„Samsung Galaxy S6 edge” apžvalga

Rinka pasikeitė ir „Samsung” taip pat turėjo pasikeisti. Blizgus plastikas ir kiti klasikiniai Pietų Korėjos gamintojo dizaino atributai liko praeityje. Dabar naujasis „Samsung” flagmanas „GALAXY S6 edge“ yra pagamintas iš stiklo ir metalo. Išmaniojo telefono ekranas yra išlenktas iš abiejų pusių, užlenkti kraštai reaguoja į prisilietimus.

Tai nėra pirmasis gamintojo telefonas su panašia ekrano savybe, užlenktą kraštą taip pat turi „GALAXY Note Edge“, bet pirmasis bandymas gavosi gana specifiškas. Pirma, lenkimas buvo tik iš vienoje pusėje ir tai atrodė nepatraukliai. Antra, gamintojas, dėl neaiškių priežasčių nusprendė kad užlenkimas turi būti funkcionalus, bet iš tikrųjų reikėjo tik dizaino. Trečia, išskyrus išlenktą iš vienos pusės ekraną „Note Edge“ išvaizdoje nebuvo absoliučiai nieko įsimintino, tam kad pirkėjas pasakytų „oho” ir išsitrauktų piniginę. Dabar viskas yra kitaip ir naujasis flagmanas gali tikėtis daug didesnės sėkmės.

Galaxy S6 edge
Galaxy S6 edge

„GALAXY S6 edge“ – tai beveik tas pats „S6“ tik su užlenktu ekranu ir 10 % didesne kaina. Tai atrodo kaip rinkodaros triukas naiviai visuomenei, bet iš tikrųjų, kainų skirtumas yra daug mažesnis, nei tarp „Note 4“ ir „Note Edge“, be to aparatas yra simetriškas ir atrodo patraukliai. Naujas dizainas, užlenkti kraštai ir korpuso gamyboje panaudotos kokybiškos medžiagos naujieną daro beveik gražiausiu išmaniuoju telefonu rinkoje. Tiesa, daugelis gali pasigesti apsaugos nuo drėgmė ir atminties kortelių lizdo.

 „Galaxy S6 edge“ techniniai duomenys

TinklasLTE Cat.6 (300/50 Mb/s)
Ekranas5.1’’ Quad HD(2560×1440) 577ppi, Super AMOLED, Dual edge
ProcesoriusQuad 2.1GHz + Quad 1.5Ghz, „Octacore“ procesorius
Operacinė sistemaAndroid 5.0 (Lollipop)
Kamera16 mln. taškų OIS (galinė), 5 mln. taškų (priekinė)
VaizdasMP4,M4V,3GP,3G2,WMV,ASF,AVI,FLV,MKV,WEBM, VP9
GarsasGarso kodavimas: MP3, AMR-NB, AMR-WB, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC, OPUS
Garso formatas: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Kameros funkcijosQuick Launch, Tracking AF, Auto Real-time HDR(Front & Rear) ,  F1.9, Low Light Video (priekinė ir galinė), High Clear Zoom, IR Detect White Balance, Virtual Shot, Slow Motion, Fast Motion, Pro Mode, Selective Focus
Papildomos funkcijos„Ultra Power Saving“ režimas
Download Booster
S Health 4.0
Samsung Pay
Smart Manager
Microsoft Apps (OneDrive 115 GB – 2 metai, OneNote)
Sound Alive+
Themes
Quick Connect
„Private“ režimas
S Finder, S Voice
„Google“ mobiliosios paslaugosChrome, Drive, Photos, Gmail, Play Movie & TV, Play Music, Play Store, Voice Search, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play Books, Play Games, Play Newsstand, YouTube
Ryšio sistemosWiFi: 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), HT80 MIMO(2×2) 620 Mb/s, Dual-band, Wi-Fi Direct, Mobile hotspotBluetooth®: v4.1, A2DP, LE, apt-X, ANT+USB: USB 2.0NFCIR nuotolinis
JutikliaiAkselerometras, šviesos, giroskopas, nuotolio, kompasas, barometras, pirštų atspaudų skaneris, patalpos, HRM
AtmintisRAM: 3GB, LPDDR4Vidinė atmintis: 32/64/128 GB, UFS 2.0
Belaidis krovimasWPC1.1 (4.6W išvestis) ir PMA 1.0(4.2W) palaikoma
Matmenys142.1 x 70.1 x 7.0 mm, 132 g
Baterija2 600 mAh

„Edge“ turi už „GALAXY S6“ 50 mAh talpesnę bateriją, bet skirtumo praktikoje nepajusite – telefoną krauti vis viena teks kiekvieną dieną. Telefonai taip pat skiriasi matmenimis: S6 – 143.4 x 70.5 x 6.8 mm, „Edge“ – 142.1 x 70.1 x 7.0 mm, svoriu 138 g prieš „Edge“ 132 gramus. Šie skirtumai naudojant telefoną sunkiai pastebimi, bet plonesni užlenkto ekrano kraštai juntami ir nemaloniausia kad jie padidina atsitiktinių paspaudimų tikimybę.

Galaxy S6 edge
Galaxy S6 edge

Be išvaizdos, ekrano funkcijų ir keleto detalių „GALAXY S6 edge“ labai panašus į bazinę išmaniojo telefono versiją, todėl rekomenduojame perskaityti abiejų flagmanų pristatymą ir „GALAXY S6“ apžvalgą. Čia daugiau dėmesio skirsime toms galimybėms, kurių neturi „S6“.

Įdomiausia funkcija yra galimybė diferencijuoti kontaktus pagal spalvas. Kiekvienam adresų knygos įrašui galite priskirti norimą spalvą, kurią matysite ekrane kada jums skambins. Dėl išlenkto ekrano galėsite atpažinti kas skambina net jei telefonas guli ekranu žemyn – ekranas švies pasirinkta spalva. Galimybė nėra pirmo būtinumo, bet įdomi. Taip pat yra automatinio pranešimo apie neskaitytus grupės pranešimus funkcija, kuri aktyvuojama paėmus išmanųjį telefoną į rankas.

Kitos dvi funkcijos – informacijos srautas ir naktinis laikrodis. Kaip ir pirmajame „Edge“, lenkimo juostoje gali būti rodomos jus dominančios informacijos RSS, pranešimai ir laikas. Pastarojo rodymą galima nustatyti pagal grafiką. Dėl „Super AMOLED“ ekrano gilios juodos spalvos, ribos tarp aktyvios srities ir išjungto ekrano nesimato, fonas atrodo vientisas. Ir svarbiausia – dėl to kad užlenkimai yra du, dabar galite pasirinkti kurioje pusėje bus informacinė juosta.

Samsung Galaxy S6 edge
Samsung Galaxy S6 edge

Naujojo išmaniojo telefono ekrano kokybė ir parametrai identiški plokščiai „Samsung Galaxy S6“ versijai – 5.1’’, Quad HD(2560×1440), 577ppi, Super AMOLED. Gera OLED ekranų savybė yra galimybė sumontuoti organinius šviesos diodus ant įvairių paviršių, įskaitant išlenktus, skaidrius ir t.t. Todėl pakanka paimti lankstų pagrindą, pavyzdžiui plastikinį ir gautą OLED ekraną galima lankstyti nebijant mechaninių pažeidimų. Be to, iš išorės lankstų ekraną nuo mechaninių apkrovų saugo „Gorilla Glass 4“ stiklas. Lenktas „Samsung GALAXY S6 edge“ ekranas, greičiausiai ne būtinybė o technologijų demonstravimas, iššūkis konkurentams ir daugiau laisvės dizaineriams.

„S6 Edge“ nuo „Samsung Galaxy S6“ iš esmės skiriasi tik išvaizda, bet jei jūs ieškote galingo, gražaus, ir svarbiausia originalaus išmaniojo telefono, tikrai verta apsvarstyti šį variantą.