Japonijos OLED ekranų gamintojas JOLED paskelbė apie bankrotą

Japonijos ekranų gamintojai jau seniai neįstengia konkuruoti su Pietų Korėjos ir Kinijos įmonėmis, tačiau kai kuriais atvejais jiems pavyko rasti nišinių rinkų arba strateginių investuotojų, kad galėtų išlaikyti savo veiklą. Turime pripažinti, kad JOLED atveju taip neatsitiko, ir dabar įmonė paskelbė apie bankrotą.

2015 m. JOLED buvo suformuotas dalyvaujant „Sony“, „Panasonic“ ir „Japan Display“. Bendrovė išsikėlė tikslą gamintimažus ir vidutinio dydžio OLED ekranus. Didžiąją kapitalo dalį skyrė investicinė korporacija INCJ, kuriai atiteko 75% akcijų, likusius 25% pasidalijo tarpusavyje Japan Display (15%), Panasonic ir Sony – pastaroji gavo 5% akcijų. 2020 m. birželio mėn. Kinijos TCL Technology gavo prieigą prie OLED ekrano technologijos mainais už 10,76 % JOLED akcijų įsigijimą už 281 mln.

Iš tikrųjų bendrovei nepavyko sukurti pelningos OLED ekranų gamybos. Iki praėjusių metų kovo ši Japonijos įmonė buvo sukaupusi tiek skolų, kad jos viršijo jos turto vertę. Dabar ji kreditoriams skolinga apie 250 milijonų JAV dolerių. Tikimasi, kad dėl bankroto procedūros dalis JOLED verslo bus perduota Japan Display, kuri iš pradžių norėjo įsigyti daugiau nei 50% šio ekranų gamintojo bendrovės kapitalo.