Vonios kambario įrengimas gali būti paprastesnis

Būsto atnaujinimo ar įrengimo darbai visuomet reikalauja nemažai laiko ir pastangų, o kai kurių patalpų įrengimas turi būti atliekamas itin kruopščiai ir atidžiai. Ypatingo dėmesio reikalauja vonios kambarys, todėl šį kartą PortalPRO meistrai aptars svarbiausius etapus, ir pabrėš, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

Griovimo darbai

Griovimo darbai dažniausiai atliekami tuomet, kada norima sujungti vonios ir tualeto patalpas. Šis darbas visuomet reikalauja tinkamo pasiruošimo – pirmiausia gaunamas griovimo leidimas ir parengiamas projektas. Tuomet įvertinami rizikos veiksniai, parenkama tinkama technika ir numatoma darbų eiga. Griovimo darbus gali atlikti tik šios srities specialistai, kurie pasirūpins, kad viskas būtų atliekama saugiai ir kokybiškai.

Elektros instaliacija

Vonios kambarys yra viena drėgniausių patalpų, todėl šios namų erdvės elektros instaliacijai yra taikomi griežti reikalavimai. Jei tam tikri elektros prietaisai, tokie kaip plaukų džiovintuvai, ultravioletinės lempos, ir t.t. bus jungiami į neįžemintus lizdus, tai gali turėti liūdnų padarinių. Vonios kambario nustatytos elektros taisyklės yra labai griežtos ir suskirstytos į atskiras zonas.

Vonios lubos

Vonioje dažniausiai montuojamos trijų rūšių lubos: gelžbetoninės lubos gali būti glaistomos ir dažomos, gali būti montuojamos lubos iš gipso kartono arba dedamos dailylentės su vinilo ar kitais paviršiais. Estetiškiausios yra gipso kartono lubos, kurios yra lygios ir neturi siūlių, tačiau panašų rezultatą galima pasiekti nuglaisčius gelžbetonines lubas. Prieš atliekant vonios lubų montavimą dažnai tenka pravesti įvairias ventiliacijos ir elektros komunikacijas.

Plytelių klojimas

Plytelių klojimas prasideda nuo tinkamo pasirinkimo: jei jas klosite ant grindų, būtina atsižvelgti į jų slidumą. Plytelių slidumas yra žymimas raidėmis A, B arba C: A plytelės yra slidžiausios, o C – mažiausiai slidžios. Geriausia rinktis matines plyteles su įspaustomis rievėmis, kurios padės išvengti galimų traumų. Taip pat naudinga atsižvelgti, koks yra plytelių atsparumas dėvėjimuisi, kurį apibrėžia PEI rodiklis. Įprastai PEI klasė žymima skaitmenimis nuo 1 iki 5: sienoms galima rinktis 1-3 klasės plyteles, o grindims skirtų plytelių atsparumas dėvėjimuisi turėtų būti aukštesnis (pvz., 3 ar 4 klasės). Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad išklijuotos plytelės atrodytų tikrai estetiškai. Jei vonios kambarys yra gana nedidelis, stačiakampio formos plyteles vertėtų klijuoti horizontaliai, nes tai vizualiai padidins patalpą.

Kiti vonios įrengimo darbai

Įrengiant vonios kambarį taip pat atliekami ir kiti darbai, tokie kaip gyvatuko montavimas, klozeto pastatymas, dušo kabinos įrengimas, spintelių montavimas, veidrodžio pakabinimas, ir t.t. Nors kai kuriuos vonios įrengimo darbus galima nesunkiai atlikti savarankiškai, tačiau nereikėtų pervertinti savo galimybių. Tam tikri vonios įrengimo etapai reikalauja ne tik specifinių žinių, bet taip pat ir tam tikrų įgūdžių, todėl naudinga kreiptis į specialistus, kurie pasirūpins, kad galutinis rezultatas būtų tiesiog nepriekaištingas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau