„iPhone 11 Pro Max“ savikaina nesiekia nei pusės mažmeninės kainos

„TechInsights“ analitikai išardė naujausią „Apple“ išmanųjį telefoną ir įvertino apytikslę jo komponentų kainą. Kaip paaiškėjo, „iPhone 11 Pro Max“ surinkimas įmonei kainuoja 490,50 JAV dolerių, tuo tarpu šio modelio mažmeninė kaina yra 1099 USD.

Brangiausias naujojo „iPhone“ komponentas yra triguba kamera, kurios pristatymui gamintojas skyrė daugiausia laiko. Šį komponentą „Apple“ perka už 73,50 dolerio už vienetą. Nemažai atsieina ir 6,5 colio AMOLED ir ekranas su 2688 × 1242 taškų skiriamąja geba. Šį komponentą „DisplayMate“ ekspertai anksčiau pavadino geriausiu mobiliųjų įrenginių istorijoje, o jo vertė siekia 66,50 USD.

Trečioji vieta atiteko „bioniniam“ lustui A13, kuris yra vienas produktyviausių rinkoje. Ekspertų vertinimu, kiekviena jo kopija „Apple“ kainuoja 64 USD. Už surinkimo paslaugas, įskaitant „Foxconn“ gamyklos paslaugas Kinijoje, įmonė moka 21 USD.

Taigi, bendra „iPhone 11 Pro Max“ komponentų kaina yra 490,50 USD, arba 45% jo mažmeninės kainos. Tačiau negalima sakyti, kad „Apple“ uždirba likusius 608,50 USD iš kiekvieno parduoto „iPhone 11 Pro Max“. Analitikai atsižvelgia tik į detalių kainas rinkoje, tuo tarpu susijusių išlaidų (logistikos, platinimo, rinkodaros, tyrimų, programinės įrangos kūrimo ir pan.) į tyrimą neįtraukė.

Palyginimui paminėsime, kad „TechInsights“ anksčiau tokiu pat būdu tyrinėjo flagmano „Galaxy S10 +“ įrangą. Jų skaičiavimais, „Samsung“ išleidžia 420 USD už savo prietaiso surinkimą. JAV šis išmanusis telefonas parduodamas už 999 USD kainą.

Šaltinis techinsights.com