Kokią planšetę pirkti. Pigūs planšetiniai kompiuteriai

Susiruošėte įsigyti 7-8 colių įstrižainės planšetę bet pasiklydote daugybėje rinkos pasiūlymų. Mes padėsime pasirinkti tokį modelį, kuris tik būtent Jums! Ir nesvarbu kiek esate pasiryžę išleisti pirkiniui: atrinkome 15 įdomiausių modelių pradedant nuo 300 lt ir baigiant 3500 lt.

Pigūs planšetiniai kompiuteriai

Lenovo IdeaTab A1000

Simpatiškas, neįprastas ir pigi Kinijos gamintojo septynių colių planšetė tiks ir studentui, ieškančiam ko nors filmų atkūrimui ir konspektų skaitymui kelionėje ir geimeriui, pasiilgstančiam populiarių žaidimų vibracijų.

Lenovo IdeaTab A1000
Lenovo IdeaTab A1000

Plastikinis Lenovo IdeaTab A1000 be savo kainos (apie 500 lt už patikimą žinomos firmos gaminį tai juokingi pinigai), gali pasigirti MediaTek dviejų branduolių procesoriumi, 1 gigabaitu operatyvinės atminties, 16 GB kietuoju disku ir MicroSD lizdu.

Vibracijų variklis ir du garsiakalbiai (apie „stereo” nekalbėsim nes garsiakalbiai visiškai šalia vienas kito) nebrangią vidutinišką planšetę paverčia į media planšetę, darančią „Angry Birds” žaidimą dar labiau įtraukiantį o kompozicijų iš tematinių hit paradų atkūrimą – dar labiau erzinantį bendrakeleivius.Kokią planšetę pirkti

Priekinė kamera, pakenčiamas akumuliatorius (iki 6 valandų aktyviame rėžime), beveik „švarus” Android ir idealiai užklijuota gamyklinė plėvelė – ko gero Lenovo IdeaTab A1000 galima pavadinti ne kompromisiniu, o geru ir protingu pasirinkimu.

Operacinė sistema
Android
Ekranas 7 coliai, 1024×600, TN
Procesorius MediaTek MT8317: du branduoliai ARM Cortex-A9, 1,2 Gz
Vaizdas PowerVR SGX531
Operatyvinė atmintis
1 GB
Diskas 16 GB + MicroSD
Kameros (pagrindinė / priekinė) – / 0,3 MPx
Ryšiai ir navigacija
Wi-Fi, Bluetooth, GPS
Akumuliatorius 3500 mА*h,
iki 6 valandų video
Matmenys ir svoris
199x121x11 mm, 340 g
Kaina Nuo 480 lt

HP Slate 7

Aliuminis, stilingas ir muzikalus – taip galima apibūdinti nebrangų HP Slate 7, su kuriuo amerikiečių kompanija grįžo į planšetinių kompiuterių rinką. HP marketologų biudžetinės kategorijos pasirinkimas nėra atsitiktinis – su geriausiais gamintojais, du kartus per metus pristatančiais savo flagmanus, Hewlett-Packard konkuruoti kol kas sudėtinga.

HP Slate 7
HP Slate 7

Jau galima konstatuoti tai kad HP Slate 7 mažų mažiausiai nepatyrė nesėkmės rinkoje. Lokaliai sėkmei (akivaizdu kad HP tęs darbą šia kryptimi) padėjo iškart trys aplinkybės. Pirmiausia miniatiūrinė septynių colių planšetė neįtikėtinai gerai atrodo: metalinių elementų panaudojimas prietaisą padarė sunkesnį, kas suteikė solidumo pojūtį. Antra, bendradarbiavimas su, ką tik su HTC atsisveikinusiu reperiu, Dr. Dre leido galiniame dangtelyje patalpinti Beats Audio logotipą ir pozicionuoti Slate 7 kaip prietaisą turintį pagerintas audio galimybes. Planšetė iš tiesų skleidžia gerą garsą, o pažįstama emblema prideda dar vieną pliusą į patrauklumo stulpelį.slate7Galų gale Slate 7 nebūtų patekęs į šį mūsų sąrašą jei už gražaus apvalko ir bendradarbiavimo su žinomu atlikėju slėptųsi visiškas bejėgiškumas „geležies” požiūriu. Žinoma 500 litų kainuojantis planšetinis kompiuteris negali pretenduoti į aukščiausias našumo testų vietas, bet dviejų branduolių 1,6 Gz dažnio RockChip procesorius susitvarko. Taip pat už spartą atsakinga ir gana padori keturių branduolių grafikos plokštė ir gigabaitas operatyvinės atminties.

Operacinė sistema
Android
Ekranas 7 coliai, 1024×600, HFFS
Procesorius RockChip RK3066: du branduoliai ARM Cortex-A9, 1,6 Gz
Vaizdas ARM Mali-400 MP4
Operatyvinė atmintis
1 GB
Diskas 8 GB + MicroSD
Kameros (pagrindinė / priekinė) 3 MPx / 0,3 MPx
Ryšiai ir navigacija
Wi-Fi, Bluetooth
Akumuliatorius 3500 mА*h,
iki 5 valandų
Matmenys ir svoris
197x116x11 mm, 370 g
Kaina Nuo 490 lt

iconBIT NetTAB SKAT RX

Ilgas ir originalus pavadinimas provokuoja nesupratimą iki tos akimirkos kol nepamatysite planšetės vaizdo. iPad Mini klonai – populiari mūsų laikais tema ir todėl iconBIT nusprendė negudrauti ir piktai ir gana sėkmingai klonavo populiarų produktą išvaduodami galinį dangtelį nuo obuolio ir papildę jį „visavalgės” ОS Android atvaizdu.

Už malonios išvaizdos ir daugiau nei prieinamos kainos slepiasi galingas prietaisas turintis keturių branduolių RockChip procesorių (1,8 Gz), planšetė be vargo testuose lenkia ne patį silpniausią Nexus 7 (2012). Ekranas taip pat nekelia nepasitenkinimo: 7,8 colių IPS 1024х768 raiškos matrica, žinoma, šiek tiek grūdėta, bet kasdieniniame darbe prie stambių pikselių greitai priprantama. Nors ne tokie jie ir stambūs.

iconBIT NetTAB SKAT RX
iconBIT NetTAB SKAT RX

SKAT RX kamera, deja, yra tik dėl varnelės, galinėje pusėje esantis mažytis dviejų megapikselių modulis atrodo vienišas ir gamina vaizdus į kuriuos nelengva žiūrėti be liūdesio. Priekinė 0,3 megapikselių kamera skirta tik autoportretams ir video konferencijoms ir todėl išplaukusi dėmė bandant padaryti selfę, neįtikėtinai nuvilia – net 2000 metų vidurio Siemens fotografavo geriau.

Kitas kompiuterio minusas – akumuliatorius, kurį galima (je igerai pasistengti) galima per dvi valandas. 4000 mА*h – tokios talpos pakaktų peraugusiam šešių colių telefonui bet ne galingai beveik aštuonių colių planšetei, besistengiančiai apsimesti Apple iPad mini. Ir paskutinė priežastis nusivilti – minimalus komunikacijos būdų kiekis. Įstatyti į SKAT RX sim kortelę arba surasti palydovą nerealu – planšetė neturi 3G ir GPS.

Išvada gana primityvi – jei Jums reikalingas stilingas, metalinis multimedidinis kompanionas, kursi niekada neįkyrės stabdymu ir džiugins gražiu vaizdu ekrane, tai „iconBIT NetTAB SKAT RX” puikai tinka šiam vaidmeniui. Jei ieškote ko nors universalaus ir daugiafunkcijinio ir be to su gera kamera bei akumuliatoriumi tai į iPad kloną geriau nežiūrėkite.

Operacinė sistema
Android
Ekranas 7,8 coliai, 1024×768, IPS
Procesorius RockChip RK3188: keturi branduoliai ARM Cortex-A9, 1,8 Gz
Vaizdas ARM Mali-400 MP4
Operatyvinė atmintis
1 GB
Diskas 8 GB + MicroSD
Kameros (pagrindinė / priekinė) 2 MPx / 0,3 MPx
Ryšiai ir navigacija
Wi-Fi, Bluetooth
Akumuliatorius 4000 mА*h,
iki 5 valandų
Matmenys ir svoris
202x136x9 mm, 335 g
Kaina Nuo 470 lt

ASUS MeMO Pad HD 7

Planšetė turinti pavadinime raides HD prieš porą negalėjo būti pigus, kada nebrangių kompiuterių rinkoje karaliavo legendiniai prietaisai pribloškiantys „grūdėtu” ekranu.

ASUS MeMO Pad HD 7
ASUS MeMO Pad HD 7

Tie šlovingi laikai negrįžtamai praėjo ir šiandien „ASUS MeMO Pad HD 7” turėjo visas galimybes pasimesti tarp daugybės kitų kompaktiškų planšečių, jei nebūtų iš tiesų subalansuotas ir harmoningas prietaisas. ASUS įgudo gaminti planšetes- bestseler’ius po bendro darbo su „Google prie Nexus 7”. Taivano kompanijai atsivėrė nauji horizontai ir jos inžinieriai drąsiai žengė į naują lygį.memopad

Planšetė turi 1280х800 raiškos IPS ekraną, keturių branduolių MediaTek čipą, gigabaitą operatyvinės atminties ir šiuolaikinę Android 4.2 operacinę sistemą. Galinė kamera 5 MPx o akumuliatorius gali dirbti vidutiniškai iki 10 valandų. Apie dizainą nieko gero pasakyti negalima – matyt ASUS nusprendė kad rafinuota išvaizda už 555lt neleistina prabanga. MeMO Pad HD 7 maksimaliai asketiškas ir neišsiskiriantis, bet mus jaudina ne jo eksterjeras o ergonomika, pagrindinis valdymas, adekvačios media galimybės ir bendras praktiškumo pojūtis, atsirandantis naudojantis taivaniška planšete.

Operacinė sistema
Android
Ekranas 7 coliai, 1024×800, IPS
Procesorius MediaTek MT8125: keturi branduoliai ARM Cortex-A7, 1,2 Gz
Vaizdas PowerVR SGX544
Operatyvinė atmintis
1 GB
Diskas 16 GB + MicroSD
Kameros (pagrindinė / priekinė) 5 MPx / 1,2 MPx
Ryšiai ir navigacija
Wi-Fi, Bluetooth, GPS
Akumuliatorius 4000 mА*h,
iki 10 valandų
Matmenys ir svoris
197x121x11 mm, 305 g
Kaina Nuo 550 lt

Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Pasiklysti Korėjos planšečių gamintojų herarchijoje labai paprasta – tereikia praleisti eilinį Samsung anonsą ir nesupratimo minutės garantuotos. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 skiriasi nuo kitų Galaxy planšečių (o jų nemažai) ne tik labai maža kaina (atsižvelgiant į tai kad ją kuria pirmo ešalono gamintojas) bet ir įsimenamu turiniu, trečią Galaxy Tab galim įsimylėti vien paėmus į ranką ir įsivaizdavus kaip organiškai jis atrodys moteriškame rankinuke, vyriškoje piniginėje ar vaikiškoje kuprinėje.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0
Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 nėra orientuotas į ką nors konkrečiai ir tuo pačiu orientuotas į visus iš karto. Jis turi, įprastą korėjiečiams, muilinį korpusą, bet čia jis tvirtas, patvarus ir malonus. Ekrano lygis taip pat aukštas – matrica kokybiška, 1024х600 raiška taip pat daugeliui yra pakankama. Procesorius nepatemps sunkių žaidimų ir programų, bet su vidutinių resursų reikalaujančiomis programomis susitvarkys nesunkiai – du 1,2 GHz branduoliai su gigabaitu RAM’o išvaduos savininką nuo negatyvo, susijusio su prietaiso neskubėjimu.Galaxy Tab 3
Trijų megapikselių kamera, GPS, 7 valandų darbas, erdvinio garso garsiakalbiai ir firminis apvalkalas – juntamų trūkumų šis modelis tiesiog neturi.

Operacinė sistema
Android
Ekranas 7 coliai, 1024×600
Procesorius Marvel PXA986: du branduoliai ARM Cortex-A9, 1,2 Gz
Vaizdas Vivante GC1000
Operatyvinė atmintis
1 GB
Diskas 8 GB arba 16 GB + MicroSD
Kameros (pagrindinė / priekinė) 3 MPx / 1,3 MPx
Ryšiai ir navigacija
Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 3G (priklausomai nuo versijos)
Akumuliatorius 4000 mА*h,
iki 8 valandų
Matmenys ir svoris
188x111x10 mm, 300 g
Kaina Nuo 530 lt

Apie brangesnius planšetinius kompiuterius pakalbėsime sekančiuose straipsniuose.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau