Policija iškrėtė įtariamo Bitcoin kūrėjo namus ir biurus

Žmogaus, kurį leidiniai „Wired“ ir „Gizmodo“ pavadino galimu Bitcoin kriptovaliutos įkūrėju, namuose ir biure Australijos policija atliko kratą, praneša agentūra „Reuters“ kaip šaltinį nurodydama įvykio liudininką.

Policija įsiveržė į 44metų Craigo Steveno Wrighto namus, praėjus keletui valandų po jo asmenybę atskleidžiančios publikacijos paskelbimo. Leidinyje teigiama, kad būtent jis slepiasi po Satoshi Nakamoto slapyvardžiu, tačiau teisėsaugos institucijos patikino, kad tarp šių įvykių jokių sąsajų nėra.

krata

Kratą surengė daugiau nei 12 policijos pareigūnų. Vienas iš vykdomosios valdžios atstovų, paklaustas apie tai kas čia vyksta, pareiškė apie „mano valymą“. Žurnalistui nuvykus į dvi Wrightui priklausančias biuro patalpas jį taip pat pasitiko operaciją vykdanti policija.

Bitcoinų kūrėjas Satoshi Nakamoto yra viena iš pagrindinių problemų, kurią nuo 2009 metų, kada buvo sukurta kriptovaliuta, bando išspręsti valdžia ir IT leidiniai. 2014 m. „Newsweek“ rado žmogų, kuris pareiškė esąs Bitcoin kūrėjas, bet vėliau Kalifornijos gyventojas pats paneigė šią informaciją.

"Gizmodo" paskelbta Wrighto nuotrauka
„Gizmodo” paskelbta Wrighto nuotrauka

Šį kartą „Wired“ ir „Gizmodo“ atliko savo tyrimą ir padarė išvadą, kad Wrightas yra populiarios kriptovaliutos kūrėjas. Jie rėmėsi ekspertų vertinimu, informatoriais, viešai prieinamais duomenimis ir asmeniniu įtariamo Bitcoin vadovo susirašinėjimu su kitomis įtakingomis srities asmenybėmis, visų pirma su kompiuterinės kriminalistikos ekspertu Deivu Kleimanu.

Policija neatskleidė kratos rezultatų ir nepatikslino ar pavyko sulaikyti Wrightą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau