Šveicarija turėtų tapti “kriptonacija”, mano šalies ekonomikos ministras

Šveicarijos ekonomikos ministras Johanas Schneider-Ammannas pareikšė, kad per 5-10 metų šalis turėtų tapti “kriptonacija”. Ministras mano, kad šiam tikslui pasiekti būtina panaudoti teigiamą Cugo kantono patirtį.

„Cugo kantonas (Crypto Valley) nuėjo ilgą kelią. Ten mes galime įgyti patirties. Jei Cugo patirtis yra teigiama, galime ją išplėsti į tautą. Todėl tvirtinu: mums nereikia likti su Kripto slėniu, turime tapti kriptonacija“, – sakė Johanas Schneideras-Ammanas.

Jis pavadino kriptografines valiutas neatskiriama ketvirtosios industrinės revoliucijos dalimi ir pabrėžė, kad šaliai būtų prasminga imtis šios srities iniciatyvos. Ministras priminė, kad pastaruoju metu šalyje buvo įsteigta darbo grupė blockchain ir ICO klausimais. Būtent ji nurodys, kur ieškoti ir pateikti rekomendacijas, kokios naujos kryptys gali būti, – pabrėžė Šveicarijos pareigūnas. Bet kokiu atveju, šalis priims sprendimus remdamasi savo patirtimi, pažymėjo Schneider-Ammanas:

 

„Mes gauname savo patirtį ir, žinoma, palyginame ją su kaimynais ir tolimais konkurentais. Visų pirma, mes nesame naivūs: su visa energija ir džiaugsmu darome tai, kas atrodo stabilu ir perspektyvu, ir mes apsieisime be viso to, kas atrodo kritikuotina, kas gali reikšti per didelę riziką“.

Kriptovaliutas dar per anksti reguliuoti, nes nėra pakankamai patirties, tačiau ekspertai tiria padėtį, pabrėžė ekonomikos ministras. Tuo pat metu jis rimtai vertina įspėjimus apie riziką, susijusią su investavimu į kriptografines valiutas:

„Valiuta, jei galima taip išsireikšti, dar nesistabilizavosi. Rizikų yra, tačiau ne tai svarbiausia. Šią temą turėtų spręsti tik tie žmonės, kurie yra susipažinę su tuo, kaip veikia finansų rinkos ir kas gali sau leisti nesėkmę“.

Anksčiau Šveicarijos Nacionalinio banko (SNB) vadovas Thomas Jordanas sakė, kad jie vertina bitcoiną ir kitas kriptovaliutas kaip investicinius produktus, o ne kaip valiutą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau