Sukurtas energetinis „medis“ prietaisų įkrovimui

Suomijos technologinių tyrimų centro darbuotojai sukūrė labai neįprastą energijos gamybos įrenginį, turintį nedidelio medžio vazonėlyje formą.

Sukurtas energetinis „medis“ prietaisų įkrovimui

Nuotraukose matomas produktas yra pagamintas naudojant 3D spausdinimo technologiją. „Medžio“ lapai yra saulės energijos kolektoriai pagaminti iš organinių medžiagų. Sugeneruota elektros energija per laidininkus perduodama į kamieno dalį.
Sukurtas energetinis „medis“ prietaisų įkrovimui

Įdomu, kad prietaisas gali gaminti energiją ne tik perdirbdamas šviesą, bet taip pat naudodamas lapų vibracijas (pavyzdžiui, nuo vėjo) ir temperatūros svyravimus.
vtt-energy-tree-3

Dabartinėje prietaiso kūrimo stadijoje energijos pagaminama pakankamai tik nedidelių įtaisų maitinimui, pavyzdžiui, mobiliesiems telefonams. Tačiau kūrėjai pabrėžia, kad siūlomas sprendimas turi praktiškai neribotas mastelio didinimo galimybes. Teoriškai iš šių aukštųjų technologijų „medžių” galima sukurti visą „mišką”, tam kad pagaminti reikalingą elektros energijos kiekį iš atsinaujinančių šaltinių. Be to, tokius „želdinius” galima naudoti tiek patalpose, tiek lauke.

Medžių genėjimas https://www.pjovejai.lt/medziu-genejimas/