„WowWee MiP“ roboto apžvalga

„WowWee MiP“ bendrovė buvo įkurta 1988 metais Kanadoje, o dabar pagrindinė jos būstinė įsikūrusi Honkonge. Gamintojas specializuojasi vartotojams skirtų robotų ir kitų pramoginių prietaisų kūrime. Mūsų laboratoriją pasiekė 2014 metais jų pristatytas žaislinis robotukas „MiP“.

WowWee MiP

Gamintojas siūlo pasirinkti iš baltos ir juodos versijų. Prietaisas įjungiamas paslinkus galinėje dalyje esantį jungiklį, o energijos jam suteikia keturios AAA tipo baterijos, kurias pakeisti gali atsukus tris varžtus. Įjungus robotuką jį reikia kelias sekundes palaikyti pastačius ant ratų, kol susibalansuos, o po to jis savarankiškai išlaiko pusiausvyrą ir sugeba vikriai judėti.

WowWee MiP

„MiP“ yra visiškai autonomiškas, tačiau gali būti valdomas ir į išmanųjį telefoną įdiegta programėle, kuri turi versijas IOS ir „Android“ platformoms. Su telefonu žaislas duomenimis keičiasi naudodamas „Bluetooth“ ryšį. Integruota valdymo sistema ir jutiklių rinkinys leidžia valdyti robotą-žaislą, be to yra numatyti keletas prietaiso veikimo režimų.

mip-app

„Path“ būsena suteikia galimybę išmaniajame telefone nurodyti judėjimo maršrutą, kuriuo robotas keliaus, „Drive“ priverčia žaislą judėti norima kryptimi, „Stack“ režimas „MiP“ paruošia krovinių gabenimui (tam reikia prijungti specialų dėklą). Pastarąją funkciją pavyko įgyvendinti pusiausvyros išlaikymo technologijos dėka, kurios dėka robotas „jaučia“ kokio svorio krovinį jam patikėjote. Gamintojas rekomenduoja nenaudoti sunkesnių už patį „MiP“ daiktų, t.y. virš 300 g. Taip pat yra boksavimosi „Boxing“ ir „Battle“ būsenos, kuriose, žaidžiant su keliais „WowWee MiP“, mieli robotukai pademonstruoja savo tamsiąją pusę. „Cans“ suteikia galimybę valdyti žaislo emocijas, o įjungus „Dance“ rėžimą robotas jums pašoks. Režimus galima perjungti ir pasukant bet kurį iš ratų. Pasirinkus kitą režimą pasikeičia roboto indikatoriaus spalva.

mip-nugara

„MiP“ garsų skleidimui turi garsiakalbį, sugeba aptikti kliūtis, prieš jas sustoti ir taip išvengti susidūrimo. Prietaisas skirtas vyresniems nei aštuonerių metų asmenims ir turi tiksliai veikiančią navigacijos sistemą bei integruotą valdymą gestais „GestureSense“, kurio pagalba robotą galima valdyti rankos judesiais. Priartinus ranką delnu į robotą priversite jį atsitraukti, o judindami ją į kairę ir dešinę puses – sekti jūsų judesius ir pan. Kiekvieną judesį „MiP“ palydi garsu, panašiu į žmogaus kalbą. Robotukas gali įsiminti 50 įvairių gestų, kurie įrašomi pasirinkus atitinkamą režimą.

wowee-mip-robot mip-robotukas

„MiP“, tikriausiai, patiks ne vienam elektronikos mėgėjui, ypač jaunesniems, o ir pastarųjų tėvų jis neturėtų pernelyg šokiruoti, kadangi robotuką Lietuvoje galima įsigyti už maždaug 90 €.