Orai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose

Klimatas Lietuvoje skiriasi švelnumu. Priimtina temperatūra išlieka ištisus metus. Oro sąlygoms turi įtakos Baltijos jūros artumas. Visumoje šalies ir sostinės klimatas priklauso vidutinio žemyno kategorijai. Orai Vilniuje džiugina šilta vasara, ilgu rudeniu ir pavasariu, o taip pat snieguotomis žiemomis. 

Nepriklausomai nuo klimato švelnumo, niūrūs orai išlieka visus metus. Auštas drėgnumas (apie 80 %) ir nedidelis kritulių kiekis (ne daugiau 500 mm) leidžia mėgautis maloniu sezonų kaita: 

  1. Žiema. Žiemos mėnesiai džiugina sniego kritulių gausa, kurie pradeda tirpti tik kovo pradžioje. Nepriklausomai nuo to, kad sausis yra laikomas pačiu šalčiausiu metų mėnesiu, oro temperatūra retai leidžiasi žemiau -10 laipsnių pagal Celsijaus skalę. 
  2. Pavasaris. Naujo sezono pradžią galima atpažinti pagal pastovų temperatūros augimą. Kovo pradžioje vis dar yra sniego, bet balandį mieste jau jaučiasi pavasario artėjimas. Oras sušyla iki +18.
  3. Vasara. Šis sezonas Vilniuje skaitosi maloniausiu, nes maksimali temperatūra vos siekia +25 laipsnių. Pastovūs birželio lietūs gali staiga nustebinti, o trumpas paplūdimio sezonas trunka ne ilgiau mėnesio. 

Kas liečia orų rudens Vilniuje, juos negalima pavadinti saulėtais. Niūrų dienų skaičius auga, o krituliai pasirodo vis dažniau. Lapkričio pabaigoje oro temperatūra nesudaro daugiau -3 laipsnių pagal Celsijaus skalę, todėl šilti drabužiai tikrai pravers.

Orai Lietuvoje vėlyvą rudenį ir žiemos pradžioje  
Klimatą Lietuvoje galima laikyti ir vidutiniškai švelniu, ir žemyninio, ir jūriniu. Viskas priklauso nuo Baltijos jūros pakrantės, o taip pat visas regionas skiriamas prie švelnaus jūrinio klimato kategorijos, o rytinė teritorija – prie vidutinio žemyno. Nepriklausomai nuo klimatinių juostų įvairovės, orai Lietuvoj išlieka maloniais. 

Ruduo baigiasi pagal kalendorių, todėl nuo pirmų gruodžio dienų oro temperatūra leidžiasi iki -5°C. Kartais rodiklis gali siekti +5 laipsnius pagal Celsio rodiklį, bet pasitaiko tai pakankamai retai. Žiema Lietuvoje yra su sniegu, tačiau orų tai negadina.

Rudens orai Panevėžys
Miestą Panevėžį galima drąsiai priskirti prie kategorijos ryškių atstovų vidutinio žemyno klimato. Kaita rudens sezono į žiemos sezoną vyksta nepastebimai, nes oro temperatūra lietai leidžiasi nuo lapkričio pradžios. Mėnesio pabaigoje sunku pastebėti, kad orai Panevezys tampa pakankamai šalti. 

Kasdieniai lietūs keičiasi sniegu, o oro temperatūra artinasi link nulio. Kritulių kiekis sudaro 50-60 mm. Visumoje miestas Panevėžys džiugina snieguotų orų mėgėjus. 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau