Kompiuteris „Raspberry Pi Zero“ kainuoja vos 5 $

Tarp entuziastų populiarius vienaplokščius kompiuterius gaminanti organizacija „Raspberry Pi Foundation“ pristatė eilinę naujieną – miniatiūrinį prietaisą „Zero“.

Raspberry Pi Zero
Raspberry Pi Zero

Anonsuotas sprendimas yra 65 × 30 x 5 mm dydžio plokštė, aprūpinta „Broadcom BCM2835“ procesoriumi su 1 GHz dažniu veikiančiu ARM11 branduoliu ir 512 MB talpos LPDDR2 SDRAM operatyviąja atmintimi.

„Raspberry Pi Zero“ taip pat gavo microSD kortelių lizdą ir dvi mikro-USB jungtis, iš kurių viena naudojama elektros energijos tiekimui. miniHDMI išvestis gali perduoti iki 1080p (60 kadrų per sekundę) rezoliucijos vaizdą. Yra keturiasdešimties kontaktų sąsaja GPIO.

Raspberry Pi Zero
Raspberry Pi Zero

Tikimasi, kad naujiena bus paklausi tarp kūrėjų, plėtojančių įvairius projektus daiktų interneto segmente. „Raspberry Pi Zero“ pardavimai jau prasidėjo Europos ir Amerikos rinkose. Miniatiūrinio kompiuterio kaina yra vos 5 JAV doleriai.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau