„Visa“ pradės dirbti su kriptovaliutomis – atsiskaityti bitkoinais bus galima beveik visur

Tarptautinė mokėjimo sistema „Visa“ nusprendė pradėti veikti kriptovaliutų rinkoje, sekdama „PayPal“ pavyzdžiu, kuri praėjusiais metais paskelbė leidžianti operacijas su bitkoinais ir kitomis virtualiomis valiutomis.

„Visa“ generalinis direktorius Alfredas Kelly šią savaitę „Fortune“ žurnalo „Leadership Next“ podcast’e sakė, kad bendrovė planuoja ne tik leisti pirkti bitkoinus naudodama savo mokėjimo korteles, bet ir suteikti galimybę išleisti kriptovaliutą visur, kur priimama „Visa“.

„Mes stengiamės padaryti du dalykus. Pirmiausia leisti įsigyti bitkoinų „Visa“ sistemoje. Antra, norime užtikrinti bitkoinų piniginės veikimą, kad bitkoinus būtų galima konvertuoti į fiat valiutą ir to dėka iškart panaudoti bet kurioje iš 70 milijonų vietų visame pasaulyje, kur priimama „Visa“, – sakė Kelly.

„Visa“ vadovas pažymėjo, kad kriptovaliutos gali tapti nauja mokėjimo priemone, ypač besivystančiose rinkose. Kita vertus, „Visa“ taip pat vis daugiau dėmesio skiria stabilių monetų (kriptovaliutų, susietų su baziniu turtu, įskaitant „fiat“ valiutas), naudojimui. Kelly pažymėjo, kad bendrovė šiuo metu turi apie 35 „stablecoinų“ partnerius. Tikimasi, kad „Visa“ strategija apims bitkoinus, altcoinus, taip pat stablecoinus.

Be to, šiandien viena didžiausių kriptovaliutų biržų pasaulyje Crypto.com paskelbė apie strateginę partnerystę su „Visa“. Ši platforma jau išduoda mokėjimo korteles kartu su viza, kurias galima įsigyti keliose dešimtyse šalių, ir naujos partnerystės metu planuoja žymiai išplėsti savo geografiją.