Nedarykite šių klaidų siųsdami siuntas
Pirkti internetu ar tiesiog siūsti siuntas draugams, giminaičiams tiek Lietuvoje, tiek į užsienį tapo labai patogu ir populiaru. Tik dažnai nutinka, jog kai kurios siuntos nepasiekia jos gavėjo laiku arba visiškai neatkeliauja. Taip nutinka dėl paprastų žmogiškųjų klaidų. Tiesiog tereikia įsiklausyti į patarimus, kokių klaidų reikia vengti siunčiant siuntas ir tokių nemalonių situacijų galima išvengti.
Netinkamas siuntų supakavimas
Siuntų siuntimo platformos siuskpigiau.lt svetainėje, kaip viena didžiausių klaidų įvardijamas netinkamas siuntų supakavimas. Anot, specialistų, svarbu ne tik kaip pakuojama siunta, bet ir į ką. Jeigu iš pakuotės galima išimti siunčiamą daiktą tos pakuotės nepažeidžiant, tuomet tai tikrai netinkamas variantas.
Labai svarbu atsižvelgti, kokius daiktus siunčiate. Jeigu jie nėra lengvai dūžtantys ar kažkaip kitaip pažeidžiami, tuomet tiesiog užtenka pagal daikto svorį parinkti dėžę ar pakavimo maišelį. Jei dėžė nepritaikyta tam tikro svorio daiktams, rizikuojama, kad transportavimo metu ji nukentės. Jeigu siunčiate skysčius, indai, į kuriuos jie supilti, turi būti visiškai sandarūs. Nepamirškite atsižvelgti ir į tai, jog ne visus skysčius galima siųsti. Kalbama apie alkoholinius gėrimus, aerozolius, toksines medžiagas ir kitas pavojingas žmogaus sveikatai ir aplinkai priemones.
Visada siunta išliks saugesnė jeigu naudosite pakuotes užpidančias medžiagas: pūslėlinę plėvelę, burbulinius vokus, drožles, šieną ir kita.
Būtina tiksliai nurodyti du adresus
Kai tinkamai supakuosite siuntinį, jūsų laukia kitas svarbus darbas, kurio netinkamas atlikimas gali paklaidinti siuntinį. Tai – gavėjo duomenų nurodymas. Turėtumėte žinoti, jog Lietuvoje yra nemažai vietovardžių tuo pačiu pavadinimu. Tad tokia, rodos, ne visai svarbi informacija, kaip savivaldybės pavadinimas, gali būti labai reikšminga.
Dar viena reikšminga informacija – pašto kodas. Jis svarbus tiek nurodant siuntėjo adresą, tiek siuntinio gavėjo. Žmonės dažnai užrašo tik gavėjo adresą, o apie savo pamiršta. Tai didelė klaida. Jeigu siuntinys dėl kažkokių priežasčių negalės nukeliauti pas gavėją, esant tiksliam siuntėjo adresui, jis saugiai grįš.
Galiausiai – duomenų pateikimo tvarka: gavėjo vardas, pavardė, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeriai, pašto kodas, miesto ir savivaldybės pavadinimai. Beje, reikalingi telefonu numeriai, tiek jūsų, tiek gavėjo. Ypač jeigu siunta keliauja į paštomatą.
Siuntos gavėjo dienotvarkė – ne paskutinėje vietoje
Planuojant siųsti siuntą su kurjerio pristatymu, gana svarbus kriterijus – kur tuo metu bus gavėjas. Jeigu žmogus dirba darbo dienomis pilną darbo dieną, tuomet, be abejonės, geriausia nurodyti darbovietės adresą. Kai gavėjas dirba slenkančiu grafiku ir vienomis dienomis būna namie, kitomis darbe – pasinaudokite terminalų paslaugomis. Jose siuntos laikomos paprastai beveik visą savaitę. Tai labai patogu, kai pasikeičia aplinkybės ir gavėjas turi kažkur išvykti.
Tinkamai pasirinkite paslaugos tipą
Gerai apgalvokite ar yra aktualu siuntą gauti greitai, ar tai neturi didelės reikšmės. Jeigu siunta reikalinga greitu metu, tuomet verta rinktis Express paslaugą. Jeigu gavėjas gali palaukti ilgiau – Economy paslaugą. Economy paslauga, be abejonės kainuoja pigiau. Tad derėtų gerai apsvarstyti tokius dalykus.
Nesukonkretinamas siuntinio pavadinimas
Kaip minėjome, yra tokių prekių, kurias draudžiama siųsti. Bet yra ir tokių, kurios nedraudžiamas, bet pageidaujamas jos įvardijimas. Tai:
- automobilių detalės;
- dovanos;
- prekės iš Ebay.com;
- medicininiai pavyzdžiai;
- svarbūs dokumentai;
Kurjeris, neradęs tokios informacijos gali nutraukti užsakymą be įspėjimo, o pinigai už paslaugą negrąžinami. Taigi, jeigu turite daug patirties siuntų siuntime, tikriausiai visus šiuos dalykus jau žinote. Jei tai darote retai, tuomet tikrai verta įsiklausyti į tokius patarimus. Jie apsaugo nuo nemalonių situacijų.