„Apple“ pristatė atnaujintus „MacBook Pro“ su liečiama valdymo juostele

Savo spaudos konferencijoje „Apple“ pristatė „MacBook Pro“ su atnaujintu dizainu. Tai pirmasis šio serijos perprojektavimas nuo 2012 metų.

Nešiojamas kompiuteris vietoj funkcinių klavišų eilutės gavo jutiklinį OLED ekraną, pavadintą „Touch Bar“. Ši liečiama valdymo juostelė yra prisitaikanti virtuali klaviatūra, kuri gali pakeisti išdėstymą priklausomai nuo esamos užduoties. Skirtingoms programoms ji gali rodyti kitokį turinį, taip pat  užuominas rašant. Vartotojas gali prasukti vaizdo įrašą, formatuoti tekstą ir t.t.

sritis

Dešinėje „Touch Bar“ pusėje atsirado pirštų atspaudų skaitytuvas „Touch ID“, kurio veikimą užtikrina „Apple T1“ lustas. Spaudimo jėgą atpažįstanti jutiklinė „Force Touch“ sritis išaugo du kartus.

macbook-pro-13

Bus prieinamos versijos su 13 ir 15 colių ekranais. Tai yra ploniausias ir lengviausias „MacBook Pro“ serijos istorijoje: 13 colių modelio storis yra 14,9 mm, o svoris – vos 1,36 kg. 15 colių – 15,5 mm ir 1,81 kg.

MacBook Pro

Gamintojas tikina, kad, lyginat su pirmtaku, ekranas tapo ryškesnis 67%, taip pat 67% išaugo kontrastas, bei 25% geriau atkuriamos spalvos. Gali būti įdiegti „Intel Core“ procesoriai iki i7, „AMD Radeon Pro“ grafika su Polaris architektūra ir iki 4 GB vaizdo atminties, bei iki 2 TB talpos greiti SSD.

Yra keturios USB Type-C jungtys, tačiau nebėra SD kortelės, HDMI, USB Type-A ir įkrovimo „MagSafe“ lizdų. Prie kompiuterio galima prijungti du 5K raiškos išorinius monitorius.

13 colių „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ JAV kainuos nuo 1499 dolerių, 13 colių „MacBook Pro“ – nuo 1799 dolerių, o už didžiausią „MacBook Pro 15“ prašys bent 2399 dolerių.
parametrai