HP pristatė pasaulyje ploniausią nešiojamąjį kompiuterį

Kada kalbama apie itin plonus nešiojamuosius kompiuterius, iš šiuolaikinių modeliai dažniausiai prisimenamas 13,2 mm storio „Apple MacBook 12“ arba 15,2 mm „Dell XPS 13“. Tačiau netrukus jiems teks pasislinkti nuo „lieknumo“ pjedestalo, nes nuo balandžio 25 d. bus galima iš anksto užsisakyti „HP Spectre 13“, kurio storis uždarytoje būklėje yra vos 10,4 mm, o šis viršutinio dangčio matmuo neviršija 2 mm. Naujiena atrodo stilingai, o korpuso gamybai panaudotas aliuminis ir anglies pluoštas dar labiau sustiprina šį įspūdį. Be to šis nešiojamasis kompiuteris pirmasis gavo naująjį HP logotipą, kurį galima pamatyti ant dangtelio ir po ekranu.

HP Spectre 13

Atsižvelgiant į tai, koks plonas yra modelis, iš jo buvo galima tikėtis tik pusėtinų specifikacijų, tačiau ir čia HP inžinieriai pasirodė puikiai. Nešiojamasis kompiuteris aprūpintas 13,3 colių IPS matrica su 1920 × 1080 taškų skiriamąja geba, kurią saugo atsparus „Gorilla Glass 4“ stiklas, taip pat „Skylake“ kartos „Intel Core“ procesoriumi (priklausomai nuo konfigūracijos i5-6200U arba i7-6500U).

HP Spectre 13

Siekiant užtikrinti gana galingo, į kompaktišką erdvę patalpinto, procesoriaus efektyvų aušinimą, gamintojas panaudojo šilumos vamzdelių ir dviejų aušintuvų sistemą. Kitą problemą, su kuria susiduria ribotos vidaus erdvės prietaisai – trumpas baterijos veikimo laikas, HP inžinieriai išsprendė įdiegdami plokščią nenuimamą akumuliatorių, kurio talpa išliko priimtino lygio dėl didesnio paviršiaus ploto. Tai „Spectre 13“ be prijungimo prie elektros tinklo leidžia dirbti priimtinas 9,5 valandos.

HP Spectre 13

Tarp kitų „HP Spectre 13“ specifikacijų verta išskirti integruotą grafikos valdiklį „Intel HD Graphics 520“, didžiausią 8 GB RAM talpą, 256 arba 512 GB talpos SSD, „Bang & Olufsen“ stereo garsiakalbius ir tris USB Type-C jungtis, iš kurių bet kuri gali būti prijungta prie maitinimo bloko nešiojamojo kompiuterio įkrovimui.

Modelių kainos prasideda nuo 1170 JAV dolerių. Gamintojas nusprendė neapsiriboti standartinėmis konfigūracijomis ir pristatė išskirtinę „Spectre 13“ seriją, kurią kuriant prisidėjo gerai žinomi juvelyrikos dizaineriai Tord Boontje ir Jess Hannah, papuošdami HP kūrinį 18 karatų auksu, deimantais ir „Swarovski“ kristalais.

HP Spectre 13

HP-Spectre