„Snapdragon 888 5G“ – super branbuolys, 5 nm procesų technologija ir trys kameros, veikiančios vienu metu

Vakar buvo surengta pirmoji „Qualcomm Tech Summit 2020“ konferencijos diena, kurioje kalbėjo partneriai, turintys tikslą pagirti lustų gamintoją. Bendrovė taip pat daug pasakojo apie 5G svarbą, apie tai, kokias perspektyvas ir galimybes atveria ši technologija. Tęsiant penktos kartos tinklų temą, buvo pristatytas „Snapdragon 888 5G“ lustas su „Snapdragon X60“ modemu.

Vakar bendrovės atstovai nesileido į technines naujosios platformos „džiungles“, apsiribodami vien pažadu, kad naujas produktas yra „kietesnis“ nei pirmtakai ir gavo daug patobulinimų. Tuo tarpu šiandien „Qualcomm“ paskelbė „Snapdragon 888 5G“ detales, kurių puošmena tapo super branduolys „Arm Cortex-X1“.

Lustų rinkinyje yra trys branduolių grupės su patobulintias „Cortex“ branduoliais „Kryo 680“. Pirmajame bloke naudojamas vienas modifikuotas „Cortex-X1“ branduolys, kurio taktinis dažnis yra 2,84 GHz. Antrasis sudarytas iš „Cortex-A78“ branduolių trio, kurių didžiausias dažnis siekia 2,4 GHz, o trečiasis „Cortex-A55“ branduolių kvartetas įstengia pasiekti 1,8 GHz. Produktyvumas, palyginti su pirmtaku, padidėjo 25%, o ir energijos suvartojimas sumažėjo tokiu pat skaičiumi. Naujas procesorius dėl savo energijos vartojimo efektyvumo turėtų dėkoti 5 nm technologijai, kuri yra jo gamybos pagrindas.

„Adreno 660“ vaizdo spartintuvas tapo 35% spartesnis nei ankstesnės kartos modulis, o šeštosios kartos neuroninis varikliukas tapo dar „protingesnis“. Gamintojas tai pat nudžiugino „FastConnect 6900“ moduliu su „Wi-Fi 6“ ir „Wi-Fi 6E“ palaikymu, „Bluetooth 5.2“ modemu ir „Quick Charge 5“ greitu įkrovimu. Įdiegus „Snapdragon 888 5G“, išmanieji telefonai galės pasiūlyti LPDDR5 / LPDDR4x RAM iki 16 GB, „UFS 3.1“ atmintinę, 4K ekranus su 60 Hz atnaujinimo dažniu arba „QuadHD +“ ekranus su 144 Hz hercų matrica ir iki 200 megapikselių fotoaparatus.

Dar vienas procesoriaus pasididžiavimas yra lustas „Spectra 580“, talpinantis tris atskirus interneto tiekėjus, leidžiančius vienu metu gauti vaizdus iš trijų kamerų. Šis sprendimas taip pat leidžia pasiūlyti naujus nuotraukų apdorojimo algoritmus, kuriais siekiama pagerinti vaizdų kokybę. Tikrąsias „Snapdragon 888 5G“ galimybes galėsime įvertinti greičiausiai kitų metų vasarį, kai lentynose pasirodys pirmieji įrenginiai su šia mobiliąja platforma.