Samsung, LG ir Sony 2015 metais išleis televizorius su kvantiniais taškais

Didžiausi televizorių gamintojai išleis modelius su kvantiniais taškais jau kitais metais. Tai skelbia Taivano informacijos portalas Digitimes, remdamasis vietos tiekimo grandinės dalyvių informacija.

Naujos kartos televizorius ruošia Pietų Korėjos Samsung Electronics ir LG Electronics, Kinijos TCL ir Hisense, taip pat Japonijos Sony. Sony jau išleido LCD televizorių, pagamintą su kvantinių taškų ekrano technologija: šie prietaisai, sukurti bendradarbiaujant su amerikiečių kompanija QD Vision, pasirodė dar 2013 metų antroje pusėje.Samsung, LG ir Sony 2015 metais išleis televizorius su kvantiniais taškais

Kvantinių taškų technologija, reiškia, kad LCD ekranas turės papildomą plėvelę su šviesos elementais, galinčia pagerinti tokius vaizdo parametrus kaip spalvų perteikimas (NTSC spalvų erdvės padengimas gali viršyti 100%), kontrastas ir energijos vartojimo efektyvumas. Tačiau tokių televizijos prietaisų gamybos kaštai yra $ 100-150 didesni, lyginant su tradicine technologija, pažymi šaltinis.

ecnmag.com
Nuotr. ecnmag.com

HIS analitikai prognozuoja, kad po šešerių metų 6% naujų televizorių bus įrengta ekranas, pagamintas pagal kvantinių taškų technologiją. Tokių ekranų įsiskverbimas į kompiuterių monitorių, nešiojamųjų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų rinkas bus 3, 4, ir 2%, atitinkamai, prognozuoja specialistai.