Trečiosios kartos „flagmanų žudiko“ „OnePlus 3“ apžvalga

Per porą savo gyvavimo metų išmaniųjų telefonų prekinis ženklas „OnePlus“ ne tik nenuskendo, bet ir šiek tiek išpopuliarėjo, o trečiosios kartos flagmaną sudaro beveik vien tik užsienio gamintojų komponentai, tačiau jo kaina nėra tokia, kokios tikimės ir Kinijos gamintojų. Patikrinsime, ar „OnePlus 3“ gali būti kažkas daugiau nei „geležies“ krūva entuziastams, ir ar verta jį pirkti kaip „grynakraujų“ flagmanų alternatyvą.

OnePlus 3

„OnePlus 3“ specifikacijos:

Operacinė sistemaAndroid 6.0 Marshmallow
Ekranas5,5”, 1920×1080, AMOLED, 401 ppi
ProcesoriusQualcomm Snapdragon 820 MSM8996, 4 branduoliai (2x Kryo 2,15 GHz + 2x Kryo 1,6 GHz)
GrafikaAdreno 530
RAM6 GB
Atmintis64 GB
Tinklas4G (LTE Cat.6), 3G, Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n/ac), Bluetooth 4.2, GPS, Glonnass, NFC
KamerosPagrindinė: 16 megapikselių, automatinis fokusavimas, 3840×2160 vaizdo įrašymas

Priekinė: 8 MP

Baterija3000 mAh, nenuimama
Matmenys152,7×74,7×7,4 mm
Svoris158 g
Kaina399 €

 

Dizainas

Lyginant su išmaniųjų telefonų rinkos senbuviais „OnePlus“ visa dar tebėra jauniklis, todėl kinai kiekvienais metais daug ryškiau pakeičia savo modelių dizainą, nei tai daro „Samsung“ kas penkerius metus. Nuo plastikinio, užtai nebrangaus „OnePlus One“, gamintojo inžinieriai perėjo prie magnio lydinio ir metalo apvadų ir soft-touch plastiko.

OnePlus 3

Išmanusis telefonas atrodo patraukliai, kampuotas, tačiau nestoras. Tiesa, išorė niekuo ypatingu nepasižymi ir jį atskirti nuo kai kitų gamintojų analogų iš pirmo žvilgsnio būtų nelengva. Po ekranu esantis mygtukas turi sklandžiai veikiantį pirštų atspaudų skaitytuvą, tačiau jo iš tiesų paspausti neįmanoma – jis nėra mechaninis.

Kairėje išmaniojo telefono pusėje esančiu mygtuku galite aktyvuoti tylų režimą – labai padės akimirkomis, kai jaučiatės nepatogiai dėl ne laiku sulaukto skambučio. Kameros modulis iškilęs virš korpuso, todėl gali greitai susibraižyti ir dėl to nukentės netik estetinis vaizdas, bet ir nuotraukų kokybė.

oneplus-3-side

Ekranas ir garsas

Atėjo laikas pripažinti, kad puikiai sureguliuoti AMOLED matricas galima tik jų gamintojo „Samsung“ prietaisuose. Visi kiti gamintojai bando rasti kompromisą tarp ryškumo ir spalvų perdavimo tikroviškumo. „OnePlus“ pakluso klientų pageidavimams, kurie mėgsta itin spalvingą vaizdą, tačiau kitais atžvilgiais ekranas atrodo labai gerai.

OnePlus 3

„OnePlus 3“ ekrano savybės:

  • Ryškumas (Maks. / Min.) 420/1 cd/m2
  • Spalvų gama (sRGB)> 100%
  • DeltaE 1,8
  • Gama 2,4
  • Spalvų temperatūra 8200K

Vaizdas ekrane labai ryškus ir puikiai matomas net ryškioje šviesoje. Matymo kampai taip pat nepriekaištingi, kaip ir oleofobinė danga, o ir subraižyti jį nebus paprasta.

