Startuolis „Pundi X“ pristatė pirmąjį išmanųjį telefoną, veikiantį Blockchain dėka

Singapūro kompanija „Pundi X“ pristatė pirmąjį pasaulyje išmanųjį telefoną, veikiantį decentralizuotoje operacinėje sistemoje. Indonezijoje vykusios „XBlockchain“ konferencijos metu buvo atliktas pirmasis blokų grandinės skambutis, naudojant debiutantą „XPhone“. Išskirtinė prietaiso ypatybė yra tai, kad jis gali veikti be mobiliojo operatoriaus SIM kortelės, vietoj jos naudodamas blokų grandinės „Function X“ mazgus.

„Function X“ yra ne tik viešas tinklas. Tai visiškai decentralizuotas sprendimas. Jis susideda iš penkių pagrindinių komponentų: „Function X“ operacinės sistemos, „Function X“ blokų grandinės, „Function X“ IPFS, FXTP protokolo ir „Function X Docker“. Visi penki komponentai tarnauja vienam tikslui – visų programų, tinklalapių, ryšių ir duomenų decentralizavimui“, – sakoma projekto autorių pranešime žiniasklaidai.

Kiekvienas „Function X“ ekosistemos prietaisas veiks kaip atskira sistemos dalis su savo adresu ir privačiu raktu. Norėdami gauti prieigą prie viešų naudotojo duomenų, turite nustatyti jo adresą formatu FXTP: //xxx.pitt ir galite skambinti, siųsti pranešimą ar laišką naudodamiesi funkcijomis, nurodytomis atitinkamai formatu call.pitt, message.pitt arba mail.pitt. Be to, naujos operacinės sistemos darbas yra suderinamas su „Android OS“, todėl kūrėjai ir vartotojai galės lengvai pereiti prie naujos platformos.

Pasak „XPhone“ kūrėjų, prietaisas yra paruoštas testavimui ir gali būti pradėtas pardavinėti 2019 m. II ketvirtį. Pateikti išsamesnės informacijos apie išmanųjį telefoną žadama spalio 15 d.

Priminsime, kad rugsėjį tapo žinoma, kad lapkričio 28 d. Barselonoje vyksiančiame uždarame vakarėlyje bus pristatytas dar vienas kriptotelefonas FINNEY. Jį pristatys  Argentinos futbolo žvaigždė Lionelis Messis bei bendrovės „Sirin Labs“ įkūrėjai Kenesas Rakishevas ir Moshe Hogegas. „Sirin Labs“ pranešė, kad boksininkas Genadijus Golovkinas taip pat sutiko reklamuoti įrenginį. FINNEY pardavimo pradžia numatyta gruodžio 15 d.

FINNEY
FINNEY

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau