Prabangių išmaniųjų telefonų gamintojas „Vertu“ bankrutavo

Elitui skirtus išmaniuosius telefonus gaminusi kompanija „Vertu“ bankrutavo. Apie tai informuoja britų leidiniai „The Financial Times“ ir „The Telegraph“. Iš viso bendrovė skolinga kreditoriams 128 mln svarų sterlingų ir negali sumokėti 1,9 mln dydžio pirmosios skolos dalies. Dabar įmonės vadovybė uždarys Didžiojoje Britanijoje esančią išmaniųjų gamyklą ir atleis 200 kvalifikuotų darbuotojų.

Priminsime, kad anksčiau „Vertu“ jau ne kartą buvo perparduota investuotojams. Prabangų prekinį ženklą 1998 metais užregistravo Suomijos bendrovė „Nokia“. 2012 metais išmaniųjų telefonų gamintoją įsigijo  įmonės EQT, o 2015 metais – Kinijos „Godin Holdings“. 2016 kovą bendrovę nupirko turkų verslininkas Muratas Hakanas Uzanas, kuris dabar gyvena Paryžiuje. Savininkas iki šiol išsaugojo teisę į „Vertu“ prekės ženklą, technologijas, licencijas ir patentus. Šaltiniai teigia, kad verslininkas ketina ateityje atkurti įmonę.

Vertu Signature

Tuo tarpu, prekės ženklas gali prarasti savo unikalumą, kadangi „Vertu“ prietaisai Didžiojoje Britanijoje buvo surenkami darbuotojų rankomis naudojant stručio odą, tauriuosius metalus, brangakmenius ir kitas prabangias medžiagas. Įmonė gamino „Android“ išmaniuosius su išskirtiniu dizainu ir aukšta kaina – kai kurie iš jų kainavo net 350 tūkstančių JAV dolerių. Pirkėjams pasijusti dar laimingesniais leisdavo tai, kad kai kurie pirkiniai buvo pristatomi sraigtasparniu. Be to, prietaisų savininkai turėjo galimybę tiesiogiai susisiekti su jo užsakytą išmanųjį renkančiu asmeniu ir bet kada kreiptis pagalbos į aptarnaujantį personalą.