„Sony“ pristato fotoaparatą „α6400“ su naujos kartos autofokusavimo funkcijomis

Bendrovė „Sony“ pristato naujos kartos sisteminį fotoaparatą „α6400“, pasižymintį APS-C tipo 24,2 mln. vaizdo taškų jutikliu. Šis fotoaparatas išsiskiria viena sparčiausiai veikiančių autofokusavimo funkcijų pasaulyje – jos suveikimo greitis siekia vos 0,02 sekundės. Prietaise taip pat įdiegtos naujos autofokusavimo funkcijos „Real-time Eye AF“ ir „Real-time Tracking“, kurios itin veiksmingai geba išlaikyti kadro objektus fokuse.

Naujasis fotoaparatas yra paremtas pažangiomis tokių „Sony“ flagmanų kaip fotoaparatų „α9“, „α7R III“ ir „α7 III“ technologijomis. Fotoaparate „α6400“ naudojama autofokusavimo pagal 425 taškus sistema, šie taškai efektyviai dengia praktiškai visą kadro plotą. Sistema veikia kartu su nauju „BIONZ X“ vaizdo apdorojimo procesoriumi, tai lemia itin greitą autofokusavimo veikseną ir tikslų padėtį keičiančio objekto sekimą, kas leidžia be didelių sunkumų tiksliai užfiksuoti greitai judančius objektus.

Fotoaparate „α6400“ panaudota naujausios kartos unikali „Sony“ technologija „Real-time Eye AF“. Šios technologijos pagrindas yra dirbtiniu intelektu paremtos objekto atpažinimo funkcijos, kurios leidžia aptikti ir apdoroti vaizdinę informaciją realiuoju laiku ir taip padidina fotografavimo tikslumą, greitį ir sekimo paskui objektą funkcionalumą. Ši funkcija veikia pasirinkus bet kurį autofokusavimo režimą – ji automatiškai aptinka fotografuojamo objekto akis ir į jas sukoncentruoja fotoaparato fokusą. Tuo metu fotografas savo dėmesį gali skirti bendrai kadro kompozicijai ir būti užtikrintas, kad pagrindinis nuotraukos objektas visada bus fokuse.

Dar viena nauja šio „Sony“ fotoaparato funkcija – „Real-time Tracking“. Šiuo atveju naudojamas naujausias „Sony“ dirbtiniu intelektu paremtas algoritmas, padedantis apdoroti spalvų, atstumo ir vaizdo struktūros duomenis bei užtikrina, kad visi objektai yra užfiksuojami maksimaliu tikslumu. Be to, fotografuojant žmones ar gyvūnus, algoritmas skiria veidą ir akis, kurių padėtį gali stebėti realiuoju laiku ir itin tiksliai sekti paskui tokį objektą.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas gali fotografuoti iki 11 kadrų per sekundę sparta autofokusavimo režime naudojant mechaninį užraktą ir iki 8 kadrų sparta autofokusavimo režime naudojant tylųjį fotografavimo režimą. Šiuose režimuose fotoaparatas gali padaryti iki 116 JPEG arba iki 46 RAW formato nuotraukų.

Fotoaparato jautrumo reikšmės siekia iki ISO 32000 tiek fotografuojant, tiek filmuojant. Fotografuojant jos gali būti išplėstos iki ISO 102400 su efektyviu vaizdinio triukšmo slopinimu esant vidutiniam ir aukštam jautrumo lygiui.

Su „α6400“ taip pat galima filmuoti 4K raiškos (3840×2160) vaizdus. Fotoaparato vaizdo jutiklis nuskaito 2,4 karto daugiau vaizdo informacijos už 4K raiškos standartą, o papildoma informacija naudojama kadrų kokybei pagerinti. Patobulina autofokusavimo technologija „Fast Hybrid AF“ leidžia greitai ir tiksliai sufokusuoti filmuojamą vaizdą kadre, ji išlaiko fokusavimą net tuo atveju, kai prieš objektą trumpam atsiranda kita kliūtis. Be to, pirmą kartą „Sony“ APS-C tipo fotoaparate integruotas „Hybrid Log-Gamma“ standartas, taip pat profesionalaus lygio filmavimo funkcijas „S-Log2” ir „S-Log3”, „Zebra“, Gamma Display“, nuotolinį vaizdo įrašymą. Su šiuo fotoaparatu galima įrašyti vaizdą iki 120 kadrų per sekundę sparta, o vėliau jį paversti 4 ar 5 kartus sulėtėjusiu vaizdu.

Naujasis „α6400“ yra itin funkcionalus ir konfigūruojamas pagal asmeninius poreikius, todėl fotografams jis gali pasiūlyti dar daugiau laisvės. Fotoaparatas aprūpintas nauju 3 colių įstrižainės dydžio LCD ekranėliu, kurį galima pasukti 180 laipsnių kampu. Ekranėlis turi jutiklinio valdymo funkciją, todėl per jį galima valdyti fokusavimo, objekto sekimo ar užrakto paleidimo funkcijas.

Šis „Sony“ fotoaparatas taip pat turi ir XGA OLED tipo vaizdo ieškiklį, 8 funkcinius mygtukus, kuriems galima priskirti 89 skirtingas fotografavimo funkcijas, pagerintą funkcijų valdymą ir meniu išdėstymą. Jo korpusas pagamintas iš magnio lydinio ir yra atsparus drėgmei bei dulkėms, o ilgaamžis užraktas gali suveikti apie 200 tūkst. kartų. Prijungus šį fotoaparatą prie telefono ar išmaniojo kompiuterio ir pasinaudojus programėle „Imaging Edge Mobile“ galima patogiai perkelti nuotraukas.

„Sony“ fotoaparatas „α6400“ pasirodys prekyboje nuo 2019 m. vasario, jo kaina sieks apie 1050 eurų. Jį taip pat bus galima įsigyti kartu su objektyvais „SELP1650“ arba „SEL18135“ už atitinkamai 1150 ir 1450 eurų.