Samsung SyncMaster TA750 FullHD 3D LED TV monitoriaus apžvalga

Jeigu antraštė jums atrodo keistai ir įtariate mane naudojant SEO triukus tai labai apsirinkate. Samsung būtent šitaip ir pristato šį savo kūrinį. Nors mano durna galva joks tai ne monitorius, o tiesiog 58cm įstrižainės FullHD 3D LED televizorius neturintis netgi DVI jungties. Aišku aš jį be problemų prisijungiau per HDMI ir šiuo metu naudoju kaip monitorių, bet liežuvis neapsiverčia šio įrenginio vadinti monitoriumi.

Bet po priekaištų komentaruose kurių sulaukiau praeitą savaitę apžvelgdamas Samsung SyncMaster CA550, kad nepateikiu techninių charakteristikų ar kainų, tai šiandien stengsiuosi pasilaikyti savo nuomonę sau ir pateikti kuo daugiau duomenų. O pradėsiu nuo:

Techniniai parametrai

Įstrižainė58cm (23″)
Raiška1920 x 1080
Ryškumas250cd/㎡
KontrastingumasDCR Mega(Static 1000:1)
Reakcijos laikas
2ms (GTG)
Žiūrėjimo kampas
170° horizontaliai ir 160° vertikaliai
Spalvų atkūrimas16,7 milijonų
Energijos suvartojimas
40W darbo režime ir 1W budėjimo režime
Matmenys
543.4 x 404.5 x 191.1mm (ekrano storis be stovo 18,9mm)
Svoris
4,5kg
Jungtys
  •  2 HDMI (DVI ir ARC)
  • DVI audio įėjimas
  • AV komponentinis įėjimas
  • RGB (EXT) įėjimas
  • Ausinės
  • Optinis audio išėjimas
  • Antena
  • CI (common interface) lizdas
  • 2 USB
  • LAN (ethernet)
Papildomos savybės
  • Real 120Hz Input
  • 2D to 3D Converting
  • Eco Motion Sensor
  • Eco Light Sensor
  • Eco Saving
  • Multi Screen S/W
  • Samsung MagicAngle
  • Samsung MagicBright3
  • Samsung MagicColor
  • Magic Tune

Tikiuosi lentelė su techniniais parametrais sutaupė keletą minučių jūsų brangaus laiko ir padės suprasti, kas tai per žvėris. O žvėris todėl, kad tai yra mažos įstrižainės Smart TV. Keista, kad Samsung niekur netgi neužsimena ir nerašo, kad šis TV monitorius iš tikrųjų yra mini kompiuteris su Smart TV būdingoms išmaniosiomis funkcijomis. O galbūt nuo šiol visi Samsung televizoriai taps išmaniaisiais? Manau tai sužinosime jau netolimoje ateityje, o šiandien trumpai apžvelgsiu išmaniąją šio TV monitoriaus pusę.

Išmaniosios funkcijos (Smart TV)

Pastoviems mano skaitytojams jau buvo atsibodusi birželio mėnesio įrašų serija apie Smart TV, todėl šiandien pasistengsiu nesikartoti ir tik trumpai apžvelgsiu ko galite tikėtis įsigiję šį TV monitorių. Paspaudus SMART HUB mygtuką išvydau įprastą vaizdą:

 

Jau įprastos Samsung Apps su įprastomis programėlėmis:

 

Tiems kam teko susidurti su Smart TV turėtų pastebėti, kad siūlomų programėlių kur kas mažiau. Pavyzdžiui nėra Skype. Ir sprendžiant pagal mano tinklaraščio skaitytojų komentarus Skype galima naudoti tik pačiuose įmantriausiuose Smart TV modeliuose. Netgi 6 serijos Samsung išmaniuosiuose televizoriuose neleidžiama įsidiegti Skype. Nors TA750 modeliui Skype turbūt niekam ir nereikalingas.

