Skysto aušinimo sistema Zalman Reserator 3 Max

Nauja skysto aušinimo sistema Zalman Reserator 3 Max, kainuojanti 130 JAV dolerių turi “nanoskystį”, radiatorių su kvadrocikliniu aušinimo skysčio judėjimu, vandens bloko mikrostruktūrą ir originalią išvaizdą su maloniu apšvietimu… Ką visa tai duoda aušinamo procesoriaus temperatūrai ir triukšmo lygiui?Kaip ir dauguma skysto aušinimo sistemų gamintojų Zalman Tech. co. Ltd. jau turi savo asortimente keletą skysto aušinimo sistemų variantų. Bet ties jais Korėjos gamintojas nesustojo ir parodoje CES 2013 pristatė naują sistemą Zalman Reserator 3 Max, gavusią apdovanojimą už inovacijas.

Naujiena matomai skiriasi nuo daugumos kompaktiškų aušinimo sistemų ir turi keletą įdomių sprendimų. Dalis jų abejotini, o kiti, mūsų manymu aplamai marketinginiai – o gal suveiks? Ką gi, išstudijuokim naujieną, patikrinkim efektyvumą ir žinoma triukšmo lygį.

Teshniniai duomenys

Charakteristikos pavadinimasZalman Reserator 3 Max
Triušmo lygis, Db18,9–36,7 (±10%)
Matmenys (AхPхG), Ventiliatorius, MM120х145х79
(Ø113х25)
Svoris, g
870
Radiatoriaus medžiagos ir konstrukcija
Nikeliuotas varinis radiatorius, sudarytas iš dviejų sekcijų, pervertų keturiais vamzdeliais užpildytais šaldymo agentu
Radiatoriaus plokštelių skaičius, vnt290 (100+190)
Plokštelių storis, mm
0,3
Atstumas tarp plokštelių, mm
nuo 1 iki 2,5
Ilgis/išorinis žarnų skersmuo, mm300 / 9
Pompos našumas, l/val90
Vandens bloko medžiaga
Varis, mikrokanalinė struktūra
Ventilaitoriaus modelis
Zalman ZE1225BSM
Ventiliatoriaus sukimosi greitis, aps/min1000–2200 (±10%), PWM
Ventilaitoriaus guolui skaičius ir tipas1, slydimas
Nominali/startinė Ventilaitoriaus įtampa, V12 / 5,1
Ventilaitoriaus srovės stiprumas, А0,20
Didiausias ventilaitoriaus energijos suvartojimas, W2,40
galimybė uždti ant procesorių
Intel LGA775/1155/1156/1366/2011/1150,
AMD Socket AM2(+)/AM3(+)/FM1(2)
KitaUžpildyta šaldymo agentu su naodalelėmis, galimybė prijungti antrą ventiliatorių, mėlynas apšvietimas, termopasta Zalman ZM-STG2M
Rekomenduojama kaina, USD
130

Konstrukcija

Zalman Reserator 3 Max yra neaptarnaujama skysto aušinimo uždaro tipo sistema, sukurta pagal klasikinę Asetek schemą. Radiatorius ir ventiliatorius sujungti žarnomis su pompos ir vandens bloku.sm.07_zres3_fr_big.600

Reikia pažymėti ne tik išoriškai neįprastą radiatorių bet ir tai kad sistema užpildyta aušinimo agentu su nanodalelėmis.sm.08_zres3_tech3.600Jei tikėti gamintojais, jos pagerina šilumos perdavimo greitį ir efektyvumą tarp vandens bloko ir radiatoriaus.

Komponentus jungiančių žarnų ilgis 300 mm, išorinis skersmuo 9 mm. Žarnų jungtys besisukinėjančios – kad būtų jas lengviau patalpinti kompuse ir žinoma kad jos nepersilektų.

Matmenys 120х145х79, svoris 870 g.sm.11_zres3_frt_big.600

Radiatorius turi dvi sekcijas, pervertas savo vamzdelių pora.sm.12_zres3_tech2.600Šia vamzdeliai ne šiluminiai, o tušciaviduriai – jais teka aušinimo skystis. Radiatorius ir vamzdeliai pagaminti iš vario, o visa sistema nikeliuota.

Tokią sistemą Zalman vadinaQuadro Cooling – vamzdeliai sudaro keturius žiedus.sm.14_zres3_tech1.600Radiatorius aušinamas 113 mm sparnuote, pritvirtinta trimis varžtais.

Zalman ZE1225BSM ventilaitorius palaiko PWM valdymą ir gali suktis nuo 1000 iki 2200 apsisukimų per minutę greičiu. Skelbiamas triušmo diapazonas 18,9 – 36,7 Db.

Prie komplekte esančio ventiliatoriaus galima prijuungti antrą 120х120х25 dydžio ventiliatorių.sm.16_zres3_tech4.600

Vandens pompos našumas 90 litrų per valandą, kaip su pasididžiavimu skelbia Zalman. Tikriausiai Zalman marketologai nežino kad tuo didžiuotis nederėtų, nes rimtų aušinimo sistemų pompų našumas mažiausiai penkis kartus didesnis už skelbiamą Zalman.

Bet tokiai kompaktiškai sistemai, kurioje pasipriešinimą iš esmės sudaro tik vandens blokas ir žarnų išlinkimai 90 litrų pilnai pakanka.

Suderinamumas ir montavimas

Zalman Reserator 3 Max suderinamas su visomis šiuolaikinėmis platformomis. Sistema nereikalauja surinkimo ar kokio nors aptarnavimo, neskaitant dulkių valymo nuo radiatoriaus. Tam kad patalpinti radiatorių ant sisteminio bloko korpuso užtenka 120 mm ventiliatorias vietos, kas yra net pigiuose ATX kompiuterių korpusuose. Vandens blokas tvirtinamas ant procesoriaus su dviejų tipų prispaudžiamomis plokštelėmis (AMD ir Intel), prisukamomis prie vandens bloko važtais.

Zalman Reserator 3 Max prijungimui prie kompiuterio pagrindinės plokštės būtini du ventiliatorių lizdai: trijų kontaktų pompai ir keturių PWM radiatoriui.zalman

Efektyvumas ir išvados

Aušintuvo testavimas parodė kad Zalman Reserator 3 Max yra sutriuškintas Phanteks PH-TC14PЕ oro aušintuvo kuris vos ne du kartus pigesnis. Skritumas tarp šių aušintuvų didžiulis ir deja ne Zakman naudai. Gamykliniuose nustatymuose minimalus Phanteks PH-TC14PE pranašumas 8 laipsniai pagal celsijų, kada Reserator 3 Max dirba 2280 aps/min greičiu, o PH-TC14PE pilnai pakenčiamas su 1080 aps/min. Maksimalus oro aušintuvo pranašumas net 24 laipsniai!  Esant 1200 aps/min nesusitvarkė su saikingai užturbinto šešių branduolių procesoriaus aušinimu. Reikia pažymėti didelę aušinimo efektyvumo priklausomybę nuo nuo ventiliatoriaus sukimosi greičio, kas pirmiausia parodo sistemos radiatoriaus silpnumą.

Zalman Reserator 3 Max instaliavus papildomą 120 mm ventiliatorių situacija šiek tiek pagerėja, bet ir tai nepadeda pagal efektyvumą priartėti prie geriausio oro aušintuvo. Iš to atrodo kad brangus Zalman Reserator 3 mažiau efektyvus net už  Zalman LQ320.

Kad tuo įsitikintumėte galite pažiūrėti lentelę, kur visi testuojami aušintuvai yra su gamykliniais nustatymais užturbinus procesorių iki 4,4 GHz prie 1,245~1,250 V įtampos.zchart_table_bigzchart_diagr_bigIš tiesų kuklus Zalman LQ320 visa galva pranoksta glamūrinį Zalman Reserator 3 Max, kuris užimė tik priešpaskutinę vietą vidutinėje aušintuvų grupėje. Gaila, bet Zalman Reserator 3 Max netinka efektyviam aušinimui.

Triušmo lygissm.zdiagrn_big.600

Esant gamykliniams nustatymas pagal triušmo lygį Zalman Reserator 3 Max dar gali konkuruoti su Phanteks iki 1700 aps/min, o su tyliais Corsair – ne. Na nebent esan 1300 aps/min, bet kaip jau minėjome čia aušinimo efektyvumas yra apgailėtinas. Geru pagal triušmą Zalman Reserator 3 Max galima laikyti esant 1100 aps/min greičiui, bet ir čia paniojasi čiurlenanti pompa.

Išvados

Nauja skysto aušinimo sistema Zalman Reserator 3 Max, kainuojanti 130 JAV dolerių nuvylė žemu efektyvumu ir dideliu triukšmo lygiu. Nedidelis radiatoriaus plotis, plėtimosi indo nebuvimas ir nedidelis aušinimo skysčio kiekis, kuriam nepadeda nes slaptos nanodalelės, žemas pompos našumas ir labai didelė aušinimo efektyvumo priklausomybė nuo ventiliatoriaus sukimosi greičio – silpnos naujienos pusės. Pliusais galima laikyti tvirtinimo universalumas ir patikimumas, montavimo paprastumas ir priežiūros nereikalavimas, o taip pat maloni išorė.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau