Vaizdo stebėjimo kameros – ką žinoti svarbiausia?

Įprastai vaizdo stebėjimo kameros yra reikalingos prekybos centrams, biurams, kavinėms ir įvairioms viešoms įstaigoms. Kita vertus, šios vis dažniau taip pat montuojamos šalia gyvenamųjų namų arba daugiabučių. Visgi, norint pasirinkti tinkamą kamerą, svarbu turėti bent minimalių žinių apie įvairias jų funkcijas. Pavyzdžiui, kai kurie variantai labiau tinka didelėms, kiti – mažoms patalpoms. Taigi, trumpai aptarkime, ką apie vaizdo stebėjimo kameras kiekvienam žinoti svarbiausia. 

Vaizdo stebėjimo kamerų tipai

Stebėjimo kameros yra skirstomos į 2 pagrindinius tipus – skaitmenines ir analogines. Pirmas variantas pasižymi didesniu funkcionalumu, paprastesniu montavimu bei modernumu. Dauguma skaitmeninių kamerų turi judesio aptikimo ir garso įrašymo funkcijas. Tuo tarpu, esminis analoginio varianto privalumas yra mažesnė kaina. Visgi, įprastai tokių kamerų montavimas kiek sudėtingesnis. Be to, jų funkcionalumas taip pat ganėtinai ribotas. 

Kaip pasirinkti kamerą nedidelei patalpai?

Renkantis tinkamą kamerą svarbu atsižvelgti į jos objektyvą ir esmines funkcijas. Geriausia, jog ši turėtų platų matymo kampą. Tai ypatingai aktualu tuomet, jei įsigysite tik vieną kamerą. Kita vertus, rekomenduojama pasirinkti tokį variantą, kuris pasižymėtų naktinio matymo funkcija. Be to, puiku, jeigu kamera turi atminties kortelės jungtį. Tai idealus variantas kavinėms, biurams ir kitoms nedidelėms patalpoms stebėti. 

Kaip pasirinkti kamerą didelei teritorijai?

Didelėms teritorijoms geriausia pasirinkti valdomas PTZ kameras. Nemažai variantų rasite stebkam.lt/. Šios kameros pasižymi tuo, kad jas galima sukioti į visas puses telefonu, kompiuteriu ar kitais įrenginiais. Taigi, tai idealus pasirinkimas prekybos centrams arba kitoms didelėms teritorijoms. Tokios kameros taip pat turi labai galingą priartinimo funkciją. Tai gali padėti aiškiai identifikuoti potencialias grėsmes. 

Apsaugos kameros laukui

Lauko kameras reikia rinktis dar atsakingiau. Įprastai labiausiai tam tinka cilindriniai variantai. Kita vertus, renkantis tinkamą kamerą svarbu atsižvelgti į objektyvą, naktinio matymo funkciją, atsparumą oro sąlygoms. Dauguma cilindrinių variantų pasižymi stumdomu stogeliu, kuris saugo nuo kitų šviesos šaltinių. Visgi,