Užtai Samsung Apps Video programėlių skirsnyje radau ankščiau nematytą Explore 3D:

 

Šiandien neklausiu kam įrenginiui pristatomam kaip TV monitorius reikalingos Youtube ar Vimeo programėlės ir tiesiog parodysiu kaip atrodo Explore 3D:

 

Esu minėjęs, kad šiai dienai netgi turint 3D televizorių sunku rasti 3D turinio. Tai va ši programėlė tikrai labai aktuali. Nesigilinau iš kur ji siunčia tuos 3D filmukus, bet turint spartų internetą  kuris būtinas norint žiūrėti be trukčiojimų visko neperžiūrėsite ir per savaitę. Pasirinkimas irgi gana platus – pradedant vaikiškais filmukais ir baigiant dokumentika apie dinozaurus, Amerikos Didyjį kanjoną ar Mercedes-Benz istorija.

Na ir pabaigai kaip atrodo meniu:

 

Nuotraukoje viskas anglų kalba, bet tik todėl, kad man taip patogiau susigaudyti. Jeigu jums patogiau naudotis lietuvišku meniu, tai galima persijungti į lietuvių kalbą. Bet tada nepasiklysti tarp visų nustatymų dar sunkiau. Bent jau aš vis dar sugebu užmiršti kur yra vienas ar kitas nustatymas.

Jungtys ir valdymas

Manau atidesni skaitytojai įrašo pradžioje pateiktoje lentelėje atkreipė dėmesį ir į jungčių gausą.Tikiuosi ši neryški nuotrauką padės bent kiek įsivaizduoti kaip tai atrodo realybėje:

 

Pabandysiu išvardyti eilės tvarka iš kairės į dešinę: 14V maitinimo įėjimas, Skaitmeninis optinis audio įėjimas, tinklas, antena, ausinės, DVI audio įėjimas, serviso jungtis, AV komponentinis įėjimas, RGB įėjimas, 2 HDMI jungtys. Iš šono matosi CI (common interface) lizdas ir 2 USB jungtys. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad šis TV monitorius neturi įmontuoto wi-fi, todėl matote pajungtą tinklo kabelį.

Turbūt nedaugelis atkreipė dėmesį į šio įrašo pirmojoje nuotraukoje matomą elegantišką stovą kuris atlieka ir valdymo panelės vaidmenį:

 

Pirmas mygtukas iš kairės (žinau, kad tai ne mygtukas, bet nežinau kaip tai pavadinti) skirtas išsikviesti meniu. Toliau įjungimo ir 3D vaizdo valdymo mygtukai. Žemiau esančios rodyklės skirtos vaikščioti po meniu arba garsui reguliuoti ir kanalams perjungti. Viduryje jų esantis mygtukas skirtas patvirtinti jūsų pasirinkimui jeigu esate meniu, arba vaizdo šaltiniui perjungti. Pavyzdžiui jeigu norite greitai persijungti iš monitoriaus į televizoriaus režimą tai galite atlikti jo pagalba.

Nors kur kas patogiau tai atlikti distancinio valdymo pultelio pagalba:

 

Man pakliuvo atnaujintos ir patogesnės formos distancinio valdymo pultelis, bet visi užrašai buvo… korėjietiški! Gerai, kad nespėjau užmiršti kur ir koks mygtukas, nes priešingu atveju būtų buvusi kankynė.

Šalia distancinio valdymo pultelio matote stilingus 3D akinius kuriuos gausite kartu su SyncMaster TA750 TV monitoriumi. Kaip ir gausite keletą specifinių laidų naudojamų tik Samsung įrenginiuose. HDMI laidą kuris reikalingas norint pajungti kompiuterį ar kurį kitą įrenginį teks įsigyti patiems.

Šiam kartui viskas. Už keleto dienų pasidalinsiu įspūdžiais bei pabandysiu išvardinti šio TV monitoriaus privalumus ir trūkumus.