„Samsung Galaxy Tab S3“ apžvalga

Barselonoje neseniai vykusioje mobiliųjų technologijų parodoje MWC 2017 svarbiausia „Samsung“ premjera tapo planšetinis kompiuteris „Galaxy Tab S3“. Tai labai galingas flagmanas, kurio galimybes galima išplėsti papildomais priedais – dėklu-klaviatūra ir elektroninių rašikliu.

Planšetinių kompiuterių rinka nuolat traukiasi ir tam yra logiškas paaiškinimas: prieš 2-3 metus planšetes įsigiję žmonės tiesiog nemato prasmės atnaujinti savo prietaisus, nes pastarieji puikiai susitvarko su filmais ir paprastais žaidimai, be to lygiai taip pat gerai tinka ir interneto naršymui. Nepaisant to, stambiausi gamintojai ir toliau atkakliai kuria naujus modelius. Kompanijos bando atgaivinti užsistovėjusią rinką planšetėse įdiegdami naujų galimybių. „Apple” išleido 9,7 colių įrenginį „iPad Pro“, kuris gali dirbti su prijungiama klaviatūros ir rašikliu „Apple Pencil“.

„Samsung Galaxy Tab S3“ iš esmės yra korėjiečių atsakas 9,7 colių „iPad Pro“, kuris gerokai pastarąjį pranoksta: tokia pat galinga įranga, to paties dydžio ir raiškos ekranas, tačiau su pažangesne AMOLED matrica, 4 garsiakalbiai, šiek tiek kompaktiškesni matmenys, mažesnis svoris, galimybė prisijungti klaviatūrą ir el. rašiklį.

Dizainas

„Samsung Galaxy Tab S3“ dizainas labai primena padidintą „Galaxy A (2017)“ serijos išmanųjį telefoną: tas pats juodas atspalvis, metalinis rėmelis, stiklas priekyje ir gale. Rėmeliai aplink ekraną yra optimalūs. Jei jie butų siauresni, prietaisą butų nepatogu laikyti savo rankose, dėl galimų atsitiktinių paspaudimų. „Samsung Galaxy Tab S3“ gana patogu laikyti su viena ranka dėl mažo svorio – 430 gramų.

Samsung Galaxy Tab S3

Žemiau ekrano įsikūrė fizinis pradžios mygtukas su integruotu pirštų atspaudų jutikliu ir du jutikliniai mygtukai. Atspaudų skeneris suveikia labai greitai, tiesa, ne visada iš pirmo karto.

C tipo USB jungtis nėra tiksliai planšetės viduryje, o šiek tiek paslinkta į šoną. Dėl minimalaus prietaiso storio (6 mm) inžinieriams šios sąsajos nepavyko patalpinti po pradžios mygtuku.

Samsung Galaxy Tab S3

Keturi garsiakalbiai ne tik sukuria labiau erdvinį garsą, bet ir leidžia nesirūpinti, jei netyčia uždengsite vieną iš jų ranka – garso kokybė nuo to nukentės nežymiai.

Samsung Galaxy Tab S3 specifikacijos:

 Samsung Galaxy Tab S3
EKRANAS9.7” Super AMOLED QXGA (2048×1536)
LUSTŲ RINKINYS  Qualcomm® Snapdragon™ 820Quad Core 2.15GHz + 1.6GHz
LTE PALAIKYMAS LTE Cat.6 (300Mbps)
ATMINTIS4GB + 32GBmicroSD iki 256GB
KAMERA13MP AF + 5.0MP, blykstë
JUNGTISUSB 3.1(Tipas-C)
JUTIKLIAIAkselerometras, Holo jutiklis, RGB jutiklis, Pirštų atspaudų skeneris, Giro jutiklis, Geometrinis jutiklis
BEVIELIS RYŠYS  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 2X2 MIMO, Wi-Fi tiesioginis, Bluetooth® 4.2
GPS GPS + GLONASS, BEIDOU, GALILEO
IŠMATAVIMAI, SVORIS 237.3 x 169.0 x 6.0mm 429g(Wi-Fi) / 434g(LTE)
BATERIJOS GALINGUMAS  6,000mAh,Greitas įkrovimas
OS/PATOBULINIMASAndroid 7.0
SAMSUNG PASLAUGOS ir PROGRAMOSSamsung Smart Switch
KOMPIUTERIO SINCHRONIZACIJA Samsung Smart Switch
VAIZDO ĮRAŠAIĮrašai: 4K (3840×2160) @ 30fpsAtkūrimas: 4K (3840×2160) @ 60fps

 

Besidomintys išsamiomis specifikacijomis gali peržiūrėti žemiau esančią „Antuutu“ programėlės informacijos galeriją:

Ekranas

„Samsung Galaxy Tab S3“ naudoja 9,7 colių ekraną su 2048 × 1536 vaizdo taškų raiška – kaip ir standartinis „iPad“, išskyrus tai, kad čia „Super AMOLED“, o ne IPS matrica. Organinių šviesos diodų ekranai ne tik atkuria ryškesnes spalvas ir gerai matomą vaizdą net ryškioje šviesoje, turi puikius matymo kampus, bet ir yra gerokai ekonomiškesni energijos suvartojimo atžvilgiu. Apie OLED privalumus jau daug rašyta, tik dar kartą pabrėšime, kad šiuo metu nieko geriau nerasite. Pasigendantiems natūralių spalvų planšetėje yra numatyti keli atkūrimo režimai. Palaikoma 10 lietimų vienu metu.

Darbas

„Samsung Tab S“ linija yra aukščiausios klasės, todėl įrangą naujausia planšetė gavo beveik geriausią įmanomą. Keturių branduolių lusto „Qualcomm Snapdragon 820“ ir 4 GB RAM derinys užtikrina pakankamą visų užduočių vykdymo našumą.

Čia puikiai atkuriami 4K filmai, o „sunkiausi“ žaidimai veikia be jokių stabdymo užuominų. Bandymo metu, žaidžiant aukščiausiais nustatymais „World of Tanks Blitz“, fps lygis nenukrito žemiau 38, o didžiąją laiko dalį buvo 59-60 lygyje.

Populiari testavimo programėlė „AnTuTu“ patvirtino, kad susidūrėme su šiuo metu vienu iš galingiausių mobiliųjų prietaisų.

Baterijos talpa santykinai maža – 6000 mAh, ir dėl to planšetės autonomija nėra rekordinė – per 10 minučių žaidimo „WOT Blitz“ (aukščiausi nustatymai) įkrovimo lygis sumažėjo apie 5%. Sintetinis testas patvirtina vidutinę autonomiją:

Kameros ir garsas

Vargu ar dažnai naudosite savo planšetę atostogų fotografijoms ar asmenukėms, tačiau „Samsung“ aprūpino „Galaxy Tab S3“ pakankamai neblogomis 13 ir 5 megapikselių kameromis. Dienos metu nuotraukos gaunamos geros, tačiau kokybė žymiai sumažėja naktį. Apskritai, pagrindinė kamera paliko gerą įspūdį ir savo kokybe nenusileidžia „Galaxy A“ serijos išmaniesiems telefonams.

S Pen

S rašiklis, kurį rasite planšetinio kompiuterio komplekte, turi 0,7 mm antgalį ir padidintą spaudimo jautrumą. Planšetėje nenumatytas jokio „S Pen“ tvirtinimo, tačiau programinė įranga parengta darbui. Specialiai tiems, kurie siekia greitai ką nors užsirašyti, į S rašiklį yra integruota funkcija „Screen Off Memo”, „PDF Annotation” pravers lengvam redagavimui, o profesionalaus lygio piešimui įdiegta programėlė „Advanced Drawing Tools”. S Rašiklis atpažįsta paspaudimo jėgą, be to piešimo metu galite drąsiai ant ekrano padėti ranką – šis prisilietimas nebus atpažįstamas kaip kokia nors komanda ir netrukdys dirbti.

Be to, prie planšetės galima prijungti dėklą-klaviatūrą. Tam tikslui yra numatyta magnetinė jungtis. Ši galimybė nudžiugins tuos, kurie dažnai dirba su tekstu.

Galaxy Tab S3Galaxy Tab S3

Išvados

„Samsung“ parodė, koks iš tiesų turėtų būti planšetinių kompiuterių flagmanas – plonas, lengvas, galingas, su ryškiu ir aiškiu ekranu, stereo garsu ir pakankamai gera baterija. Galimybė prijungti fizinę klaviatūrą ir elektroninis rašiklis išplečia potencialių pirkėjų ratą. Vienintelis trūkumas yra gana aukšta prietaiso kaina: LTE palaikantis modelis kainuoja 779 eurus, o versija su WiFi – 689 €. Panašiai pardavėjai prašo ir 9,7 colių „iPad Pro“, todėl besirenkantiems pirkinį iš vadinamų A prekinių ženklų pasiūlymų, galima drąsiai rekomenduoti „Samsung“ prietaisą, o ne „Apple“.

Kita vertus, už tokią kainą galima įsigyti nešiojamąjį kompiuterį, na, jei Jums tikrai reikia planšetės – „Galaxy Tab S3“ yra geras prietaisas.

84%
Puikus planšetinis kompiuteris
  • Dizainas
  • Ekranas
  • Našumas
  • Autonomija
  • Kaina