Oficialūs „AMD Radeon R9 300“ ir „R7 300“ parametrai bei bandymų rezultatai

Šiandien AMD oficialiai pristatė „AMD Radeon R9 300“ ir „R7 300“ vaizdo plokštes, kurių kainas ir pagrindines charakteristikas jau skelbė „E3 2015“ parodoje.

Dar iki anonso buvo žinoma, kad „Radeon R9 390X“, R9 390, R9 380, R7 370 ir R7 360 yra praėjusių metų „dvišimtosios“ serijos modifikacijos ir jų premjera tai patvirtino. GPU buvo atnaujinti pridedant DirectX 12, Vulkan, LiquidVR ir VSR (Virtual Super Resolution) palaikymą, flagmanams padvigubino vaizdo atminties talpą ir padidino pralaidumą. Tuo remdamasis, gamintojas GPU pervadino taip: Hawaii į Grenada, Tonga į Antigua, Pitcairn į Trinidad, o Bonaire į Tobago.

Išsamios vaizdo plokščių specifikacijos:

R9 390XR9 390R9 380R7 370R7 360
Tech procesas, nm2828282828
Srautinių procesorių kiekis, vnt2816256017921024768
Skaičiavimo blokų kiekis, vnt4440281612
GPU dažnis, MHz105010009709751050
Skaičiavimo našumo, TFLOPS5,95,13,4821,61
Tekstūros vienetų kiekis1761601126448
Tekstūros diskretizavimo sparta, Gteks/s184,8160108,6462,450,4
ROPs, vnt6464323216
Užpildymo sparta, Gteks/s67,26431,0431,216,8
 Z/Stencil, vnt25625612812864
Atminties talpa ir tipas8 GB GDDR58 GB GDDR52/4 GB GDDR52/4 GB GDDR52 GB GDDR5
Atminties magistralė, bit512512256256128
Atminties dažnis, MHz150015001375/142514001625
Atminties pralaidumas, GB/s384384182,4179,2104
Maitinimo jungtysviena 6 kontaktų, viena 8 kontaktųviena 6 kontaktų, viena 8 kontaktųdu 6 kontaktųviena 6 kontaktųviena 6 kontaktų
Energijos suvartojimas, W275275190110100
MagistralėPCI-E 3.0PCI-E 3.0PCI-E 3.0PCI-E 3.0PCI-E 3.0
 APIDirectX 12, Vulkan, MantleDirectX 12, Vulkan, MantleDirectX 12, Vulkan, MantleDirectX 12, Vulkan, MantleDirectX 12, Vulkan, Mantle
 FreeSyncTaipTaipTaipTaipTaip
TaipTaipTaipTaipTaip
Frame Rate Targeting ControlTaipTaipTaipTaipTaip

Sausi techninių charakteristikų skaičiai mažai ką pasako apie faktinį grafikos greitintuvų našumą, todėl AMD pateikė vidutinius jos naujų produktų oficialių bandymų „3DMark“ programoje ir populiariuose žaidimuose rezultatus ir juos palygino su konkurentais iš NVIDIA.

02

03
01

04

05

06

07

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau