Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. Ant sienos nupiešti geometriniai koriai padaryti iš elektrai laidžių dažų ir sujungti mikrokompiuteriu, todėl bet kokie prisilietimai virsta maloniu jūros bangų mūšos skleidžiamu garsu. Tai pirmasis Lietuvoje tokios grojančios sienos įgyvendinimo projektas.

Interaktyvaus elektronikos ir sienų tapybos jungties projekto „Vandenyno būgnai“ kūrėjai yra VDA Tekstilės katedros studentai Severija Žukauskytė ir Lukas Tomaševičius. Jie grojančią sieną sukūrė telematikos sprendimų bendrovės „Ruptela“ poilsio zonoje – pastarosios specialistai padėjo su sienos programavimo darbais.

„Sienos unikalios tuo, kad sienų geometriniai koriai sudaryti iš elektrai laidžių dažų, kurie sensorių pagalba reaguoja į prisilietimus ir skleidžia garsus. Užprogramuoti mikrokompiuteryje, jie atkuria perkusinių būgnų garsus, todėl spustelėjus korius skirtingose vietose, galima išgauti įvairias melodijas ir ritmikas. Interaktyvi siena džiugina ne tik vaizdiniais, bet ir leidžia mėgautis pačių sugrotais ritmais“, – sako grojančios sienos idėjos įgyvendintojai.

Pati siena atspindi Ramiojo vandenyno temą, nes „Ruptelos“ biuro salės yra pavadintos pagal kalnų, žemynų bei vandenynų pavadinimus. Sienos ilgis šeši metrai, aukštis – trys metrai. Idėjai įgyvendinti studentams prireikė kiek mažiau nei dviejų mėnesių.

„Ant sienos išgaunami perkusinių bugnų garsai turbūt geriausiai atspindi meditatyvią bangų sklaidą bei dūžius į krantą. Taip bendrovės darbuotojai gali sugroti ritmikas atspindinčias jūros bangų žaismą ir sukurti tikrą Ramiojo vandenyno atmosferą biure“, – sako idėjos autoriai.

Kaip teigia „Ruptelos“ vadovas Andrius Rupšys, sieną jau spėjo pamėgti bendrovės darbuotojai ir kur kas dažniau užsuka į šią poilsio zoną: „Visada esame atviri įvairiomis studentų iniciatyvoms ir ypatingai džiugina būtent tokie inovatyvūs sprendimai. Pirmieji Lietuvoje galime savo biure matyti ne tik išvaizdžiai atrodančią sieną, bet ir nustebinti lankytojus, kad šia siena galima dar ir groti.“

Rupšio teigimu, bendrovė neseniai išplėtė biurą į naują aukštą ir jo įrengimui ieškojo neįprasto sprendimo: „Įsikūrę naujajame aukšte, jame planavome didelę laisvalaikio erdvę ir norėjome rasti įdomesnį sprendimą. Kreipėmės į Dailės akademijos studentus, likome sužavėti jų idėja ir pasiūlėme savo erdvę jos įgyvendinimui. Taip ir gimė ši siena – studentai turėjo puikų iššūkį ir praktiką, o mūsų specialistai pagelbėjo su programavimo darbais.“

Šaltinis Pranešimas žiniasklaidai