangi kompiuterio ekranas, deja, nepalaiko šios technologijos.

„Predator 17“ gavo aukščiausios klasės techninę įrangą. Keturių branduolių procesoriaus „Intel Core i7 6700HQ“, 32 GB DDR4 operatyviosios atminties ir diskrečiosios grafikos plokštės „NVIDIA GTX 980M“ (yra modifikacijos su GTX 1060 ir 1070) su 4GB vidinės atminties derinys teoriškai turėtų leisti paleisti beveik bet kokį žaidimą maksimaliais grafikos nustatymais su priimtinu kadrų dažniu.

Gamintojas vietoj šiuo metu mažai kam reikalingo optinių diskų įrenginio pasiūlė įdėti išimamą ventiliatorių, kuris keletu laipsnių sumažina korpuso temperatūrą.

Našumas ir kaitimas žaidimuose

Kadangi nešiojamas kompiuteris pastatomas tik kaip žaidimams skirtas prietaisas, nusprendėme eiti tiesiai prie spartos žaidimuose matavimų – juk būtent juose prietaisas turi parodyti savo geriausią pusę. Testavimo metu tvarkyklės buvo atnaujintos iki naujausių versijų, operacinė sistema – „Windows 10“.

„Witcher 3“ žaidime pasirinkus aukščiausius vaizdo kokybės nustatymus grafikos posisteme nesusitvarko su savo darbu ir pasiekia vos 30 fps. Grafiką apribojus aukštais nustatymais kadrų dažnis išlieka 40 – 60 fps ribose. Su „Grand Theft Auto 5“ padėtis panaši, o „Doom“ kompiuteris „patempia“ be jokių sunkumų.

Pažaidus 30 minučių CPU temperatūra nebuvo pakilusi virš 76 ° C, o vaizdo plokštė – 65 ° C. Rezultatas yra daugiau nei priimtinas, ypač dėl to, kad išoriškai nešiojamas kompiuterio korpusas tik šiek tiek sušilo dešiniajame kampe.

Autonomija

Naudojant įprastai, laikant pastoviai atidarytas keliolika programų (Skype, MS Word, Steam, Origin, Google Chrome ir kt.), nustačius 50% ryškumą nešiojamas kompiuteris išsikrauna maždaug per 4 valandas – žaidimų modeliui gana neblogai.

Esant apkrovai (pvz. žaidžiant) situacija keičiasi – daugiau nei pusantros valandos šiuo režimu kompiuteris „neišgyvena“. Tačiau ilgas baterijos veikimo laikas žaidimų nešiojamuose kompiuteriuose yra beveik nepasiekiama prabanga.

Išvados

Neginčijami „Acer Predator 17“ privalumai yra teisingi sprendimai žaidimų kompiuteriui. Taip, prietaisas gavosi didelis ir sunkus, tačiau tai leido į jį patalpinti galingą įrangą nepaaukojant priimtino temperatūros režimo.

Sistemos našumo pakanka visoms užduotims: profesionalioms grafikos ir vaizdo redagavimo programoms bei naujausiems žaidimams. Su aukščiausiai grafikos nustatymais bus galima žaisti daugelį žaidimų, nors ne visada turėsite etaloninius 60 kadrų per sekundę – vaizdo plokštės galios tam dar šiek tiek trūksta. Bet jei sumažinsite nustatymus iki aukštų, tada problema išnyks – stabilūs 60 fps beveik garantuoti.

Įprastame „biuro“ režime nešiojamasis kompiuteris beveik nekelia jokio triukšmo – ventiliatoriai veikia labai tyliai ir išgirsti jų darbą galima tik visiškoje tyloje. Esant apkrovai triukšmo lygis padidėja, bet tai pateisinama kaina už santykinai žemą temperatūrą. Pagirti galima puikų ekraną, patogią klaviatūrą ir galingą (nors ir ne tobulą) garso sistemą.

Taip, „Predator 17“ nėra pigus, tačiau argi yra pigių tokios galios žaidimų nešiojamųjų kompiuterių?

70%
Geras žaidimų kompiuteris
  • Dizainas
  • Medžiagos
  • Našumas
  • Ekranas
  • Autonomija
  • Įvesties įrenginiai
  • Kaina

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau