Šią apžvalgą rašiau ir perrašiau keletą kartų. Pirmąjį variantą kurį rašiau apgaubtas euforijos, koks gardumynas tas Tab 8.9 ištryniau visiškai. Šis variantas kurtas jau atgavus dalelytę sveiko proto.
Pradėti norėtus nuo kai kurių techninių specifikacijų. Suprantu, kad daugumai iškart pasidarė nuobodu, bet tai svarbu norint suprasti kas tai per įrenginys ir su kuo jis valgomas kam jis skirtas.
Techninės specifikacijos
Operacinė sistema | Android Honeycomb v3.1 su Samsung TouchWiz |
Procesorius | Dviejų branduolių 1GHz pagrindinis procesorius ir Tegra 2 grafikos procesorius |
Atmintis | 1 GB RAM ir 16 GB vidinė atminties kortelė |
Ekranas | 8,9 colių WXGA (1280×800) IPS TFT atkuriantis 16 milijonų atspalvių. |
Kameros |
|
Ryšiai | GPRS, EDGE, 3G ir wi-fi |
Matmenys | 157,8 x 230,9 x 8,6 mm |
Svoris | 465g |
Baterija | 6100mAh, iki 2400 valandų budėjimo režime, iki 15 valandų darbo režime. |
Operacinė sistema
Kai rašau šias eilutes Honeycom vis dar išlieka naujausia Android OS naudojama planšetėse. Bet kai jūs skaitysite šią apžvalgą tai greičiausiai dauguma jau naudosis naujesne Ice Cream Sandwich versija. Tikiu, kad naujesnė versija gali būti geresnė, bet neturiu jokių priekaištų ir Honeycomb. O Samsung sukurta TouchWiz aplinka man irgi patiko. Nors pakeitimai lyginant su standartine aplinka galima sakyti tik kosmetiniai, bet niekas bent jau nepabloginta, o kai kas ir patogiau nei standartinėje sąsajoje:
Be visa ko Samsung Galaxy įrenginiai turi ir man labai imponuojantį Task Manager – jo widget kaip tik matomas viduryje ekrano. O taipogi DLNA programėlę Allshare kuri leis dalintis padarytomis nuotraukomis ar vaizdo įrašais su kitais įrenginiais palaikančiais DLNA. Apie šio protokolo privalumus ir kaip juo mėgautis esu rašęs jau ankščiau.
Liko nepaminėti Social Hub kur vienoje vietoje surenkami pranešimai iš visų socialinių tinklų bei gautos trumposios žinutės (SMS), bet ši programėlė man nepatiko todėl plačiau apie ją ir nerašysiu. Už keleto dienų bus įrašas apie tai, ką galima nuveikti su planšete, tai ten apžvelgsiu keletą programėlių skirtų tapšninukams. Tada parašysiu ir ko galite tikėtis iš Samsung apps – Android Market analogo.
Procesorius
Nors jau visi kalba tik apie 5 branduolių Tegra 3 procesorių, bet nereikėtu nurašyti ir ankstesnės kartos Tegra 2 grafikos procesorių veikiančių su 2 branduolių 1GHz ARM pagrindiniu procesoriumi. Neteko išbandyti pačių naujausių Android OS skirtų žaidimų, bet iš Samsung apps parsisiųstas Need For Speed Shift veikia be stabdžių ir gali įtraukti ilgam:
Norėčiau pabrėžti, kad per keletą savaičių kurias naudojausi šiuo tapšninuku nė karto neteko susidurti bent su kokiais tai stabdžiais. Visą laiką viskas veikė labai sklandžiai, tai dėl spartos neturiu jokių priekaištų.
Atmintis
Jos yra pakankamai. Galbūt užkietėjusiems piratams norėtus daugiau nei 16GB vidinės atminties ar galimybės įsidėti papildomą SD kortelę, bet aš nesugebėjau išnaudoti ir trečdalio iš 16GB. Operatyvinės atminties irgi pakankamai. Todėl ankščiau paminėtas Task Manager labiau reikalingas norint iškrauti įkyrias programėles pastoviai siunčiančias perspėjimus, nei dėl laisvos atminties trūkumo.
Ekranas
Jau minėjau, kad pradėjus testuoti įrenginį taškiausi seilėmis. Viena iš pagrindinių priežasčių buvo būtent ekranas. Teisingiau vaizdo kokybė – ji visiškai be priekaištų. Yra tekę čiupinėti kitų firmų tapšninukus ir vaizdas tikrai neprilygsta Samsung gaminiams. Nors išbandyti tapšninuko ryškioje saulės šviesoje neturėjau galimybės dėl metų laiko, bet kiek bandžiau naudotis esant saulės ar kuriam kitam apšvietimui tai vaizdelis visada buvo ryškus ir aiškus. Na nebent kas keletą dienų tenka nuvalyti pirštų antspaudus nuo ekrano – jeigu planuojate įsigyti šį įrenginį, tai iškart įsigykite ir servetėlių jam valyti.
Kitas niuansas tai 1.2 colių arba 3cm mažesnis nei Galaxy Tab 10.1 ekranas. Na ką galiu pasakyti – man tai nesukėlė jokių neigiamų emocijų, kad per mažas ir netilptu dalis informacijos ekrane. Ir beje lyginant su 7 colių tapšninukais skirtumas visgi jaučiamas – su 8.9 colių įrenginiu kur kas maloniau naršyti internete ar diskutuoti socialiniuose tinkluose.
Kaip matote skaitant neišsididinus dar netgi lieka laisvos vietos. Kituose, labiau apkrautose reklamomis svetainėse kaip pavyzdžiui delfis ekrano plotis išnaudojamas pilnai bet tekstas skaitomas be problemų ir neišsididinus.
Kameros
Mėgstančius fotografuoti galinė 3.15 megapikselių kamera gali ir nuvilti – šiais laikais jau buvo galima nepagailėti ir 5 megapikselių kameros. Nors iš kitos pusės netgi toks fotografuoti nemokantis laukinis iš laukinio miško kaip aš gauna visai neblogus rezultatus.
Bent kiek besidominčius fotografija tautiečius galbūt ištiks lengvas insultas išvydus šią nuotrauką, bet man tokios kokybės pilnai užtenka. Tiek autofokusavimo, tiek baltos spalvos balansas mane tenkina. Neužmirškite, kad nuotrauka daryta prie natūralaus apšvietimo nesaulėtą rudens dieną. Nors gal dėl objektyvumo patalpinsiu to paties įkroviklio nuotrauką darytą su blykste.
Norėtus patalpinti bent keletą nuotraukų darytų lauke, bet orai buvo visiškai tam nepalankūs – vis tikėjausi sulaukti saulėtos dienos, bet vienintelę saulėtą dieną buvau užsiėmęs todėl teks pasitenkinti tuo ką matote.
Ir nors tai visai ne į temą, bet atkreipkite dėmesį, kad įkroviklio laidas kartu yra ir USB laidas skirtas prijungti tapšninuką prie kompiuterio – tereikia juos atskirti.
Priekinės 2 megapikselių kameros kokybės nedemonstruosiu, nes ji skirta tik vaizdo pokalbiams. Išbandžiau su Skype ir paprašiau, kad mano pašnekovė padarytų ekrano nuotrauką kaip aš atrodžiau. Ne, jos irgi netalpinsiu, bet likau vaizdeliu patenkintas ir atsispausdinau bei pasikabinau sau ant sienos.
Ryšiai
Irgi veikia be priekaištų – teko keliauti traukiniu Klaipėda-Vilnius-Klaipėda ir visos kelionės metu aktyviai dalyvavau socialinių tinklų diskusijose, skaičiau delfį ir netgi bendravau per Skype. Nors bendrauti per Skype traukiniui judant kiek problematiška, bet kai jis sustoja eilinėje stotyje tai visada turėjau stabilų 3G ryšį su kuriuo galima netgi pirkti filmus iš torentų.
Bevielio ryšio testas buvo atliekamas per Zebrą bevielį viešos prieigos tašką. Tai irgi viršijo mano lūkesčius. Vienintelė išliekanti problema, tai mobilaus interneto kaina Lietuvoje. Kol ji netaps prieinama kiekvienam tautiečiui, tol ir išmanieji įrenginiai neišpopuliarės.
