„Samsung Galaxy Note 10“ apžvalga: privalumai ir trūkumai

„Galaxy Note 10“ išmanusis telefonas pirmiausia patraukia dėmesį įspūdingu dizainu ir yra kompaktiškiausias serijos su elektroniniu rašikliu „S Pen“ modelis. Tuo pat metu šis flagmanas išsiskiria puikiu ekranu, galingais stereofoniniais garsiakalbiais, aukštos kokybės fotoaparatais, taip pat greitu belaidžiu ir laidiniu įkrovikliais bei pakankama darbo sparta.

„Galaxy Note“ liniją „Samsung“ pristato kaip išmaniuosius telefonus skirtus tiems, kurie mobiliąsias technologijas naudoja norėdami būti produktyvesni ar įgyvendinti savo kūrybines ambicijas. Tačiau aukštos kainos ir platus konkuruojančių flagmanų asortimentas neprisideda prie masinės paklausos. Šioje apžvalgoje atskleisime visus „Galaxy Note 10“ privalumus ir trūkumus.

Dizainas ir ergonomika

Galaxy Note 10

„Galaxy Note 10“ dizainas iš karto sužavi patrauklia forma ir itin siaurais rėmeliais. Siūlomos trys spalvos – aura, raudona ir juoda. Ypač išraiškingai bei nestandartiškai atrodo pirmoji ir netgi kinai jos iki šio nesugebėjo atkartoti. Deja, mūsų apžvalgai atiteko juoda versija.

Naujojo išmaniojo telefono užpakalinės ir priekinės „Gorilla Glass 6“ plokštelės sklandžiai pereina viena į kitą per suapvalintą aliuminio lydinio rėmelį. Inžinieriams pavyko 6,3 colių ekraną su ypač siaurais rėmeliais sutalpinti į 151,0×71,8 mm matmenų priekinį skydelį. Be to prietaisas tapo gerokai lengvesnis už savo pirmtakus ir dabar sveria 168 g. Naujienos korpusas apsaugotas pagal IP68 sertifikato reikalavimus ir dėl to vandenyje gali išbūti pusantros valandos pusantro metro gylyje bei yra visiškai apsaugotas nuo dulkių.

Viršuje, ekrano centre, apvalioje išpjovoje įtaisytas priekinio fotoaparato objektyvas, kuris visiškai neerzina, net pasirinkus šviesų foną. Asmeniškai, man tai atrodo vienas geriausių priekinės kameros montavimo būdų.

Galaxy Note 10

Ekrano apačioje rezervuota vieta virtualiems valdymo pulto mygtukams, kurių funkcijas galima atlikti ir gestais, o juos paslėpti, tokiu būdu padidinat naudingą ekrano plotą. Ultragarso pirštų atspaudų jutiklio kontaktinė padėtis yra labai patogiame lygyje (padidintas atstumas nuo apatinio krašto), kad būtų galima lengviau nuskaityti nykštį, kai valdote išmanųjį telefoną viena ranka. Kaip ir daugelyje išmaniųjų telefonų, šio tipo skeneris veikia lėčiau nei įtaisyti korpuse.

Galaxy Note 10

Mechaninis įjungimo / užrakinimo ir garso mygtukai įtaisyti kairiajame krašte. Labai neįprasta ir gana nepatogu, jei nesate kairiarankis. Be abejo, pasinaudojus ilgiau galima prie to priprasti. Matyt tai padaryta turint omenyje tai, kad dešinė ranka dažnai laikys elektroninį rašiklį „S Pen“.

Dešinysis kraštas liko tuščias, nes pagaliau buvo atsisakyta atskiro „Bixby“ mygtuko. Kameros programą galima aktyvuoti du kartus spustelėjus maitinimo / užrakto mygtuką.

Apatiniame krašte matome mikrofono angą, C tipo USB jungtį (3.1 versija, Gen. 1.) ir multimedijos garsiakalbių groteles, šalia kurių įtaisytas rašiklio dėklas.

Viršuje radome triukšmo slopinimo mikrofono angą ir lizdą, kuriame gali tilpti dvi „nanoSIM“ kortelės, bei žemųjų dažnių garsiakalbį, sukuriantį stereo efektą.

Galaxy Note 10

Užpakalinį skydelį tradiciškai puošia „Samsung“ logotipas, o viršutiniame kampe įtaisytas šiek tiek išsikišęs blokas su trimis kameros objektyvais. Netoliese atsirado vietos LED blykstei.

Pasak kūrėjų, stiklas „Gorilla Glass 6“ atlaiko iki kritimų iš vieno metro aukščio, tačiau tuo įsitikinti naudojant brangų išmanųjį telefoną nebandėme ir Jums nepatariame.

Elektroninis rašiklis „S Pen“

Galaxy Note 10

Iš pirmo žvilgsnio „S Pen“ neatrodo labai pasikeitęs, nors kūrėjai kalba apie jo pertvarkymą. Elektroninis rašiklis plonu galu (0,7 mm) yra jautrus ne tik spaudimo jėgai (4096 lygiai), bet ir pasvirimui. Bendri atnaujinto rašiklio matmenys yra 5,8×4,35×105,08 mm, o svoris – 3,04 g. Atminkite, kad IP68 apsaugos sertifikatas galioja ir „S Pen“ korpusui. Rašiklis užmezga ryšį su išmaniuoju telefonu per „Bluetooth LE“ („Bluetooth Low Energy“) sąsają. Dėl įmontuoto ličio titanato akumuliatoriaus, kuriam būdingas didelis įkrovimo greitis, „S Pen“ budėjimo laikas siekia 10 valandų.

Įdiegiant naujas nuotolinio valdymo funkcijas į „S Pen“ buvo įmontuotas 6 ašių inercinis matavimo jutiklis, apjungiantis 3 ašių pagreičio matuoklį ir giroskopą. Tai leidžia gauti informaciją apie tiek linijinius, tiek kampinius prietaiso judesius.

Patikimam „S Pen“ saugojimui „Galaxy Note 10“ turi specialų dėklą su vidiniu užraktu.

Ekranas

„Galaxy Note 10“ gavo „Infinity-O“ tipo matricą (taip gamintojas vadina ekraną su skyle priekiniam foto modulio objektyvui) su 19:9 kraštinių santykiu. Išlenktas ir beveik be rėmelio 6,3 colio Dynamic AMOLED ekranas siūlo FHD+ skiriamąją gebą (2280 × 1080 pikselių), o vaizdo taškų tankis yra 401 ppi. Nepriklausoma kompanija „Underwriters Laboratories“ įvertino šio ekrano spalvų tolygumą ir ryškumą 98%, o priekinės kameros stiklo skaidrumą – 92%.

Ekrane atkuriama 100% DCI-P3 spalvų gama (skaitmeninių kino teatrų standartas). Didžiausias ryškumas siekia 1 200, o kontrastas įvertintas 2 000 000:1. Be to, ekranas yra sertifikuotas kaip atitinkantis HDR10+ specifikaciją, kurio spalvų tonus galima dinamiškai nustatyti įvairioms scenoms, o reikalinga informacija saugoma kaip metaduomenys pačiuose vaizdo failuose. Greičiausiai tokia ekrano vaizdo kokybės ir kraštinių santykis nulėmė ekrano pavadinimą cinematic.

Aktyvavę parinktį „Adaptyvus ryškumas“, ekrane esantį vaizdą galite pritaikyti prie apšvietimo sąlygų. Galite įjungti rankiniu būdu arba pagal numatytą tvarkaraštį nakties režimą ir mėlynos šviesos filtrą. Pastaruoju atveju slankikliu „Skaidrumas“ galite pridėti arba sumažinti „geltonumo“ kiekį ekrane.

Pasirinkti tarp sodrių ir natūralių spalvų, taip pat, jei reikia, sureguliuoti baltos spalvos balansą, galite naudodamiesi papildomais RGB parametrais. Nustatymuose siūlomas ir „pilno ekrano režimas“, leidžiantis išplėsti norimą programą per visą ekraną (net jei nėra optimizavimo). Kai kuriais atvejais gali būti naudingas įdomus „paprastas“ režimas su padidintais ekrano elementais.

„Visada įjungta” režimą (Always On Display – laikas, data, savaitės diena, akumuliatoriaus įkrova ir t.t. rodomi išjungiamame ekrane) galima įjungti trumpam (palietus) arba rodyti pagal grafiką ar nuolat. Laikrodžio stilius ir spalva pasirenkami nustatymuose.

„Galaxy Note 10“ išlenkto ekrano šoniniai kraštai („Edge“ skydelis) yra naudingi, pavyzdžiui, norint greitai pasiekti dažnai naudojamas programas, artimų draugų kontaktams ir pan.

Galiausiai atkreipiame dėmesį, kad ekraną saugo ne tik „Corning Gorilla Glass 6“, bet ir apsauginė plėvelė su oleofobine danga. Pastaroji tepasi gana greitai, kaip ir galinis skydelis. Ne tragiškai, bet būna ir geriau, tame tarpe ir „Samsung“ atveju. Be to galinis skydelis nusivalo labai nenoriai, jei nenaudojate jokio skysčio.

Kameros

Skirtingai nuo „Galaxy Note 10+“, kuris kurį laiką buvo „DxOMark“ reitingo viršūnėje, šios apžvalgos herojaus ten nėra paminėta, nepaisant to, kad galinė „Galaxy Note 10“ kamera skiriasi tik tuo, jog neturi ToF modulio, kurio reikia dirbant su vaizdo gyliu. Nepatariame aklai pasitikėti „DxOMark“ vertinimais, nes pastaruoju metu į lyderius ten netikėtai įsiveržia kai kurie kinų gamintojų modeliai, kuriuos kiti apžvalgininkai beveik vieningai vertina ne taip gerai.

„Galaxy Note 10“ galinį foto modulį su LED blykste sudaro trys kameros:

  • 16 megapikselių (1,0 μm) ypač plataus kampo (123 laipsniai, fiksuotas fokusavimas, EGF 12 mm, diafragma f / 2,2);
  • 12 MP (optinis dydis 1 / 2,55 colio, 1,4 μm) plačiakampis (EGF 26 mm, matymo kampas 77 laipsniai, kintanti diafragma f / 1,5-f / 2,4, fazinis automatinis fokusavimas su „Super Speed ​​Dual Pixel PDAF“ technologija, optinės stabilizacijos OIS)
  • 12 MP (optinis dydis 1 / 3,6 colio, 1,0 μm) teleobjektyvas (EFR 52 mm, matymo kampas 45 laipsnių, diafragma f / 2,4, fazės aptikimo automatinis fokusavimas PDAF, optinė stabilizacija OIS).

Galinis foto modulis leidžia lengvai organizuoti optinį priartinimą 0.5X-1X-2X, o skaitmeninis zoomas suteikia galimybę ištempti vaizdą iki 10 kartų (10X). Naudojant AI funkcijas, nustatoma iki 30 skirtingų scenų, o suaktyvinus parinktį „Nuotraukų rekomendacijos“, vaizdo ieškiklyje siūlomi patarimai, visų pirma, kadro kompozicija.

Kameros programos ekrano viršuje yra kontekstinio fotografavimo parinkčių piktogramos (pvz., „Stabilizavimas“ „Video“) ir piktograma, skirta pereiti prie fotoaparato nustatymų. Vienoje iš piktogramų, esančių šalia fotografavimo mygtuko, atidaroma „Galerija“, o kita perjungiama į priekinę kamerą (vaizdo įrašymo piktograma rodoma tik perjungus į atitinkamą režimą). Virš tekstinių fotografavimo režimų yra objektyvo pasirinkimo piktogramos ir mygtukas, skirtas įjungti / išjungti siužeto optimizavimą. „Pro“ režime nuotraukas galima išsaugoti RAW (DNG) formatu, o įprastoms nuotraukoms yra galimybė naudoti HEIF formatą (vaizdo failo plėtinys .heic). Fokusavimo arba ekspozicijos nustatymai lengvai fiksuojami norimose vietose.

Prieš fotografuojant, pavyzdžiui, portretą, siūloma pasirinkti tinkamą filtrą ir parinktis veido „grožiui“, įskaitant odos tonusą ir glotnumą, smakro liniją ir akis. Užrakto mygtuką lengva perkelti į bet kurią vaizdo ieškiklio dalį, o tai labai patogu, jei fotografuojate laikydami išmanųjį telefoną viena ranka. Vaizdo įrašą 4K UHD 2160p kokybe (3840×2160 taškų) 30 kadrų per sekundę dažniu galima įrašyti net „selfių“ kameros pagalba, tuo tarpu galiniame foto modulyje kadrų dažnį šia skiriamąja geba galima lengvai padidinti iki 60 fps, tačiau tuomet teks atsisakyti stabilizacijos. Norint sumažinti įrašytų vaizdo failų dydį, siūloma naudoti H.265/HEVC kodeką. Sulėtintas režimas (960 kadrų per sekundę) galimas tik HD raiška (720p), o 0,4 sekundės įrašas atkūrimo metu virsta 12 sekundžių.

Norint nufotografuoti įdomias asmenukes, pavyzdžiui, vakarėliuose, naktiniu režimu dabar galima naudotis ir priekinėje kameroje. „Bixby“ kamerą galite aktyvuoti bakstelėkite atitinkamą piktogramą viršutiniame kairiajame vaizdo ieškiklio kampe. Funkcija „Padidinti mikrofono jautrumą“ („Zoom-in Mic“), suaktyvinta nustatymuose, skirta sutelkti dėmesį į norimą garso šaltinį ir pašalinti fono triukšmą. Jautrumas tokiu atveju padidėja, kai vaizdas filmuojant priartinamas.

Automatinis fokusavimas veikia greitai ir tiksliai, o nuotraukos gaunamos geros visais atžvilgiais: teisingas baltos balansas, tikslus spalvų atkūrimas, puiki detalizacija ir t.t. Žinoma, tamsoje kokybė krenta drastiškai ir to neišsprendė dar nei vienas išmaniųjų telefonų gamintojas.

Nuotraukų pavyzdžius galite rasti čia.

Garsas

„Galaxy Note 10“ audio sistemą sudaro pokalbių ir daugialypės terpės AKG garsiakalbiai. Į išplėstinius garso nustatymus įtrauktos žaidimų ir „Dolby Atmos“ erdvinio garso parinktys. Čia taip pat yra tinkinamas 9 juostų ekvalaizeris su penkiais iš anksto nustatytais parametrais. „UHQ upscaler“ garso stiprinimo funkcija įjungiama, pavyzdžiui, prijungiant laidines AKG USB ausines, kurios pridedamos komplekte.

Belaidžiam aukštos kokybės garso perdavimui „Bluetooth“ sąsaja turi aptX ir LDAC kodekus. Taip pat yra galimybė perduoti garsą iš pasirinktos programos į atitinkamą garso įrenginį.

Įranga ir našumas

Beveik tuo pačiu metu su išmaniaisiais telefonais „Galaxy Note 10“ ir „Note 10+“ buvo pristatyta naujoji 7 nm mobilioji platforma „Exynos 9825“. Jame esantis procesorius gavo 3 klasterių architektūrą, kurioje sparčių branduolių duetą sudaro „Exynos M4 Mongoose“ (2,73 GHz), antroji „ARM Cortex-A75“ (2,4 GHz) pora taip pat pakankamai galinga, o energiją taupantis kvartetas susideda iš „ARM Cortex A75“ (1,95 GHz). Luste taip pat įdiegtas grafikos greitintuvas „ARM Mali-G76 MP12“. Be to, mikroschemų rinkinyje integruotas papildomas neuroninis procesorius, skirtas pagreitinti mašininio mokymosi algoritmų veikimą. Čia taip pat yra 4G LTE-Advanced Pro modemas, kurio didžiausias atsisiuntimo greitis siekia 2 Gb/s. Platforma palaiko UFS 3.0 atmintį ir iki 8K raiškos vaizdo įrašymą. Pagrindinę „Samsung“ flagmano konfigūraciją papildo 8 GB LPDDR4X tipo RAM.

Gamintojo teigimu, aušinimo sistemoje naudojamas ploniausias pasaulyje šilumos vamzdelis (vos 0,35 mm storio), kuris nepaisant savo kompaktiškų matmenų leidžia pasiekti aukštą sistemos darbo našumą.

Pagrindiniuose sintetiniuose testuose „Galaxy Note 10“ demonstruoja puikius rezultatus. Specialiai žaidėjams yra skirtos dvi programos – „Game Launcher“ žaidimams paleisti ir „Game Booster“ jų paspartinimui.

256 GB vidinės atminties, skirtingai nei „Galaxy Note 10+“ atveju, negalima išplėsti su „microSD“ atminties kortele. Akivaizdu, kad daugeliui tokios talpos pakanka, tačiau galite pasigesti galimybės greitai perketi tam tikrą turinį iš kitų prietaisų, tiesiog pakeitus kortelę. Tiesa, dėka USB-OTG technologijos palaikymo, naudodamiesi komplekte esančiu adapteriu, prie įrenginio galite prijungti USB atmintinę (įskaitant su SMI valdikliu).

Mobiliųjų duomenų perdavimo technologija LTE Cat. 20 užtikrina iki 2 Gb/s priėmimo greitį. Kartu su patobulintais mobiliaisiais ryšiais naujasis išmanusis telefonas gavo gerą sąsajų rinkinį, tame tarpe 2 juostų Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4 ir 5 GHz), „Bluetooth 5.0“, NFC ir ANT+.

Vietai ir navigacijai nustatyti naudojamos ne tik GPS ir GLONASS palydovų sistemos, bet ir BDS bei „Galileo“. Be to, palaikoma A-GPS technologija.

Samsung Galaxy Note 10“ apžvalga: autonomija

„Galaxy Note 10“ gavo 3500 mAh talpos bateriją su 25 vatų „Super Fast Charging“ laidiniu įkrovimo adapteriu ir palaikymu USB PD 3.0, kuris leidžia maždaug per valandą visiškai užpildyti įmontuotą akumuliatorių. Be to, čia yra 12 vatų greitas belaidis įkrovimas 2.0, suderinamas su WPC/Qi ir PMA specifikacijomis. „Note 10“ gali įkrauti kitus prietaisus iki 9 vatų galia.

Gamintojo teigimu, 100% įkrauta baterija leidžia naršyti internete (LTE ar „Wi-Fi“) iki 15 valandų, klausytis muzikos iki 50 valandų arba žiūrėti vaizdo įrašą iki 17 valandų. Atkuriant vaizdo įrašus, įskaitant HDR10 MP4 formatu (aparatinės įrangos dekodavimas) visu ryškumu, kiekviena valanda sumažindavo akumuliatoriaus įkrovą maždaug 6,7% (per 6 valandas). Puikus rezultatas.

Skyriaus „Baterija“ nustatymuose galimi keturi energijos režimai – „Didelis efektyvumas“, „Optimizuotas“, „Vidutinis taupymas“ ir „Maksimalus taupymas“. Be to, išmaniojo telefono autonomijos padidinimui siūloma ir kitų pasirinkimo variantų.

Programinė įranga

„Galaxy Note 10“ veikia valdomas „Android 9.0 Pie“ operacinės sistemos su gamintojo sąsaja „One UI 1.5“, kuri leidžia lengvai valdyti išmanųjį telefoną viena ranka. „Material Design“ stiliaus programinė įranga išsiskiria valdikliais ir mygtukais su užapvalintais kampais, interaktyvių elementų perkėlimu į ekrano apačią, mažu dėmesį atitraukiančių dekoracijų kiekiu ir tamsia tema.

Naršymo skydelio nustatymuose siūloma pasirinkti piktogramų „Naujausios programos“ ir „Atgal“ eiliškumą. Taip pat galite valdyti gestus (vertikalius perbraukimus), „patarimus“ paleidimui, kurių piktogramų vietoje liks plonos juostelės.

Ekrano apačioje su horizontaliu vykdomų programų sąrašu yra dažnai naudojamų programų piktogramos. Norėdami uždaryti tik vieną programą, turite perbraukti jos kortelę aukštyn, o visos kartu bus uždarytos po bakstelėjimo ant užrašo „Uždaryti viską“. Bakstelėjus programos piktogramą jos kortelės viršuje, atsidaro parinkčių meniu, leidžiantis, pavyzdžiui, paleisti programą skaidomame ekrane arba atidaryti ją iššokančiame lange.

Biometrinių duomenų fiksavimo ultragarso pirštų atspaudų jutikliu procedūra atliekama įprastu būdu. „Always On Display“ technologija leidžia kontaktinę piktogramą nuolat rodyti ekrane. Šio skaitytuvo greitis yra šiek tiek mažesnis nei talpinio jutiklio. „Galaxy Note 10“ siūlo naudoti ir visiškai kitokį biometrinio identifikavimo metodą – atpažinimą pagal veidą.

Akinius dėvintiems asmenims veido duomenys išsaugomi dviem etapais – su akiniais ir be jų. Norint patikimo atpažinimo tamsoje, rekomenduojama aktyvuoti parinktį „Padidinti ekrano ryškumą“. Veidų ir pirštų atspaudų registravimas yra naudingas ne tik norint atrakinti savo išmanųjį telefoną, bet ir norint įrodyti savo tapatybę programoje ar internete „Samsung Pass“ pagalba.

Žymiai buvo patobulintas „DeX“ („Desktop eXperience“) režimas – dabar „Galaxy Note 10“ galima prijungti prie kompiuterio naudojant vieną USB kabelį. Tuo pačiu metu visi failai lieka telefone (jei jie tyčia neperduodami) ir yra apsaugoti naudojant „Samsung Knox“ saugos platformą.

Išmanųjį telefoną gana paprasta prijungti prie kompiuterio, kuriame įdiegta „Windows 10“, kad galėtumėte pasiekti SMS žinutes, pranešimus, naujausias nuotraukas ir kitą „Galaxy Note 10“ esantį turinį. „Microsoft“ paskyra turi būti aktyvi abiejuose įrenginiuose. Norint tai padaryti, asmeniniame kompiuteryje paleidžiama programa „Jūsų telefonas“, o telefone bakstelėkite piktogramą „Prijunkite prie Windows“ (po prijungimo ši piktograma parodys suporuoto kompiuterio pavadinimą).

Išėmus „S Pen“ iš dėklo išmaniajame telefone, ekrane iškart pateikiamas kontekstinių veiksmų meniu.

Aišku, elektroninio rašiklio galimybes pirmiausia įvertins tie, kurie moka piešti. Tačiau dabar, norint versti iš vienos kalbos į kitą, specialių talentų nebereikia – tereikia „S Pen“ paliesti reikiamą žodį. Palietus garsiakalbio piktogramą galite išgirsti tarimą.

Ranka rašytus užrašus (penkių spalvų) galite palikti ekrane, su galimybe juos vėliau redaguoti. Rašysenos atpažinimas buvo integruotas į „Samsung Notes“ programą, be to, numatytas rezultatų eksportas į „Microsoft Word“ formatą.

Naujos nuotolinio valdymo funkcijos „S Pen Air“ atpažįsta gestus, kad būtų galima valdyti „Galaxy Note 10“ per atstumą. Pavyzdžiui, rašiklio judesiais ore patogu peržiūrėti galeriją.

Nuotolinis „Galaxy Note 10“ kameros valdymas leidžia priartinti vaizdą, suaktyvinti fotografavimą, pasirinkti norimą režimą, perjungti iš galinės kameros į priekinę ir t.t.

Išvados

Išmanusis telefonas „Galaxy Note 10“ vilioja įspūdinga išore, po kuria slypi pakankamai galinga įranga. Lenktas „Dynamic AMOLED“ ekranas su HDR10+ palaikymu neabejotinai yra vienas geriausių, jei ne pats geriausias, rinkoje. Galima pagirti kokybiškus stereofoninius garsiakalbius su erdviniu garsu, puikias kameras, atsparų vandeniui ir dulkėms korpusą, taip pat greitą belaidį ir laidinį įkrovimą. „DeX“ režimu gali pasigirti daugelis „Samsung“ telefonų, pradedant nuo „Galaxy S8“, tačiau tik „Galaxy Note“ turi elektroninį rašiklį „S Pen“, kuris naujausios kartos flagmanuose taip pat gavo unikalias nuotolinio valdymo funkcijas. Apskritai, techniniu požiūriu naujasis flagmanas pasirodė beveik nepriekaištingas.

Nepatikti gali neįprasta mechaninių valdymo mygtukų vieta, taip pat kai kuriuos pirkėjus gali nuvilti „microSD“ kortelės lizdo ir 3,5 mm garso jungties nebuvimas. Daugeliui didžiausiu trūkumu, be abejo, pasirodys kaina, kuri straipsnio rašymo metu Lietuvoje prasideda nuo 800 €.

88%
Puikus išmanusis telefonas

Rekomenduojame

  • Dizainas
  • Ekranas
  • Našumas
  • Autonomija
  • Kaina