„Tele2“ keičia rinkos taisykles – dalis klientų namų internetu naudosis nemokamai

Nuo šiol „Tele2“ vartotojai naudotis internetu galės ne tik laisvai visoje Lietuvoje, bet ir nemokamai. Tokią galimybę gaus „Tele2“ klientai, kurie turi ar turės bent tris vienu vardu registruotus telefono numerius – jiems telekomunikacijų bendrovė dovanos „Laisvo interneto“ paslaugą.

Namų internetas, veikiantis visoje Lietuvoje

„Mes nuolatos keičiame rinkos taisykles. Ir keičiame į vartotojams palankią pusę. Tad dabartinis pasiūlymas – ne pirma ir toli gražu ne paskutinė gera žinia mūsų klientams. Štai dabar jie pusantrų metų galės naudotis namų internetu, kuris veikia ne tik bet kurioje Lietuvos vietoje, bet ir virš jos“, – tvirtina „Tele2“ rinkodaros direktorius Mindaugas Savickas.

Visi „Tele2“ klientai, kurie jau turi ar pasiūlymo metu turės bent tris vienu vardu registruotus telefono numerius, „Laisvu internetu“ 18 mėn. naudosis nemokamai (30 GB / mėn.), mokamas bus tik įrangos mokestis – nuo 2 Eur / mėn.

M. Savicko teigimu, „Laisvo interneto“ galimybes atskleidė ir naujas „Inovacijų biuro“ projektas – oro balionu skraidinamas namas. Net į pusės kilometro aukštį galintis pakilti namas – jau trečiasis „Inovacijų biuro“ projektas, prie kurio dirbo net 20 patyrusių technikų komanda.

„Turėjome tikslą įrodyti, kad namams skirtas „Tele2“ internetas laisvai veikia ne tik bet kurioje Lietuvos vietoje, bet ir aukštai virš jos. Tereikia mobilaus modemo.

Šis sudėtingas projektas patvirtina – viskas įmanoma, kai turi profesionalų komandą iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabriko“. Prie projekto sėkmės smarkiai prisidėjo ir oreiviai: „Orobalionai.lt“ įkūrėjas Vytautas Samarinas bei oreivių klubo „Lituanica“ prezidentas Laurynas Komža“, – sakė „Tele2“ rinkodaros direktorius.

Ypatingam namui – ypatingi sprendimai

Techniniu projekto įgyvendinimu rūpinęsis VGTU „LinkMenų fabriko“ projektų vadovas Mykolas Bistrickas pasakojo, kad „Tele2“ ambicija sukurti skraidantį namą pareikalavo gerai pasukti galvą.
„Paprastai namas statomas tam, kad kuo ilgiau nejudėdamas stovėtų vietoje, o ne skraidytų. Bet jeigu jis turi kilti į orą, tenka keisti visą konstrukciją. O tai reiškia, kad įprastiniai sprendimai – nebetinkami. Pavyzdžiui, langai – namui leidžiantis ant žemės įprasti langai tiesiog išduš, nes susidariusi taškinė apkrova pakeičia įtempius ir viskas, kas trapu, skyla“, – apie namo kūrimo procesą pasakojo M. Bistrickas.

Anot jo, pagrindinis iššūkis buvo suderinti skraidančio namo saugumą ir svorį. Jei namas per sunkus – kilti negalima. Atmetus dalį konstrukcinių elementų, jis palengvėja, tačiau dėl to mažėja atsparumas, tad ir vėl kilti negalima. VGTU „LinkMenų fabriko“ komandai teko nemažai padirbėti, kol atrado tinkamą balansą tarp namo svorio ir jo atsparumo smūgiams, drėgmei bei trinčiai.

1,5 tonos sveriančio namo kūrimą „Tele2“ pristato ir dokumentiniame filme. Jį galima pamatyti „Tele2“ „Inovacijų biuro“ internetiniame tinklalapyje – inovacijubiuras.tele2.lt/laisvas.

Šaltinis Pranešimas žiniasklaidai