Oficialu: „Nokia“ grįžta į išmanųjį telefoną rinką per „Foxconn“

Dvi gerai žinomos kompanijos, pastaraisiais metais dažnai naujienose pasirodančios kartu, tuo pačiu metu paskelbė pranešimus spaudai, kuriuose atsakė į daug, pastaruoju metu kilusių klausimų.

„Nokia“ paskelbė įkūrusi bendrovę „HMD Global“, kuri kartu su „Foxconn“ už 350 milijonų JAV dolerių iš „Microsoft Mobile“  įsigijo mobiliųjų telefonų su „Nokia“ prekės ženklu gamybos verslą, taip pat sudarė dešimties metų sutartį su „Nokia Technologies“ dėl „Nokia“  prekės ženklo naudojimo telefonų, išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių segmentuose. Savo ruožtu, „Nokia Technologies“ ir „HMD Global“ sutarė dėl bendradarbiavimo su „Foxconn“, kuri užsiims prietaisų su „Nokia“ prekės ženklu gamyba.

„Nokia“ grįžta į išmanųjį telefoną rinką per „Foxconn“

O dabar išsamiau apie tarpininko tarp „Foxconn“ ir „Nokia“ planus. Per ateinančius trejus metus „HMD Global“ planuoja išleisti 500 mln. dolerių „Nokia“ prietaisų populiarinimui. Tai bus planšetiniai kompiuteriai, mygtukiniai ir išmanieji telefonai, valdomi „Android“ operacinės sistemų. Naujajai įmonei patikėta „Nokia“ prietaisų reklama ir pardavimas, tai yra, tuo nebeužsiims „Foxconn“, kaip buvo „Nokia N1“ atveju. Taigi, „HMD Global“ rankose atsidurs legendinis prekės ženklas ir „Foxconn“ prietaisų gamybos įgūdžiai. Tuo pačiu metu „Nokia“ neketina suteikti bendrovei teisės gaminti bet kokius įrenginius su suomių prekės ženklu – bendrovė turės atstovus „HMD Global“ valdyboje, be to kels savo kokybės, dizaino ir inovacijų reikalavimus produktams su „Nokia“ prekės ženklu.

Kai „Microsoft“ ir „Foxconn“ sandoris bus baigtas, generaliniu „HMD Global“ direktoriumi taps Arto Nummela, kuris anksčiau užėmė aukštas pareigas „Nokia“, o po verslo įsigijimo iš suomių tapo „Microsoft Mobile Devices“ vadovu Azijoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje.

Atkreipkite dėmesį, kad šis amerikiečių ir kinų sandoris numato ne tik „Microsoft“ mygtukinių telefonų padalinio, bet ir Vietname esančios „Microsoft Mobile“ gamyklos perdavimą. Be to, verta paminėti, kad „Nokia Technologies“ ir „HMD Global“ sandoris dėl pastarosios teisės naudoti „Nokia“ prekės ženklą ir patentus, kažkodėl negalios Japonijoje.

nokia