„AliExpress“ blokavo dronų pardavimą Rusijai, o DJI pašalino savo programą iš rusiškos „AppStore“

Internetinė prekyvietė „AliExpress“ nuo kovo 2 dienos užblokavo bepiločių skraidyklių pardavimą pirkėjams iš Rusijos, pranešė socialinio tinklo Telegram kanalas Mash. Be to, vartotojai iš Rusijos susidūrė su jau įsigytų dronų funkcionalumo apribojimu.

Bandymas įsigyti bepiločių orlaivių iš Kinijos prekių ženklų DJI ir Autel čia baigiasi nesėkmingai – nuėjus į parduotuvę pasinaudojus prekės kortele, pasirodo klaidos pranešimas su užrašu „Tokio puslapio nėra“. Kaip išsiaiškino 3Dnews redaktoriai, „AliExpress“ puslapiai su dronais nėra atveriami ne tik Rusijos, bet ir Baltarusijos vartotojams.

Taip pat tapo žinoma, kad DJI pašalino dronų valdymo programas iš Rusijos Apple AppStore ir Google Play. Ir jei „Android“ savininkai gali įdiegti programą iš trečiosios šalies šaltinio, „iPhone“ vartotojai tokios galimybės neturi. Į gaunamus skundus DJI techninė pagalba atsako, kad prekių neparduoda į Rusiją, taip pat neteikia paslaugų jokiai karinei veiklai.

Tie, kuriems pavyko įdiegti DJI programėlę iki jos pašalinimo iš programėlių parduotuvės, neturėtų jaudintis, nes įrenginiuose ji veikia įprastai. Tačiau bandant įsigyti komponentų dronui per aplikaciją, gali kilti problemų, perspėja minėtas Telegram kanalas.