Matmenys
Manau ne man vienam būna problematiška įsivaizduoti kaip gi realiai atrodys vienas ar kitas įrenginys. Todėl pabandysiu viską pademonstruoti kuo paprasčiau.
Kaip matote Galaxy Tab 8.9 yra tik keliais milimetrais didesnis už A5 lapą (jei kas nežino tai A5 yra puse A4 – kasdien naudojamo lapo), bei keliais centimetrais mažesnis už standartinį žurnalą.
O tapšninuko storis išvis neįtikėtinas – mažiau nei 9 milimetrai. Tai yra bene ploniausias Samsung išmanusis įrenginys. Nors Galaxy Tab 10.1 yra tokio pačio storio, bet iš principo skaitau šiuos 2 tapšninukus broliais dvyniais, tai būtent šie broliukai vis dar išlieka ploniausiais. Ir jie yra 2 kartus plonesni už kubietišką cigarą, bei 10 kartų plonesni už Otard konjako butelį.
Svoris
Samsung Galaxy Tab 8.9 yra lygiai 100 gramų lengvesnis nei vyresnis jo brolis Tab 10.1. Panašiai sveria dauguma kinietiškų 7 colių tapšninukų su atgyvenusia Android v2.x versija. Bet iš kitos pusės kasdien nešiotis dar pusę kilogramo sveriantį įrenginį jau turint išmanųjį telefoną neimponuoja. Ilgiau trunkančiose kelionėse tie 500 gramų bus kompensuoti patirtomis pramogomis su šiuo tapšninuku, bet kasdien aš jo nesinešiočiau. Ir netgi namie ilgai laikyti vienoje rankoje 465 gramus man pasirodė per sunku. Bet tai kaina už tai kiek šis įrenginys veikia neįkrautas.
Baterija
Kiek silpnesnė nei esanti Galaxy Tab 101.1, bet dėl mažesnio ekrano jos užtenka tokiam pačiam laikui. Naudojant tik darbui su dokumentais ar pašto pasitikrinimui turbūt įmanoma išdirbti ir ilgiau nei deklaruojamas 15 valandų. Bet netgi aktyviai naudojantis 3G ryšiu ir naršant internete bei žaidžiant žaidimus ar žiūrint filmus jos užtenka 10 valandų. Mano atveju tai buvo 10 valandų kelionėje maršrutu Klaipėda-Vilnius-Klaipėda. Grįžus namo baterija vis dar rodė 20%, nors visos kelionės metu tapšninukas tikrai buvo naudojamas labai aktyviai. Pabaigoje iš nuobodulio jau netgi buvau paleidęs siųstis 180Mb užimantį failą iš torentų. Ir parsisiuntė per pusvalandį važiuojant traukiniu!
Nuosprendis
Nežinau ar teisingai pasielgiau ištrynęs pradinį apžvalgos variantą kuris buvo šmaikštesnis, bet pilnas euforijos ir pateikiantis mažiau faktų. Užtai jame buvo vienareikšmė išvada, kad įrenginys būtinas tiesiog kiekvienam. Dabar jau nebesu tuo garantuotas. Taip, aš vis dar kasdien juo mėgaujuosi tiek pasitikrindamas paštą, tiek bendraudamas socialiniuose tinkluose ar žaisdamas žaidimus. Bet nesu įsitikinęs, kad už mėnesio ar netgi savaitės jis man neatsibos. Ir vėlgi tai nėra blogai – neturime būti daiktų vergais bei kasdien jais naudotis. Bet ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti kaklaryšį ar šį tapšninuką už kelis tūkstančius litų.
Nors pasirinkus Galaxy Tab 8.9 be 3G galima rasti ir pigiau nei už 1500Lt, bet tai vistiek išlieka prabangos preke. Bet jeigu galite sau leisti įsigyti Samsung Smart TV tai nereikėtu taupyti ir kuriam nors iš Galaxy Tab – pagrinde dėl Samsung Smart View programėlės su kuria galėsite žiūrėti tai, ką rodo jūsų išmanusis televizorius. Galėčiau surasti ir daugiau priežasčių kam jums reikalingas šis įrenginys, bet apie tai ruošiuosi parašyti už keleto dienų, kai apžvelgsiu kagi įmanoma nuveikti su Samsung tapšninukais.