„Samsung Galaxy S8“ naudoja dviejų tipų atmintį

Ne paslaptis, kad stambiausiems prekių ženklams  daugelį elektronikos komponentų dažnai tiekia skirtingos bendrovės. „Samsung“ taip pat nėra išimtis. Pavyzdžiui, „Galaxy S8“ ir „Galaxy S8 Plus“ galima rasti ir su platforma „Snapdragon 835“, ir su „Exynos 8895“, o minėtų flagmanų kameros gali būti pagamintos „Sony“ arba „System LSI“. Paaiškėjo, kad analogiška situacija yra ir su vidinės atminties tipu: čia galima rasti ne tik UFS 2.1 lustus, bet ir „Toshiba“ sukurtus UFS 2.0 modulius. Pastarieji dažniausiai yra suporuoti su „Qualcomm“ procesoriais.

Vartotojams išreiškus nepasitenkinimą tuo, kad „Huawei“ savo flagmane P10 naudoja ir eMMC 5.1 atminties modulius, kurie pasižymi gerokai mažesne sparta nei UFS, „Samsung“ tyliai pašalino UFS 2.1 paminėjimą iš „Galaxy S8“ specifikacijų. Korėjos gamintojas savo reklaminėje medžiagoje pabrėžė UFS 2.1 atmintį, bet savo naujausiame išmaniajame telefone iš tikrųjų naudoja ir UFS 2.0 tipo atmintį. Štai kaip atrodė prietaiso aprašymas prieš ir po pakeitimo:

Naudojamų komponentų skirtumus pirmieji pastebėjo „XDA Developers“ forumo vartotojai.

Kasdieniame gyvenime nė vienas iš lankytojų nepastebės jokio išmaniųjų telefonų spartos skirtumo tarp UFS 2.1 ir UFS 2.0 atminties, tačiau gamintojams pažadus visgi derėtų tesėti ir neklaidinti pirkėjų.  Savo naudojamo įrenginio naudojamos atminties tipą kiekvienas gali patikrinti įdiegęs terminalo emuliatorių iš „Google Play“ ir įvedęs šią komandą:

cat /proc/scsi/scsi

Turėtumėte pamatyti serijos numerį, kuris atitinka vieną iš atminties tipų:

  • Samsung UFS 2.1 (KLUCG4J1ED-B0C1): „Galaxy S8“ arba „S8 Plus“ platforma „Exynos“;
  • Toshiba UFS 2.1 (THGAF4G9N4LBAIRA arba THGAF4G9N4LBAIRB): „Galaxy S8 Plus“ su platforma „Snapdragon“;
  • Toshiba UFS 2.0 (THGBF7G9L4LBATRA arba THGBF7G9L4LBATRC): „Galaxy S8“ su platforma „Snapdragon“;