Tariamai naujo tipo „Optic AMOLED“ ekranas iš tiesų nėra toks „šviežias“ – įprasta matrica su dvigubu poliarizacijos sluoksniu, tik šiek tiek kitaip sukonfigūruota. Pagal kolorimetro parodymus galima spręsti, kad minėta konfigūracija yra persotintos spalvos (užtai beveik nėra parazitinių atspalvių) ir šiek tiek padidinta spalvų temperatūra.

„OnePlus 3“ garsiakalbis yra vidutinės kokybės: labai garsus ir, klausant žmogaus balso arba baladės tik su viena gitara, viskas atrodo gana gera. Bet atkuriant sudėtingesnę muziką skambesyje pastebimas metalo atspalvis,  tarsi išmanusis telefonas būtų cinkuoto kibiro viduje. Klausant maksimaliu garsu mušamieji viską sulieja į sunkai suvokiamą kakofoniją, tačiau sumažinus garą muzika skamba pakenčiamai.

Techninė įranga

„OnePlus 3“ techninė įranga tikrai verta flagmano vardo, be jokių išimčių. Nors kadaise prabangus procesorius „Snapdragon 820“ jau nebėra pats galingiausias (jį aplenkė „Apple A10“ ir „Snapdragon 821“), tačiau jis vis dar tebėra labai geras ir žaidimuose pasirodo geriau nei „Exynos 8890“, naudojamas „Samsung Galaxy S7“, o jo keturi branduoliai dirba greičiau nei dešimt „MediaTek Helio X25“ branduolių.

Su operatyviąja atmintimi kinai šiek tiek sukčiauja. Nors „OnePlus 3“ tikrai jos turi 6 gigabaitus, tačiau naudojami ne daugiau kaip keturi, nes įlituoti NAND mikroschemą į išmanųjį telefoną gana lengva, o optimizuoti energijos suvartojimą, kai atidaryta daugybė programų – visai kas kita. Gamintojo atstovai oficialiai pripažino, kad sukūrė telefoną su  6 GB RAM tik dėl įvaizdžio ir jis naudoja tik 4 iš jų, todėl, kad akumuliatorius neišsikrautų per greitai. „OnePlus” pirkėjams pasiūlė gauti root teises ir patiems pakeisti multitasking nustatymus taip, kad būtų naudojama visa operatyvioji atmintis.

Kai kurie entuziastai tokias gudrybes jau padarė ir tada „OnePlus 3“ sugebėjo išlaikyti fone penkiomis programomis daugiau nei „Galaxy S7“. Malonus niuansas, bet kam vidutiniam vartotojui gali prireikti vienu metu veikiančių penkių žaidimų?

Visa tai, žinoma, nepaneigia fakto, kad išmanusis galingos įrangos ir vos Full HD ekrano raiškos dėka savo sparta lenkia daugelį 2016 metų „Android“ flagmanų. Kinus galima pagirti už minimalų korpuso kaitimą ir beveik visiškai nekrentančios galios dėl perkaitimo.

Programinė įranga

Pirmasis „OnePlus“ pasirodė su įdiegta „Cyanogen OS“, tačiau ši draugystė truko neilgai. Dabar kinai plėtoja savo operacinę sistemą „Oxygen OS“ su daug patobulinimų ir panašią į „švarų“ „Android“. Reikia pasakyti, kad sąsaja gavosi sėkminga – pradedantieji nepasiklys tarp jiems nereikalingų funkcijų, o patyrę išmaniųjų telefonų naudotojai ras ką pakeisti. Pavyzdžiui, piktogramas arba „Google“ paieškos programėlę galia perkelti į norimą vietą arba pašalinti. Galima sukeisti „atgal“ ir „ atidarytų programų“ mygtukų reikšmes arba juos atjungti.

oxygen-os

Iš anksto įdiegtos programinės įrangos nedaug, bet atskira galerija, failų tvarkyklė ir muzikos grotuvas yra. Taip pat yra juoda dizaino tema (prisiminsime, kad AMOLED nenaudoja akumuliatoriaus energijos juodos spalvos atkūrimui). Pranešimų juostą galite sukonfigūruoti pagal savo skonį. Labai patogi ir gerai apgalvotos sistema!

Kameros

Kiniškas išmanusis gavo japoniškas kameras: „Sony IMX298“ gale ir „IMX179“ asmenukėms. Savo kainų kategorijai „OnePlus 3“ fotografuoja labai gerai, maždaug atitinka 2015 metų flagmanų lygį, be to turi optinę stabilizaciją.

camera

Fotoaparato sąsaja panaši į standartinę „Google Camera“, tik papildyta HQ jungikliu fotografavimui su minimaliu skaitmeniniu triukšmu, esant silpnam apšvietimui. Vaizdus galima išsaugoti RAW formatu. Fotografavimas JPG įvyksta akimirksniu, be to „OnePlus 3“ neblogai susitvarko su vaizdo įrašymu netgi naktį.

Autonomija

„OnePlus 3“ nerodo autonomijos rekordų – 3000 mAh baterija 5,5 colių AMOLED matricai nėra viršūnė. Tačiau papildomų resursų programinė įranga nesunaudoja, todėl, pavyzdžiui, „ZTE Axon 7“, „Alcatel Idol 4S“ ir „Meizu MX6“ savo 3000/3250 mAh baterijas išeikvoja šiek tiek anksčiau.

„OnePlus 3“ gali be pertraukos 12 val. ir 15 min atkurti vaizdo įrašus iš atminties kortelės, 5 val. ir 30 min. leisti pažaisti arba 10 val. ir 30 min. skaityti.

Kasdieniam naudojime išmanusis telefonas „išgyvena“ visą darbo dieną, o dviejų SIM kortelių arba žaidimų naudojimas jį „pribaigs“ dar anksčiau. Tačiau greitas įkrovimas „Dash“ (5V, 4A) prietaisą nuo nulio iki 100% įkrauna maždaug per valandą.

Išvados

„OnePlus“ galima nemėgti dėl keleto priežasčių. Daugelį erzino „OnePlus One“ pardavimai tik su kvietimu, todėl pirmosios kartos „flagmanų žudiką“ už išpūstą kainą pardavinėjo spekuliantai. Dėl melo apie „naują ir nepriklausomą“ prekinį ženklą, kuris pasirodė besąs kinų kompanijos BBK, tiksliau jos padalinio „Oppo“, pigus triukas. Daug ką nuvylė „OnePlus 2“ spartos kritimas perkaitus ir kuklus akumuliatoriaus veikimo laikas. Taip pat stebina visiškai „nekiniška“ šio gamintojo išmaniųjų telefonų kaina.

Nors gamintojo istorija neįkvepia, tačiau „OnePlus 3“ yra iš tiesų neblogas prietaisas: kokybiškas korpusas, geras ekranas, neblogas fotoaparatas ir konkurencingas garsas ausinėse. Jis, žinoma, negali pasigirti ypatinga autonomija, tačiau to neturi ir artimiausi konkurentai. Tačiau kainą reikėtų mažinti skubiai, nes ji didesnė nei ką tik pristatytų „Xiaomi Mi Note 2“ ir „Xiaomi Mi Mix“, kurie atrodo visapusiškai įdomesni.

Privalumai:

  • Ryškus ir aiškus ekranas
  • Aukštos kokybės kamera
  • Didelis našumas
  • Patogi ir greita operacinė sistema

Trūkumai:

  • Nėra atminties kortelių lizdo
  • 6 GB RAM nėra visiškai išnaudojami
  • Garsiakalbis galėtų būti geresnis
  • Vidutinė autonomija
  • Neadekvati kaina

Papildyta 2017.02.23

Šiuo metu „OnePlus 3” kaina yra 382 €.

75%
Geras išmanusis
  • Dizainas
  • Ekranas
  • Našumas
  • Kaina