Spire Coolgate 10 procesoriaus aušintuvo apžvalga

Dažnai apžvelgiame tik aukščiausios klasės arba kitaip vadinamus high-end klasės procesoriaus aušintuvus, bet šiandien padarysime išimtį ir apžvelgsime pradinės klasės procesoriau aušintuvą, kurio kaina nėra triženklė. Šiandien ant mūsų testų stalo atsidūrė Spire kompanijos procesoriaus aušintuvas CoolGate 10. Pažiūrėkime, kokias temperatūras demonstruoja pigesnieji aušintuvai.

Pakuotė ir komplektacija

Spire Coolgate 10 procesoriaus aušintuvas pirkėjams pateikiamas nedidelio dydžio, kartono pakuotėje. Priekinėje pakuotės dalyje išvardintos pagrindinės šio aušintuvo techninės savybės. Taip pat apačioje, dešiniajame kampe matome Coolgate 10 nuotrauką. Šioje pakuotės pusėje taip pat yra ir kompanijos logotipas, bei procesoriaus aušintuvo pavadinimas.

Galinėje pakuotės pusėje gamintojas pateikia trumpą Coolgate 10 procesoriaus aušintuvo aprašymą anglų kalba, bei penkias mažas aušintuvo nuotraukas, kuriose jis matomas iš visų pusių. Aušintuvo komplektacija nėra gausi, kadangi tai biudžetinės klasės procesoriaus aušintuvas. Dėžutėje radome tik patį procesoriaus aušintuvą, su jau sumontuotu ventiliatoriumi, gamintojo garantijos ir vartotojo instrukcijos knygutes, bei Stars 420 termo pastos švirkštą.

Techninės specifikacijos, konstrukcija ir kita

Techninės Spire Coolgate 10 procesoriaus aušintuvo savybės nėra kažkuo išskirtinės. Pirmiausia tai sąlyginai nedidelis tower tipo procesoriaus aušintuvas, kurio išmatavimai yra 93×50×131 mm. Komplektuojamas kartu su 98mm skersmens ventiliatoriumi. Gamintojas nurodo, kad radiatorius pagamintas iš vario ir aliuminio. Jei tiksliau, tai iš vario yra gaminami šiluminiai vamzdeliai, o radiatoriaus plokštelėms gaminti naudojamas aliuminis.

Coolgate 10 procesoriaus aušintuvas yra komplektuojamas kartu su 98 mm skersmens ventiliatoriumi, kurio maksimalus apsisukimų skaičius per minutę siekia net 2700. Nors gamintojas teigia, kad aušintuvas neskleidžia daugiau 25dBA, vargu ar tai yra realybę atspindintys skaičiai. Sukuriamas oro srautas prie 2700 apsisukimų per minutę yra 53.12CFM. Pasak gamintojo, šis procesoriaus aušintuvas yra pajėgus ataušinti iki 130W TDP reitingą turinčius procesorius. Tai reiškia, jog Coolagate 10 gali būti naudojamas net ir su i7 procesoriumi, tačiau žinoma reikia išlikti optimistams ir puikių aušinimo rezultatų ar kitų stebuklų reiktų nesitikėti, o apie spartinimą reiktų net negalvoti naudojant i7 procesorių.

Coolgate 10 gali pasigirti net 39 aliuminio plokštelėmis. Prisiminus tiek laiko lyderio pozicijas išlaikiusį Noctua NH-U12P procesoriaus aušintuvą, pasidaro įdomu. Pastarasis galėjo pasigirti 36 plokštelėmis, o šis gali pasiūlyti net trimis daugiau, tai gal vertėtų tikėtis bent panašių aušinimo rezultatų? Spėlioti dar anksti, bet dėl mažesnio aušintuvo  dydžio, aušinimo rezultatai greičiausiai nepralenks legenda tapusio Noctua aušintuvo. Didelį skirtumą taip pat atspindi ir svorių skirtumas, Coolgate 10 sveria šiek tiek daugiau nei 400 gramų, kas palyginus su dideliais tower tipo aušintuvais dažnai yra šiek tiek mažiau nei per pus.

Keista, bet atrodo, kad viršutinė radiatoriaus plokštelė yra apdirbta geriau negu pats aušintuvo pagrindas. Ant procesoriaus aušintuvo viršaus pagrindo matome dvylika ypač mažų išsikišimų, kurie taip pat turėtų nežinia kaip padėti mažinant procesoriaus temperatūrą. Panašius sprendimus, tik labiau išpildytus, matėme ant beveik visų Scythe kompanijos aušintuvų, bet ten jau būdavo galima įžiūrėt papildomo mažo radiatoriaus užuomazgas, o šiuo atveju mums tai nelabai pavyksta.

Coolgate 10 procesoriaus aušintuvas turi tris 6mm skersmens šiluminius vamzdelius, kurie prasideda aušintuvo pagrindines ir tęsiasi per visas radiatoriaus plokšteles iki pat viršaus.  Aušintuvo pagrindas yra dažniausiai naudojamos konstrukcijos, kuomet šiluminiai vamzdeliai tiesiogiai neliečia aušinamo procesoriaus paviršiaus. Aušintuvo pagrindas, kuris taip pat gaminas iš vario, nėra apdirbtas idealiai. Taigi nagingesnis entuziastas, kuriam į rankas pakliuvo šis aušintuvas, turėtų nepasibodėti nupoliruoti procesoriaus aušintuvo pagrindą, galbūt pavyktų procesoriaus temperatūrą sumažinti vienu kitu laipsniu.

Spire montavimo srityje žengė lengviausiu keliu ir pasirinko laiko išbandytus Intel kompanijos pushpin tvirtinimo elementus. Su jais esate susidūręs kiekvienas, kuris nors kartą montavimo arba išmontavo kartu su Intel procesoriais komplektuojamą, standartinį šios kompanijos aušintuvą. Taigi, šį kartą tiek Intel LGA1156, LGA1366, LGA775 ir AMD 939/AM2, AM3 lizdus turinčių pagrindinių plokščių vartotojais apseis be backplate plokštelės montavimo procedūros, bei skirtingų tvirtinimo elementų montavimo. Tiesa, daugelis pasakys, kad procesoriaus aušintuvas be backplate plokštelės negali užtikrinti reikiamo prispaudimo, tačiau reikia nepamiršti, kad kalbame apie biudžetinį procesoriaus aušintuvą, kuris kainuoja tik dviženklę sumą.

Verdiktas

Palyginus Spire Coolgate 10 su pora tokios pat kainų kategorijos procesoriaus aušintuvų, bei vienu iš brangesnės, tapo aišku, kad Coolgate 10 yra lygiavertis tiek Xilence, Scythe ir Cooler Master atstovams šių kainų kategorijoje. Dėl smalsumo, į palyginimą įtraukėme ir pastebimai brangesnio Gelid kompanijos procesoriaus aušintuvo rezultatą, ir kaip ir reikėjo tikėtis, jis buvo keliais laipsniais pranašesnis prieš Spire kompanijos aušintuvą. Tačiau taip lyginti nederėtų, nes kainų kategorijos pastebimai skiriasi. Visų aušintuvų skleidžiamas triukšmas yra panašus, kadangi be tam skirtos įrangos yra sunku tai įvertinti. Įvertinus žemą kainą, gerus aušinimo rezultatus ir problemų nekeliantį tvirtinimą, šis aušintuvas gauna Kaina/Kokybė apdovanojimą.