„Verbatim MDISC“ duomenis gali saugoti daugiau nei tūkstantį metų

„Verbatim“ pristatė naują 100 GB talpos Blu-ray optinį diską „MDISC“, kuris įrašytą informaciją gali saugoti apie daugiau nei tūkstantį metų. Tuo tarpu dauguma skaitmeninių laikmenų duomenis gali išsaugoti ne ilgiau nei dešimtmetį. Šių specialių diskų gamybai „Verbatim“ naudoja patentuotą titano sluoksnį, kuris yra atsparus šviesos, temperatūros ir drėgmės poveikiui. Tokius diskus jau naudoja muziejai, bibliotekos ir archyvai.

Verbatim MDISC

„Duomenų archyvavimui namuose arba darbe geriausiai tinka Blu-ray ir DVD diskai, kadangi jų tarnavimo laikas gerokai viršija kitų rūšių skaitmeninių laikmenų duomenų saugojimo trukmę. O tarp optinių laikmenų ilgiausia tarnavimo trukme išsiskiria „Verbatim MDISC“. Su 100 GB talpos BDXL disko versijos pasirodymu vartotojai, kurie renkasi optinius diskus archyvavimui, galės sumažinti kiekį laikmenų, reikalingų įrašyti visą archyvą“, – sako „Verbatim“ EUMEA regiono plėtros direktorius  Chrisas Chalderis.

Verbatim MDISC

Blu-ray MDISC diskai yra suderinami su bet kokiais Blu-ray grotuvais, kurie palaiko BDXL technologiją, o tai yra praktiškai visi modeliai, išleisti per pastaruosius pusantrų metų. Be to, MDISC pasižymi dideliu patikimumu. Pagal „Verbatim“  skaičiavimus, esant +25 laipsniams Celsijaus temperatūrai ir 50%  santykiniam oro drėgnumui, per daugiau nei 1000 naudojimo metų, gedimų skaičius 100 tūkst. diskų neviršija vieno atvejo. Tai reiškia, kad šioje optinėje laikmenoje duomenys gali būti saugomi amžiais.

Verbatim MDISC

„Verbatim 100GB BDXL MDISC“ parduodami po vieną (kaina – 21 $) arba pakuotėse po penkis vienetus (86 $). Taip pat galima įsigyti vieno sluoksnio versijas su 50 GB (penki kainuoja apie 36 $) ir 25 GB talpa bei 4,7 GB DVD-ROM.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau