„Nokia“ dirbtinai kuria ažiotažą dėl planšetės „N1“

Praėjusių metų lapkritį, “Nokia” priminė apie save pristatydama „Android“ planšetę „N1“. Naujienos pardavimai prasidėjo sausio 8 dieną Kinijoje ir atrodo, kad planšetės paklausa didžiulė. Tačiau detalių tiekėjai pranešė, kad jų produktų užsakymų apimtys nėra tokios didelės, kaip turėtų būti.

Nokia N1
Nokia N1

Pirmoji „Nokia N1“ 20 000 egzempliorių partija buvo parduota Kinijoje per 4 minutes ir 2 sekundes.

Antrasis pardavimų etapas buvo suplanuotas sausio 15 dieną ir tada visos planšetės taip pat buvo parduotos per kelias minutes, bet kiek buvo prietaisų „Nokia“ neatskleidė.

Trečioji partija parduota sausio 22-ąją, o kiekis vėl liko paslaptimi.

Ketvirtasis „Nokia N1“ pardavimo etapas planuojamas vasario 26-ąją. Kas yra daugiau nei vieno mėnesio pertraukos priežastis – nežinoma, nesant tikslių duomenų sunku pasakyti ar labai sėkminga buvo „Nokia N1“ pardavimų istorija. Tačiau komponentų tiekėjams artimi šaltiniai pateikia įdomią informaciją: nepaisant sėkmingų planšetės pardavimų, komponentų užsakymai nedidėja. Tuo tarpu, “Nokia” paskelbė apie iš anksto užsakytas 560 000 planšečių ir jos tuoj bus paruoštos. Šaltiniai pramonėje šios informacijos nepatvirtina ir paminėjo tik 50 000 vienetų. Remiantis tuo galima daryti išvadą, kad “Nokia” savo rinkodaros strategija siekia sukurti dirbtinį „N1“ trūkumą, siekdama didinti produkto žinomumą Kinijos rinkoje, kur net tokie gigantai kaip “Samsung” kenčia nuo vietinių gamintojų, visų pirma „Xiaomi“.

Prisiminsime, kad „Nokia N1“ gaminamas Kinijos gamykloje „Foxconn“. Planšetė turi keturių branduolių 2,33 GHz “Atom Z3580” procesorių, 2 GB RAM, 5300 mAh talpos bateriją ir 2048 х 1536 raiškos ekraną.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau