„NVIDIA Titan V“ – galingiausia vaizdo plokštė, skirta personaliniams kompiuteriams

„NVIDIA“ anonsavo, pasak gamintojo atstovų, pasaulyje galingiausią vaizdo plokštę, skirtą personaliniams kompiuteriams
Naujiena, pavadinta „Titan V“, naudoja „Volta“ architektūrą. Čia buvo panaudotas grafikos procesorius GV100, kuris anksčiau debiutavo kaip duomenų centrų greitintuvo „Tesla V100“ dalis. Šis lustas pagamintas TSMC įmonėje naudojant 12 nanometrų FFN technologiją. Procesorius turi 21,1 milijardus tranzistorių.

„Volta“ yra galingiausia GPU architektūra pasaulyje, sukurta siekiant tapti katalizatoriumi naujos pažangos bangos dirbtinio intelekto ir didelio našumo skaičiavimų srityse“, – gražbyliavo kūrėjai.

„Titan V“ grafikos greitintuvo konfigūracija apima 5120 CUDA ir 640 „Tensor“ branduolių. Deklaruotas produktyvumas siekia 110 Tflops. Bazinis dažnis yra 1200 MHz, o padidintas siekia 1455 MHz.

NVIDIA Titan V

Naujoji vaizdo plokštė aprūpinta 12 GB HBM2 atminties, kuri bendrauja su GPU per 3072 bitų magistralę. Dažnis – 850 MHz, pralaidumas – 652,8 GB/s.

Vaizdo plokštė pasižymi dviejų lizdų konstrukcija. Yra trys DisplayPort sąsajos ir viena HDMI jungtis. Nurodytas energijos suvartojimas yra 250 W. Darbui su akceleratoriumi rekomenduojama naudoti maitinimo šaltinį, kurio galia ne mažesnė kaip 600 W.

„NVIDIA Titan V“ grafikos greitintuvą jau galima užsisakyti už 3000 JAV dolerių kainą.