Vilniaus odontologijos klinika ryžosi įsidiegti „Bitcoin“ valiutą

Bankus sunerimti privertusi visame pasaulyje populiarėjanti virtuali valiuta „Bitcoin“ – naujovė Lietuvoje, kurią nuo šiol siūlo Vilniaus centro odontologijos klinika „Denticija“ – pirmoji ir vienintelė odontologijos įmonė, suteikianti savo klientams galimybę atsiskaityti už paslaugas „Bitcoin“ valiuta.

„Rūpinamės savo klientais. Siekiame užtikrinti ne tik aukščiausios kokybės paslaugas, kurias teikia profesionalai, dirbdami moderniausia odontologine įranga, tačiau klinikoje diegiame ir inovatyvias technologijas, kurių dėka būsime dar patogesni mūsų klientams bei patrauklesni pacientams iš užsienio. Vilniaus centro „Denticija“ yra įsikūrusi pačiame sostinės centre, tad dažnai sulaukiame turistų, kuriems prireikia odontologo paslaugų. Pastariesiems „Bitcoin“ atsiskaitymo būdas gali būti itin patogus.“ – apie įdiegtą naujovę komentavo klinikos direktorius Aurimas Marozas.

Šis mokėjimo būdas daugelį žavi tuo, jog naudojantis „Bitcoin“ sistema, nėra jokio kontrolės centro, negalima uždrausti ar užblokuoti pervedimo, tam nereikia banko sąskaitos, o greitam atsiskaitymui reikalingas tik interneto ryšys – būtent tai suteikia didelį pranašumą prieš kitus mokėjimo būdus. Tačiau kyla klausimas, ar tai saugu?

bitcoins

„Pirkėjas, atsiskaitydamas „Bitcoin“, neprivalo niekam pateikti jokių duomenų apie save. Taip jis apsaugo savo konfidencialumą bei neprivalo niekam suteikti priėjimo prie kitų savo turimų pinigų“, – komentuoja sklandų paslaugos funkcionavimą Vilniaus centro odontologijos klinikai „Denticija“ užtikrinančios įmonės „CoinGate“ atstovas Rytis Bieliauskas.

Kokybės užtikrinimo specialistas pateikia dar vieną faktą, įrodantį, jog apmokėjimas „Bitcoin“ valiuta yra saugus: „Kadangi kreditinių kortelių transakcijos duomenys suteikia priėjimą prie kitų pirkėjo sąskaitoje esančių pinigų, jų transakcijos turi būti šifruojamos ir perduodamos tik saugiais ryšio kanalais. Jei ryšio kanalo saugumas sukompromituojamas, kiti pirkėjo kortelėje esantys pinigai gali būti pavogti. „Bitcoin“ transakcijos duomenys nesuteikia priėjimo prie kitų pirkėjo sąskaitoje esančių pinigų, todėl jos yra siunčiamos neužšifruotos ir gali būti perduodamos net ir nesaugiais ryšio kanalais“.

Anot A.Marozo, klinikos siekis nėra skatinti klientus atsiskaityti tik „Bitcoin“ valiuta, tačiau tai yra puiki alternatyva, kuri padės įstaigai būti inovatyvia ne tik odontologijos srityje.

„Atsiskaitymas „Bitcoin“ valiuta pasižymi savo sparta, yra išvengiama papildomų mokesčių, garantuojamas duomenų saugumas. Norint atsiskaityti už paslaugas mūsų klinikoje, prireiks tik mobiliojo telefono ir interneto ryšio. Nukreipus savo mobilųjį, turintį specialią programėlę, į mokėjimo įrenginį, akimirksniu bus nuskaitytas QR kodas ir už paslaugą bus atsiskaityta. Mokant už paslaugas, „Bitcoin“ iškart bus konvertuojama į eurus, todėl tiek pirkėjui, tiek paslaugos tiekėjui jokių neaiškumų kilti neturėtų, – kalbėjo įmonės direktorius. – Orientuojamės į šiuolaikiškus ir inovacijas mėgstančius klientus, todėl mūsų pareiga sekti naujoves ir pacientų patogumui siūlyti naujausias technologijas“, – tikina A.Marozas.