„Seagate“ rengia atsaką 10 terabaitų „HGST Ultrastar HE10“ kietiesiems diskams

Bendrovė „Seagate“ netrukus išleis naujus 10 TB talpos kietuosius diskus. Pranešama, kad kaupikliai turėtų konkuruoti su kietaisiais diskais „Ultrastar HE10”, kuriuos „Western Digital“ padalinys HGST, pradėjo platinti praėjusią savaitę. Šie duomenų saugojimo įrenginiai naudoja užpildymo heliu technologiją „HelioSeal“ ir statmeną magnetinį įrašymą (PMR). Pirkėjams siūlomos modifikacijos su Serial ATA (SATA) 6Gb/s ir Serial Attached SCSI (SAS) 12 Gb/s sąsajomis.

Ultrastar HE10
Ultrastar HE10

Pagal „Digitimes“ paskelbtą informaciją, „Seagate“ pradės pardavinėti 10 terabaitų kietuosius diskus – „Ultrastar HE10“ konkurentus, pirmame ateinančių metų ketvirtyje. Tiesa, kol kas neaišku, ar šie diskai naudos užpildymu heliu technologiją.

hdd

Priminsime, kad „Seagate“ su „helio“ kietaisiais diskais eksperimentuoja jau 12 metų. Helio tankis yra septynis kartus mažesnis nei oro, o tai žymiai sumažina trinties jėgą, veikiančią HDD viduje esančias magnetines plokšteles, taip pat susilpnina dujų srautų jėgą, kuri įtakoja galvutės padėties tikslumą. Kaupiklių vidaus užpildymas heliu suteikia galimybę sumontuoti daugiau plokštelių, sumažinti elektros varikliukų veleno galią, pagerinti įrašymo galvučių pozicionavimo tikslumą, taip pat sumažinti triukšmą ir šilumos išskyrimą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau