Vienas iš penkių mobiliųjų telefonų yra suklastotas

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad vienas iš penkių mobiliųjų telefonų pasaulyje yra suklastotas. Be to, net ketvirtadalis žaidimo konsolių verčia abejoti savo originalumu.

Dokumente rašoma, kad apie 2,5% visame pasaulyje parduodamos produkcijos yra padirbta. Dėl aukštos kainos techniškai sudėtingi produktai – nešiojamieji kompiuteriai išmanieji telefonai ir su jais susiję reikmenys, sukčiams yra patraukliausias taikinys.

Padirbti prietaisai gali būti pavojingi žmonių sveikatai ar net gyvybei. Pavyzdžiui, suklastoti telefonai gali turėti pavojingų medžiagų – švino ir kadmio. Nepatikimi prietaisų įkrovikliai sukelti gaisrą arba elektros šoką.

Akumuliatoriai, įkrovikliai, atminties kortelės, kortelės su magnetine juostele, kaupikliai ir muzikos grotuvai taip pat vis dažniau tampa klastojimo aukomis. Sukčiai netgi sugeba surinkti nešiojamuosius kompiuterius!

Beveik 43% padirbtų prietaisų pažeidžia JAV bendrovių intelektinės nuosavybės teises, 25% – suomių, 12% – japonų. Pasak pranešimo autorių, pagrindiniu klastočių gamintoju yra Kinija.

Šaltinis oecd.org

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau