Rusijos mokyklose norima mokinti saugaus asmenukių fotografavimo

Platus mobiliųjų įrenginių naudojimas labai išpopuliarino savęs fotografavimo žanrą, kai žmonės bando įamžinti save ar mylimą žmogų įdomių vietų, objektų ar įvykių fone. Dažnai įspūdingų scenų vaikymasis gali būti pavojingas vartotojui ir sukelti sužalojimus ar net mirtį.

asmenuke

Pastaruoju metu naujienose vis dažniau pasirodo pranešimai apie incidentus su žmonėmis, kurie bandė padaryti originalų autoportretą. Neseniai moksleivis žuvo ant geležinkelio tilto, o kitą paauglį prispaudė betono plokštė. Taip pat pasitaiko elektros iškrovų sužalojimų atvejų, kai žmonės bando padaryti asmenukes būdami ant traukinio vagono stogo arba liesdami aukštos įtampos elektros linijų stulpus.

nesaugi

Rusijoje ketinama kovoti šią neigiama tendencija ir į mokyklos kursą norima įvesti pamokas apie saugų asmenukių fotografavimą. Visuomeninė organizacija „Už saugumą“ Rusijos Švietimo ministerijos oficialiai paprašė leidimo tai padaryti. Iniciatoriai yra pasirengę vesti tokias pamokas Sankt Peterburgo mokyklose nuo rugsėjo 1-osios. Ekspertai mokiniams pasakys saugius asmenukių fotografavimo metodus ir paaiškins ką daryti, jei autoportretų troškimas tapo liguistas.

asm

asa