Sukurti kontaktiniai lęšiai su įmontuotu „teleskopu“

Vieno iš Pentagono projektų produktas – kontaktiniai lęšiai su teleskopinio binokuliarinio bioninio regėjimo galimybe bus prieinami visuomenei. Mokslininkų ir kūrėjų grupė iš Kalifornijos ir San Diego valstybinio universitetų, įmonių „Paragon Vision Sciences“, „Innovega“, „Pacific Sciences and Engineering“ ir „Rockwell Collins“ sukūrė kontaktinius lęšius kasdieniam naudojimui, kuriuos galima perjungti į teleskopinis regėjimą paprastu mirktelėjimu. Iš pradžių projektą finansavo gynybos pažangių tyrimų projektų agentūra (Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA), tačiau pernai pasirodė civilinis gaminio prototipas, kuris busi parodytas kasmetinėje konferencijoje „American Association for the Advancement of Science“ (AAAS) Kalifornijoje.

Reflektorinių teleskopų optinių schemų pavyzdžiai
Reflektorinių teleskopų optinių schemų pavyzdžiai

Kontaktiniai lęšiai-teleskopas turės standžią linzę su aliuminių veidrodžių sistema ir poliarizacine plėvele. Surinkta linzė bus vos 1,55 mm storio. Visa konstrukcija veikia kaip reflektorinis teleskopas, kada teleskopo apačioje esantis veidrodis padidina vaizdą naudojant atvirkštinį atspindį ir suprojektuoja jį ant vyzdžio per centrinę kiaurymę veidrodyje. Vaizdas padidinamas 2,8 karto. Perjungimas į padidinimo režimą atliekamas paprastu dešinės akies mirktelėjimu. Perjungti atgal bus galima kairės akies pagalba. Į natūralų akių mirksėjimą sistema nereaguoja. Kadangi akies obuoliui reikalingas deguonis, linzėje yra kanalai oro cirkuliacijai.

Sukurti kontaktiniai lęšiai su įmontuotu "teleskopu"

Šie kontaktiniai lęšiai skirti padėti silpnaregiams ir senyvo amžiaus žmonėms. Yra negrįžtamų su amžiumi susijusių organizmo pakitimų, kuriuos galima koreguoti su tokių lęšių pagalba. Tai leis laisvai skaityti ir atpažinti veidus, nenaudojant akinių ar kitų prietaisų.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau