Nesaugiausiomis pripažintos „Apple“ operacinės sistemos
Pagal Nacionalinės pažeidžiamumo duomenų bazės (angl. National Vulnerability Database – NVD) duomenis, 2014 metais per dieną buvo registruojama 19 programinės įrangos saugumo spragų. NVD sudarė pilną jų sąrašą ir įvardino labiausiai nepatikimas sistemas.
2014 metais į NVD duomenų bazę buvo įtraukta 7038 naujų pažeidžiamumų ir šis skaičius yra gerokai didesnis, palyginti su 2013 metais. 24 % saugumo spragų yra vertinamos kaip labai pavojingos. Trečiųjų šalių programos yra pagrindinis programinės įrangos „skylių“ šaltinis – jos sudarė 80 %. Operacinėse sistemose buvo aptikta 13 % visų saugumo spragų, o prietaisų komponentų techninėje įrangoje – 4 %.
Nepaisant to, kad „Microsoft” operacinės sistemos vis dar turi daug silpnų vietų, jų jau nebėra tarp trijų blogiausių. Pirmas dvi vietas užima „Apple“ su „Mac OS X“ ir „iOS“, trečią – „Linux“.
2014 metai saugumo požiūriu buvo sudėtingi Linux vartotojams, nes didelė svarbiausių saugumo spragų dalis buvo rasta šioje operacinėje sistemoje. Pavyzdžiui kriptografinės programinės įrangos klaida rasta OpenSSL protokole, pavadinta „Heartbleed“, leidžia neteisėtai skaityti atmintį serveryje arba kliente ir išgauti privatų serverio raktą.
Nesaugiausių programų sąrašas beveik nepakito nuo 2013 metų. Interneto naršyklės jame per paskutinius šešerius metus. „Mozilla Firefox“ buvo blogiausia 2009 ir 2012 metais, „Google Chrome” – 2010 ir 2011, o „Internet Explorer“ visus „panoksta“ pastaruosius dvejus metus.