„Windows 10“ pradėjo blokuoti „torrent“ klientus ir kriptovaliutos kasimo programinę įrangą

Rugpjūčio pradžioje „Microsoft“ pakeitė standartinės „Windows“ antivirusinės programos veikimo politiką. Griežtesnis nepageidaujamų programų blokavimo algoritmas dabar neleidžia atsisiųsti ir paleisti programų, kurias sistema laiko abejotinomis. Be kita ko, nemalonės taip pat  susilaukė populiarūs sprendimai darbui su „torrent“ failais.

Potencialiai nepageidaujamų programų blokavimo funkcija buvo įdiegta dar 2018 m., tačiau tada ją reikėjo suaktyvinti rankiniu būdu, naudojant sistemos „PowerShell“ įrankį. Tuo tarpu naujausias pataisymas įgalina jį numatytuosiuose „Windows Defender“ nustatymuose.

Funkcijos būseną galite patikrinti „Windows“ saugos nustatymų meniu (skyrius „Apsauga pagal reputaciją“). Du to paties pavadinimo jungikliai yra atsakingi už automatinį abejotinų atsisiuntimų blokavimą ir potencialiai nepageidaujamos programinės įrangos įdiegimą.

Programų, kurias „Microsoft“ laiko potencialiai nesaugiomis, sąraše yra kai kurios P2P failų bendrinimo programos, kai kuri su kriptovaliutos kasimu susijusi programinė įranga ir reklamos bei rinkodaros programos, kurios renka ir perduoda informaciją apie vartotojo nuostatas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau