SSD kaupiklio „Adata SP550 240GB” apžvalga

Rinkoje pasirodžius nebrangiems SSD, Taivanio bendrovė „Adata“ pasirodė esąs stiprus konkurentas kitoms įmonėms, kurios neturi nuosavos elektroninių komponentų gamybos linijos. Šiuo metu bendrovė turi kelias gamybos linijas ir kuria kaupiklius ir kitiems prekių ženklams. Pastaraisiais metais „Adata“ dar pasistūmėjo į priekį, NAND kristalus pradėjusi savarankiškai surinkti į lustus.

Adata SP550

Įdomu tai, kad „Premier SP550“ kaupiklyje nenaudojama „Adata“ Flash atmintis. Vietoj to, „Silicon Motion SM2256“ valdiklis veikia kartu su trijų lygių „SK Hynix“ atmintimi. Šio gamintojo atminties lustus retai matome ne mobiliuosiuose telefonuose arba jo paties firminiuose SSD. Tačiau „SK Hynix“ toliau didina gamybą, siekdami sustiprinti savo pozicijas rinkoje ir dabar parduoda „Flash“ atmintį trečiosioms šalims.

„Adata SP550“ specifikacijos

Talpa 120GB / 240GB / 480GB / 960GB
Forma 2.5″
NAND Flash TLC
Valdiklis SMI
Matmenys (L x W x H) 100.45 x 69.85 x 7mm
Svoris 68g / 2.4oz
Sąsaja SATA 6Gb/s
Našumas (Max.) 120GB  (ATTO)
Nuskaitymas: iki 560MB/s
Įrašymas: iki 410MB/s
Maximum 4K random R/W IOPS: 60K/70K240GB Performance (ATTO)
Nuskaitymas: iki 560MB/s
Įrašymas: iki 510MB/s
Maximum 4K random R/W IOPS: 75K/75K480GB Performance (ATTO)
Nuskaitymas: iki 560MB/s
Įrašymas: iki 510MB/s
Maximum 4K random R/W IOPS: 75K/75K960GB Performance (ATTO)
Nuskaitymas: iki 520MB/s
Įrašymas: iki 490MB/s
Maximum 4K random R/W IOPS: 80K/35K
Darbo temperatūra 0°C~70°C
Saugojimo temperatūra -40°C~85°C
Atsparumas smūgiams 1500G/0.5ms
MTBF 1,500,000 val.
Garantija 3 metai

 

TCL tipo „Flash“ atminties paplitimą rinkoje labai padidino nebrangių SSD pasirodymas, pirmiausia „Samsung 850 EVO“. Kadangi „Toshiba“, „SK Hynix ТСХ“ ir „Micron“ taip pat pristatė savo TCL atmintį, technologija šiemet dar plačiau bus naudojama ir turėtų viršyti MLC paplitimą.

Be mažesnio patvarumo TLC atminties lustai turi dar vieną esminį trūkumą, kurį gamintojams būtinai reikia pašalinti – jų pradinis įrašymo greitis yra labai mažas, lyginant su pažįstamomis MLC ir SLC technologijomis. Gamintojai stengiasi su tuo kovoti, atiduodami dalį NAND atminties lakinai talpyklai su įrašymu, imituojant vieno lygio sekcijų režimą. Todėl šių sekcijų talpa sumažėja tris kartus, tačiau nuoseklaus įrašymo greitis padidėja keturis kartus. Tam, kad naudojant TLC technologiją sukurti SSD galėtų būti sėkmingi, gamintojai turėtų kiek įmanoma užmaskuoti pradinį įrašymo greitį. Dabar perspektyviausia atrodo IMFT sukurta technologija „3D Xpoint“, kuris gali būti naudojama visų rašymo operacijų saugojimui laikinojoje talpykloje, ir tokiu būdu pasiekti kaupiklio darbo spartą bei duomenų tankį, kurie prilygsta operatyviosios atminties lygiui.

Adata SP550 240 GB

„Adata“ siūlo labai patrauklias „Adata SP550“ serijos SSD kainas. 120 GB versija galima įsigyti už 38 $, 240 GB už 58 $, 480 GB už 108 $, o už talpiausią 960 GB modelį teks atiduoti 220 $. Šie SSD šiuo metu yra vieni iš pigiausių rinkoje, be to, savo kaina konkuruojantys gaminiai, dažniausiai naudoja pasenusius valdiklius arba yra abejotinos kokybės. „Adata“ yra pasitikėjimo vertas gamintojas, kadangi praeityje „SandForce“ valdikliuose iškilus problemoms su TRIM funkcija, bendrovė pasielgė korektiškai ir nuo to laiko nebuvo nei vieno, visuotinio dėmesio susilaukusio, incidento.

Adata SP550 240 GB

„Adata SP550“ kaupikliams suteikiama trijų metų garantija be įrašomų duomenų kiekio ribojimo.

„Premier SP550“ serija negali pasigirti gausiu priedų rinkiniu. Vietoj jų „Adata“ klientams siūlo parsisiųsti du programinės įrangos paketus, kurie gali pagerinti vartotojo patirtį. Pirmasis paketas – gerai žinomas klonavimo įrankis „Acronis True Image HD“, kuris leidžia nukopijuoti seno HDD turinį į naują kaupiklį. Antrasis paketas – „Adata SSD Toolbox“, su kuriuo  galite atlikti daug naudingų operacijų.

Adata SSD Toolbox

Testavimas

Mes bandymui gavome 240 GB talpos „Adata SP550“. Testavimas buvo atliekamas operacinėje sistemoje „Microsoft Windows 10 Pro x64“, kuri teisingai atpažįsta ir aptarnauja šiuolaikinius SSD. Tai reiškia, kad bandymų metu, kaip ir kasdieniame SSD naudojime, TRIM instrukcijos yra palaikomos ir aktyviai naudojamos. Prieš kiekvieną bandymą diskai išvalomi ir prižiūrimi su TRIM komanda. Tarp atskirų bandymų daroma 15 minučių pertrauka, kuri reikalinga už teisingam „šiukšlių“ surinkimo technologijos darbui.
Naudojamos programos:

PCMark 8 Storage Benchmark 2.0

Testavimas, remiantis realios disko apkrovos emuliacija, kuri yra būdinga populiarioms taikomosioms programoms. Testuojame diske sukuriama vienintelė, visą kaupiklio erdvę užimanti particija su NTFS failų sistema.

PCMark 8 Storage Benchmark 2.0

CrystalDiskMark

Sintetinis testas, parodantis tipiškus kaupiklių spartos rezultatus, matuojamus 1 GB dydžio failų sistemos srityje.

crystal

Nuosekliojo duomenų nuskaitymo ir įrašymo operacijos

Nuoseklusis duomenų nuskaitymas šiuolaikiniams SSD yra paprasčiausia operacija. Tačiau net ir šiuo atveju, ne visi kaupikliai išnaudoja visą SATA sąsajos 6 GB/s pralaidumą. Šiame teste „Adata SP550“ tarp panašios talpos konkurentų pasirodė vidutiniškai. Kadangi patys dar neturime sukaupę pakankamai SSD bandymų rezultatų, palyginimui pateikiame kolegų iš „3DNews“ gautus rodiklius. Rezultatai šiek tiek skiriasi nuo mūsų, kadangi jie testuoja užpildytus kaupiklius.Adata SP550

 

Nuosekliojo įrašymo operacijų sparta šios apžvalgos herojus pasirodė prastai:

Adata SP550

Atsitiktinės nuskaitymo operacijos

Tam, kad atsitiktinėse operacijose pademonstruoti didelį našumą, kaupikliams reikia ne tik sparčios atminties su minimaliu vėlavimu, bet ir „intelektualių“ valdiklių. Šiame bandyme „Adata SP550“ rezultatas šiek tiek geresnis nei nuosekliojo įrašymo operacijų atvejų, tačiau tai jam nepadėjo pasiekti vidutinio SSD lygio.
atsnus

atsirasymas

Išvados

Vis daugiau ir daugiau kompiuterių vartotojų pereina prie SSD, kadangi jie, lyginant su HDD, siūlo aukštesnį atsparumą mechaniniams pažeidimams, didesnę spartą ir triukšmo nebuvimą, tačiau jie yra gerokai brangesni. Todėl rinkoje pasirodžius pigiam šio tipo kaupikliui, jis tarp pirkėjų iš karto sukelia susidomėjimą. Tačiau įsigiję tokius produktus, klientai ne visada lieka patenkinti.

SSD, kurie gerai pasirodo visų tipų užduotyse yra brangesni už kitus modelius, tačiau ne kiekvienas vartotojas kaupiklį planuoja užpildyti žaidimais, filmais bei muzika ir tikisi išskirtinės spartos. „Adata SP550“ nedemonstruoja rekordinio našumo, tačiau dėl savo neaukštos kainos yra dėmesio vertas pirkinys.