Pasirodė galingesnė „Raspberry Pi 4“ versija

Praėjusiais metais anonsuotas vienos plokštės kompiuteris „Raspberry Pi 4“ tapo produktyviausiu šeimos nariu per savo istoriją. Tačiau neseniai „aviečių“ kūrėjai padarė dar vieną populiaraus modelio atnaujinimą: naujoji versija įsigijo dar spartesnę „geležį“ ir sulaukė nedidelių konstrukcijos pakeitimų.

Pagrindine debiutanto ypatybe tapo padidinta iki 8 GB RAM talpa. Pagal specifikaciją, mikrokompiuteris sugeba susitvarkyti su dvigubai daugiau operatyviosios atminties, tačiau gamybos pradžioje, anot kūrėjų, rinka tiesiog neturėjo tinkamo modulio. Be to, patobulinta „Pi 4“ versija gavo keletą techninės įrangos modifikacijų: plokštėje pasirodė nauji jungikliai ir indukcinės ritės, kad kompensuotų padidėjusius galios reikalavimus.

Verta paminėti, kad firminė 32 bitų OS nepalaiko tokio RAM kiekio, o neseniai pristatyta x64 versija vis dar yra beta būsenos. Norėdami realizuoti naujas minikompiuterio naujos redakcijos galimybes, vartotojai gali įdiegti „Linux“ distribicijas, pritaikytas ARM64 platformai, pavyzdžiui, „Ubuntu“ ar „Gentoo“.

Senesnės „Raspberry Pi 4“ versijos kaina yra 75 USD. Pristačius naują versiją bazinis modelis su 1 GB RAM taip pat dingo iš gamintojo tinklalapio. Tačiau jos vietą užėmė versija su 2 GB operatyviosios atminties, kuri kainuoja tiek pat – 35 dolerius.