Valdykite roletus lengvai: rinkitės elektroninius ir išmanius sprendimus

Gyvename laikotarpiu, kai vis daugiau mūsų aplinką supančių objektų yra automatizuoti, išmanūs. Jie suteikia galimybę mums pailsėti, taupyti brangų laiką, kurį galime tiesiog skirti norimai veiklai ir labiau mėgautis savo gyvenimu. Ši tendencija vis labiau pastebima naujuose, išmaniuose namuose, kur buitiniai prietaisai lengvai valdomi nuotoliniu būdu, kelių mygtukų paspaudimu. Šios technologijos neilgai truko atsirasti ir langų uždangų gamyboje, tad elektroniniai roletai, pasižymintys funkcionalumu ir praktiškumu, – novatoriškas sprendimas kiekvienai patalpai. Tačiau Lietuvoje pasirodė ir pirmosios landų uždangos, valdomos balsu. Apie viską – iš eilės.

Įkyrūs nepatogumai

Turbūt esate susidūrę su situacija, kuomet po ilgos darbo dienos patogiai prisėdate ant sofos, įsijungiate mėgstamą televizijos laidą ar filmą, kurį jau seniai norėjote peržiūrėti, ir visą idilę kaipmat sujaukia netikėtai į Jus ar į televizorių nukrypęs saulės spindulys. Tenka vėl nenoromis stotis ant kojų, keliauti prie lango, pareguliuoti roletus ir tikėtis, kad to pakaks. Šioje vietoje ir praverčia šiuolaikiški automatiniai roletai, kuriuos galite valdyti nuotoliniu būdu. Sumontavus tokias langų uždengimo priemones, aukščiau minėtos situacijos pavyktų visiškai išvengti. Žinoma, elektroniniai roletai turi ir gerokai daugiau privalumų.

Pamirškite įprastų roletų trūkumus

Vienas iš didžiausių roletų pasirinkimą eliminuojančių veiksnių buvo tas, jog jų virvelės ir grandinėlės – potencialiai pavojingos mažiems vaikams ir augintiniams. Nemažai šeimų šių langų uždangalų atsisakė būtent dėl šios priežasties. Sumaniai pritaikius elektroninę automatinę sistemą ir šiek tiek modifikavus dizainą, gautas rezultatas, kuris patenkina net ir pačius išrankiausius ir atsargiausius. Pamirškite nuolatinį vaikščiojimą po kambarius ir roletų reguliavimą saulėtą vasaros popietę – paspaudę pultelio mygtuką galėsite patogiai valdyti jų padėtį. Varikliai dirba tyliai, o jų veikimui nereikalingi laidai – energijos tiekimu pasirūpina įkraunami akumuliatoriai ar baterijos.

Jums paliepus…

Turbūt atkreipėte dėmesį, kad valdymas balsu per pastaruosius keletą metų ypač ištobulėjo. Į komandas balsu reaguojantys roletai – naujausia sensacija langų uždengimų pasaulyje, kurią savo namuose jau galite išmėginti ir Jūs. Jeigu rinkti telefono numerį, naudotis paieškos sistemomis ar užtemdyti šviesą kambaryje balsu jau tapo gana įprasta, ši inovacija įrodo, kad technologinio proceso sparta ir potencialu abejoti tiesiog nevalia. Pristatysime Jums šią naujovę plačiau.

Rūpintis namais dar nebuvo taip paprasta

Jei manėte, kad valdyti namus naudojantis programėlėmis išmaniuosiuose telefonuose ar planšetėse buvo lengva, valdymo balsu funkcija šį procesą iškelia į neregėtas aukštumas – tai atliksite tiesiogiai. Nereikės ieškoti pultelio ar telefono bei vaikščioti iš kambario į kambarį. Tai – aukščiausias komforto lygis, kuris namus pavers modernumo tvirtove. Roletai ir kiti langų uždengimai, valdomi balsu, visgi reikalauja papildomų priemonių: bendrovės „Amazon“ sistemos „Echo“ ir prancūzų įmonės „Somfy“ namų sistemos „TaHoma“. Be jų džiaugtis langų uždengimų valdymu balsu, deja, nepavyks. Jeigu Jūsų namai vis dar neturi šių išmanių pagalbininkų, trumpai apžvelgsime jų ypatumus.

Dvi sistemos – gausybė funkcijų

Kalbant paprastai, „Echo“ ir „TaHoma“ dirbs išvien ir viena be kitos atlikti roletų valdymo funkcijos nepajėgs. „Echo“ yra nepaprastai išmani garso kolonėlė, o joje įdiegta virtuali namų asistentė, vardu „Alexa“. Pastarosios funkcijų spektras išties platus: ji gali skaityti Jums elektronines knygas, groti pageidaujamą muziką ir priimti balso komandas. Jūs perduodate tai, kas turėtų būti atlikta, „Alexa“ tai paverčia „TaHoma“ sistemai suprantamu signalu ir roletai pakeičia savo padėtį. Esant poreikiui, „TaHoma“ gali valdyti ir daugiau prietaisų, nustatyti jų veikimo planą, kurio sistema klusniai laikysis.

Bene vieninteliai šio valdymo būdo trūkumai tie, jog pilnas įrengimas yra kiek brangesnis ir vargu, ar jį norėsite rinktis tik langų uždangų reguliavimui. Kaip bebūtų, valdyti galėsite tik tą įrangą, kuri turės suderinimo su „TaHoma“ galimybę. Jos neturint reikėtų gerai apsvarstyti, ar ateityje planuosite įsigyti tokių įrenginių, ar pakaks tik langų uždangų valdymo. Visgi valdymo balsu sistemos neišvengiamai taps dar populiaresnės netolimoje ateityje, tad įsigiję dabar investuotumėte į patogesnį rytojų.

Iš visų langų uždengimų, roletai ypač vertinami dėl savo praktiškumo, kainos ir kokybės santykio. Elektra ir balsu valdomi roletai namams suteikė naują patogumo lygį, kuriuo nesižavėti tiesiog neįmanoma. Tad jei siekiate išskirtinio komforto ir nemėgstate vytis technologinių tendencijų, būkite jų priešakyje su išmaniomis namų valdymo sistemomis.