Wi-Fi tinklo sistemos „TP-Link Deco M4“ apžvalga

„TP-Link Deco M4“ yra „Wi-Fi“ namų tinklo sistema, kitaip dar vadinama Mesh Wi-Fi. Skirtingai nuo įprasto belaidžio tinklo, kiekviena Mesh Wi-Fi sistema susideda iš kelių įrenginių-mazgų. Eilinio naudotojo požiūriu tinklinis mazgas yra įprastas „Wi-Fi“ maršrutizatorius, tačiau iš tiesų tarp jų yra ryškus skirtumas. Skirtingai nuo „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus ir retransliatoriaus derinio, galima sukurti vientisą tinklo aprėptį namuose su sudėtingu išdėstymu, kur nebus jokių pertrūkių persijungiant tarp jo šaltinių ir namuose neliks jokių tinklo „aklųjų“ zonų. O prie šio tinklo galėsite prijungti net 100 skirtingų savo įrenginių.

Teoriškai, pakeitęs įprastą maršrutizatorių į Mesh sistemą, vartotojas gaus tą patį „Wi-Fi“, bet jis bus gerokai stabilesnis ir plačiau aprėpiantis. „TP-Link Deco M4“ dėka per kelias minutes galite sukurti net iki 350m² dengiantį „Wi-Fi“Mesh tinklą bute ar name (naudojant 2 Deco modulius). Naudojant 3 Deco modulius, „Wi-Fi“tinklas gali aprėpti net iki 500m² būstą.

TP-Link Deco M4 specifikacijos
Sąsaja Dvi GB jungtys LAN/WAN su automatiniu aptikimu
Matmenys ⌀90.7 mm x 190 m
Procesorius (SoC) Qualcomm
Maitinimo šaltinis išorinis, 12В ⎓ 1,2A
Tinklo standartai AC1200 (IEEE 802.11 b/g/n 2,4 Ghz, IEEE 802.11 ac/n/a 5 Rhz)
Antenos tipas 2 įmontuotos „Wi-Fi“ antenos
Belaidžio signalo galia (EIRP) FCC: <30 dBm
CE: <20 dBm (2,4 GHz), <23 dBm (5 GHz)
Duomenų perdavimo sparta 5 GHz: iki 867 Mbit / s 2,4 GHz: iki 300 Mbps
Belaidžio tinklo saugumas WPA-PSK/WPA2-PSK
Siųstuvo galia FCC: <30 dBm CE: <20 dBm (2,4 GHz), <23 dBm (5 GHz)
WAN ryšio tipas Dynamic IP / Static IP / PPPoE
DHCP serveris, klientas
Portų nukreipimas Port Triggering, UPnP
Dinaminis DNS DynDns, NO-IP
Protokolai IPv4 ir IPv6 palaikymas
Tinklo saugumas (užkarda) ir prieigos kontrolė SPI užkarda Tėvų kontrolė 3 metams nemokamas įmontuotas antivirusinis įrenginys
Kita MU-MIMO
Auto Path Selection
Self-Healing
AP Steering
Band Steering
Beamforming

Komplektacija ir išvaizda

Mūsų testuojame rinkinyje radome du modulius, tačiau parduodami ir kitokios „Deco M4“ komplektacijos. Dėžutėje rasite „Deco M4“, maitinimo šaltinius (2 vnt.), vieną Ethernet RJ45 kabelį ir greito paleidimo instrukcijas. Maitinimo blokas yra mažas, pagamintas iš balto plastiko, jo kabelis gana plonas, minkštas, aukštos kokybės. Moduliai yra identiški, pagaminti iš šiurkštoko, taip pat balto plastiko ant kurio nesimato pirštų atspaudų. „Deco M4“ korpuso forma yra beveik apvalus cilindras.

Viršutinė dalis pagaminta iš tamsaus plastiko, įdubusiame centre įtaisytas „TP-Link“ logotipo formos šviesos diodas. Indikatorius signalizuoja apie modulio būseną. Jo skleidžiama šviesa yra labai minkšta, neįkyri – jei nežinote, kur ieškoti, jos net nepastebėsite. Dangtelio grioveliai suformuoja logotipą, jį vizualiai papildydami ir tuo pačiu užmaskuodami aušinimo angas.

„Deco M4“ gale įsikūrė dvi RJ-45 jungtys. Tuo tarpu apačioje vienoje pusėje matyti techninė informacija, o kitoje įduboje įtaisyta maitinimo šaltinio jungtis ir mažas pradinės prietaiso būklės atstatymo mygtukas. Apatinėje perimetro dalyje taip pat yra keturios žemos kojelės.

Aplamai, „Deco M4“ atrodo patraukliai ir puikiai derės be kokiame interjere.

Naudojimas

Paruošti naudojimui „Deco M4“ nėra sudėtinga. „Google“ padėjėjo pagalba nuskaičiau ant dėžutės esantį QR kodą ir įdiegiau „TP-Link Deco“ programėlę per „Google Play“ nuorodą. Įdiegus programą taip pat turėsite užregistruoti TP-Link ID. Šis identifikatorius reikalingas tinklui administruoti (jų gali būti keli) – net nuotoliniu būdu.

Po to teks sujungti prietaisą su interneto tiekėjo kabeliu naudojant sąsają RJ-45 ir „Deco M4“ įjungti į maitinimo šaltinį. Palaukite kol geltona šviesos diodo spalva pasikeis į pulsuojančią mėlyną. Vėliau diegimo procesas vykdomas sekant ekrane matomas instrukcijas su aiškiais ir iliustruotais paaiškinimais. Programa sukurta suprantamai jei ne visiškai naujokui, tai tikrai eiliniam išmaniojo telefono naudotojui.

Sutvarkius pirmąjį įrenginį iš rinkinio – techniškai jie yra tokie patys, nesvarbu, kurį iš jų pasirinksite, programėlėje siūloma baigti nustatymą arba pridėti papildomus „Deco“ modulius. Nenustebkite, jei bus pasiūlyta atnaujinti maršrutizatoriaus programinę įrangą ir tai padarykite. Pakartokite visą procesą su antruoju moduliu ir namuose turėsite „Mesh Wi-Fi“ tinklą, leidžiantį prijungti iki šimto įrenginių.

Programoje yra visi būtini nustatymai patikimam namų tinklo veikimui. Ją atidarę iš karto matysite naujo tinklo tinklo mazgų sąrašą, o žemiau pateikiamos antivirusinės (įjungimo / išjungimo) ir tėvų kontrolės piktogramos (profilių kūrimas ribotam tinklo naudojimui). Dar žemiau rasite prijungtų prie tinklo įrenginių sąrašą.

Antrajame skirtuke yra piktogramos, leidžiančios pasiekti maršrutizatoriaus nustatymus. Pažangiems ir tiesiog smalsiems vartotojams yra „Advanced“ mygtukas, kuriame galite sukonfigūruoti prievadų persiuntimą, TP-Link suteiktą dinaminį DNS (DDNS), nustatyti LED indikatorių, įgalinti greitą tarptinklinį ryšį 802.11r. Tai yra IEEE 802.11 standarto (paprasčiausiai kalbant – Wi-Fi) pakeitimas, kuris užtikrina spartų ir sklandų perjungimą tarp tinklo mazgų.

„TP-Link Deco“ šoniniame meniu yra elementas „Friends of Deco“ – ten galite prisijungti ir konfigūruoti „Amazon Alexa“ balso asistentą ir nemokamą internetinę paslaugą, skirtą sąlyginių operatorių grandinių kūrimui IFTTT (If This Then That – jei tai, tada).

Wi-Fi“ greitis prijungus „TP-Link Deco M4“

„TP-Link Deco M4“ sukuria vientisą „Wi-Fi“ tinklą, turintį tą patį pavadinimą ir gali veikti 2,4 ir 5 GHz dažniais, kurie parenkami automatiškai priklausomai nuo prie sistemos prijungto įrenginio. Jei prijungtas įrenginys palaiko 5 GHz, tuomet tinklas veiks tokiu dažniu. Žinoma, ryšio greitis tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų interneto tiekėjo. Didžiausias perdavimo greitis per 2,4 GHz kanalu siekia 300 Mbit/s, o 5 GHz – 867 Mbit / s. Abu M4 jungtys yra gigabitinės.

Pirmiausia prie interneto kabelio prijungėme prijungėme vieną „Deco M4“ modulį, jį suporavome su antruoju, ir matavome greitį skirtingose patalpos dalyse: šalia maršrutizatoriaus, už sienos kitoje patalpoje ir už trijų storų sienų nuo prietaiso. Mūsų naudojamo interneto sparta gana kukli – 100 Mbit/s, todėl ypač svarbu, kad ryšys pasiektų visus patalpų kampus.

Wi-Fi signalo stiprumą ir duomenų perdavimo spartą matavome tam skirtomis „Android“ programėlėmis. Greitis svyruoja apie mūsų interneto tiekėjo siūlomus 100 Mbit/s, o signalo stiprumas visame bute išliko stabilus. Išėjus į lauką, t. y. nuo „Mesh Wi-Fi“ sistemos mus skyrė maždaug 7 m. atstumas ir 3 tipiško daugiabučio sienos. To pasekoje signalas gerokai susilpnėjo, bet išliko pakankamai stiprus. Ryšys visiškai pradingo tik užėjus už namo kampo, kuomet tarp įrenginių atsidūrė keturi butai ir dvi laiptinės.

Išvados

Dviejų „Deco M4“ modulių komplektas straipsnio rašymo metu nekainuoja nei šimto eurų. Su juo galite greitai įdiegti dviejų modulių „Wi-Fi Mesh“ bute su gana sudėtinga geometrija ir turėti stabilų ryšį. Tuo tarpu įsigiję vieną „Deco M4“ modulį gausite įprastinį Wi-Fi – maršrutizatorius puikiai veikia ir vienas. Įdiegti ir konfigūruoti sistemą nereikia jokių specialių žinių, nes programinė ir techninė įranga sukurta kiek įmanoma draugiškesnė pradedantiesiems vartotojams. Svarbiausia yra tai, kad jūs visada galite išplėsti šį tinklą papildomų modulių pagalba, arba, jei vėliau įsigysite pažangesnį įrenginį, galėsite palikti „Deco M4“ kai papildomą tinklo mazgą.

Privalumai

  • Platus ir stabilus Wi-Fi tinklas namuose
  • Galima prijungti iki 100 Wi-Fi įrenginių
  • Paprastas tinklo nustatymas ir diegimas
  • Patraukli prietaiso išvaizda
  • Lengva pridėti papildomų modulių esamam Mesh tinklui